
Czy wiedzieliście, że sposób rozprzestrzeniania się informacji i viralowych filmików z kotami można badać w ten sam sposób, co rozsiewanie zakaźnego wirusa? W dobie gdy informacji jest tak wiele, że jesteśmy nimi przesyceni i musimy je przesiewać powstało zagadnienie infodemii, czyli przesytu informacji. Problemem jest nie tylko ilość, ale i jakość, ponieważ do czynienia mamy zarówno z rzetelnym dziennikarstwem jak i farmami trolli, które rozsiewają dezinformację i fake newsy. Infodemia stanowi wyzwanie zarówno w kontekście wojen czy konfliktów, ale także zdrowia publicznego, dlatego badaniem tego tematu zajęło się WHO, aby zmierzyć się z wyzwaniem globalnej pandemii informacyjnej czy też nieładu informacyjnego.
O tym ciekawym zagadnieniu rozmawiamy z Mają Romanowską, menedżerką ds. Infodemii w World Health Organization.
A nasz odcinek jak zawsze posłuchacie na dobrych platformach podcastowych - Spotify, Google Podcasts, YouTube czy naszej stronie internetowej!
Anchor: https://anchor.fm/faceci-w-kitlach
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCZZDekKwIo2xjNjejjwxqDQ
Nasza strona: https://faceciwkitlach.pl/
#nauka #naukowypodcast #wirus #zdrowie #chorobia #info #wojna #who #viral #science #konflikt
Projekt “Faceci w Kitlach 2.0 – podcast popularnonaukowy” jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach konkursu “Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”
D'autres épisodes de "Faceci w Kitlach"
Ne ratez aucun épisode de “Faceci w Kitlach” et abonnez-vous gratuitement à ce podcast dans l'application GetPodcast.