OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich podkast

Jak Niemcy postrzegają Polskę? 35 lat polsko-niemieckiego traktat o dobrym sąsiedztwie

0:00
54:18
Do tyłu o 15 sekund
Do przodu o 15 sekund

17 czerwca w Bonn podpisano polsko-niemiecki traktat o dobrym sąsiedztwie. W tym odcinku opowiadamy o historii relacji Polska-Niemcy, w jakich okolicznościach został podpisany ten dokument, czy wciąż jest aktualny? Opowiadamy także o tym, jak Polska jest postrzegana przez naszych zachodnich sąsiadów. O tym wszystkim mówią Anna Kwiatkowska i Kamil Frymark. Film o historii najnowszej Niemiec: https://youtu.be/she3Wih7aFA?si=a22UOhRri8JhWX4TKsiążka o polityce historycznej: https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/raport-osw/2025-12-17/w-sluzbie-przyszlosciLeksykon kultury politycznej: https://www.osw.waw.pl/leksykon-niemiecki/

Więcej odcinków z kanału "OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich"