Nic Za Darmo podkast

#290 Hossa producentów półprzewodników: czy jeszcze trzymamy się fundamentów? - Tomasz Smolarek, mTFI

26.05.2026
0:00
51:43
Do tyłu o 15 sekund
Do przodu o 15 sekund
Na niektórych spółkach z sektora półprzewoników widać niemal ścianę pionową wzrostów, a analitycy nie nadążają z szacowaniem czy to się jeszcze trzyma fundaentów. Czy przyszedł czas większej ostrożności i schłodzenia nastrojów? A może wydatki inwestycyjne największych spółek w USA wystarczą jako paliwo napędowe do wzrostów w tym sektorze? 

Na te i inne pytania odpowiada Tomasz Smolarek, zarządzający funduszami mTFI. 

O co jeszcze pytałem Tomasza?
  • jakie fundamenty stoją za wzrostami spółek z sektora półprzewodników?
  • co na rynku zdziwiło go w ostatnim roku? 
  • czy nadchodzące IPO spółek od AI będą dla nas ostrzeżeniem? 
  • był chat AI, jest asystent AI, co będzie kolejne?
  • rola Chin w wyścigu o technologię
  • czy USA utrzymają swoją pozycję lidera w sektorze? 
  • dlaczego ASML nie da się aktualnie zastąpić?
  • i wiele innych, ciekawych wątków! 
Gdzie znajdziecie gościa podcastu?
https://x.com/T_Smolarek

Newsletter podcastu: https://niczadarmo.substack.com/
Zajrzyj do księgarni: https://finansoweksiazki.pl/  

Więcej odcinków z kanału "Nic Za Darmo"