
Czy osoby z trądzikiem różowatym mogą jeść tajskie potrawy i korzystać z sauny? W tym odcinku podcastu „Dobry skład” wraz z wybitnymi specjalistkami dr n. med. Ewą Chlebus oraz dr n. med. Malwiną Zasadą-Kisiel rozmawiamy o przyczynach, objawach i sposobach leczenia rosacea.
Choroby skóry obniżają jakość życia, a trądzik różowaty jest pod tym względem w czołówce. Nadal jest związany z ostracyzmem i stereotypowym myśleniem o osobach, które się z tą chorobą zmagają (przerost naczyń na nosie oraz obrzęki na twarzy i powiekach często powodują niepochlebne komentarze). Dlatego osoby z rosacea oprócz dyskomfortu fizycznego związanego z odczuciami na skórze, dodatkowo są narażone na niską samoocenę.
W tym odcinku podcastu „Dobry skład” wraz z dr n. med. Ewą Chlebus, specjalistką dermatolożką, oraz dr n. med. Malwiną Zasadą-Kisiel, scientific & training manager NAOS, rozmawiamy o przyczynach, objawach i sposobach leczenia trądziku różowatego. Bierzemy pod lupę polisacharydy, czyli substancje o działaniu łagodzącym objawy wrażliwej, reaktywnej, zaczerwienionej skóry. W najnowszej linii kosmetyków Bioderma Sensibio AR+, stworzonej z myślą o skórze z trądzikiem różowatym, polisacharydom towarzyszą również inne składniki, które dbają o odpowiedni poziom nawilżenia i wzmocnienie bariery hydrolipidowej naskórka. Linię tworzą cztery produkty: krem, serum, żel micelarny do oczyszczania i spray kojąco-wyciszający do doraźnego stosowania w przypadku nagłego rumienia.
Czy osoby z rosacea mogą pić czerwone wino, jeść tajskie potrawy i korzystać z sauny? Co powinny wdrożyć do codziennych rytuałów, żeby wyciszyć zaczerwienienia i nie dopuścić do przerostu naczyń? Jakie kosmetyki z jakimi substancjami przynoszą doraźną ulgę i długotrwałe wyciszenie zaczerwienienia naskórka? Wreszcie czy skóra naczyniowa w ogóle istnieje? Wybitne specjalistki, które są gościniami tego odcinka, odpowiadają na te i inne pytania, bazując na wynikach najnowszych badań naukowych.
Podcastu „Dobry skład” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
Fler avsnitt från "Dobry skład"
Missa inte ett avsnitt av “Dobry skład” och prenumerera på det i GetPodcast-appen.