Jess, lapsed! podcast

Jess, lahkuminek: kas müüdid on hirmsamad kui tegelikkus?

29.6.2021
0:00
1:11:11
Spol 15 sekunder tilbage
Spol 15 sekunder frem

«Suhted lõppevad, aga need ei lõpeta sinu elu.» - Steve Martin

Podcasti neljandas episoodis võtame luubi alla lahkumineku.

Kes tahab, läheb lahku!

Kes tahab, jääb kokku!

Kes tahab, läheb paariteraapiasse!

Kes ei taha, see ei lähe!

Igaühel on õigus ilma süütundeta igal hetkel lahku minna! Ise valite!

Aaaaaga kui sa otsustad lahku minna, siis kahjuks käib sellega kaasas mustmiljon müüti, eelarvamust ning tabu - ja kuigi me neid kõiki ilmselgelt selles taskuhäälingu osas puudutada ei jõua, anname endist parima ning arutleme: kas on tingimata parim, kui lapsed jäävad elama vaid ühe vanema juurde? Kui palju ning millist vaeva on lõpuks ikkagi vaja näha, et üks paarisuhe toimima saada ja kuidas toimetada selle lõputu süütundega, mis kogu seda protsessi nii rusuvalt ümbritsema kipub?

Ping-pongitame mõtteid ise, hüppame kord Brightonisse, et kuulda üht pisut erilisema perekondliku lahutusjärgse elukorralduse näidet noorelt naiselt Hannah'ilt ning naaldume lõpuks korraks ka psühholoogi, perenõustaja ning coachi Daniel Soomeri toetavale õlale, et paremini mõista, kuidas teraapia saaks aidata kokku jääda või lahku minna.

Külalised: Hannah / Daniel Soomer (www.soomer.ee)

Muusika: Sten-Olle Moldau

Lisamaterjalid: Jagatud vanemluse konverents (8.11.2019) prof Malin Bergströmi ettekanne https://www.youtube.com/watch?v=RP0hMS6N3iE / Esther Perel "Armastus ja petmine" https://www.rahvaraamat.ee/p/armastus-ja-petmine/1286054/et?isbn=9789949669233 / Brené Brown "Ebatäiuslikkuse kingitused" ja "Daring Greatly"

MERILIN MANDEL on vanemahariduse edendaja, vabakutseline lektor, vaimse tervise vabatahtlik ja Instagrami konto @jesslapsed asutaja ja vedaja. Selja taga on aastad fotograafina, tõlgina, lapsehoidjana ja lasteaiaõpetajana, hetkel on käsil kasvatuspsühholoogia MSc Bristoli ülikoolis ja kasvatusteaduste MA Tallinna Ülikoolis. Südant põksutavad feminism ning tervisega seotud müüdid ja stigmad meditsiinilisest ja psühholoogilisest vaatevinklist. “Klotsinurgajutud” autor. Lastevaba.

GEA ASHILEVI on hariduselt psühholoog, lisaks väljaõppes pereterapeut, vaimse tervise koolitaja MTÜ Peaasjad meeskonnas ning erinevate juhendajate käe all nii Eestis kui Hollandis teadveloleku (mindfulness) tehnikaid õppinud ja õpetanud kahe lapse ema, abikaasa ja tütar. Südameteemad nii erialaselt kui eraelus on seotud teadveloleva vanemluse ning loova eneseväljendusega. www.geaaeg.ee / www.peaasi.ee.

Flere episoder fra "Jess, lapsed!"