MUDA Talks podcast

S03/ E04: Jak przestać być "węglolandem"? #wethepower

0:00
49:33
15 Sekunden vorwärts
15 Sekunden vorwärts

W telegraficznym skrócie pewnie słyszeliście/słyszalyście to milion razy- emitujemy gazy cieplarniane poprzez spalanie paliw kopalnych. Zaliczamy do nich węgiel gaz i ropę i to one budują wokół nas coś na kształt szklarni, w której razem się gotujemy.

 • Dlaczego odejście od węgla jest tak ważne?
 • Jakie mamy inne opcje i cele w związku z dyrektywami Unii Europejskiej i dlaczego wciąż nie udaje się do nich dotrzeć?
 • Kto emituje więcej CO2 - gospodarstwa domowe w Polsce czy kopalnia Bełchatów i jak wygląda transformacja w energetyce, czym się różnią rodzaje węgla
 • i dlaczego pytanie “OZE czy atom” nie dotyka sedna a głównie powoduje niepotrzebne kłótnie i traci nasz wspólny czas na odejście od węgla?

Rozmawiam z Pawłem Czyżakiem z Fundacji Instrat - ekonomistą i analitykiem danych, specjalizującym się w sektorze odnawialnych źródeł energii. Paweł kieruje również rozwojem platformy energy.instrat.pl - pierwszym w Polsce bankiem danych z sektora energetyki, górnictwa i klimatu w Polsce.

Rozmowa z Pawłem to pierwszy odcinek serii podcastów, które powstaną przy wsparciu marki Patagonia, Change Pilots i Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć i będą dotyczyły energetyki i oczywiście organizowania się: o spółdzielniach, węglu, oze, atomie, sprawiedliwej transformacji energetycznej, protestowaniu przeciwko kopalniom czy dużym ubezpieczycielom a także o możliwych scenariuszach blackout'u.

Więcej informacji na temat cyklu znajdziecie na: https://wethepowerpoland.splashthat.com/

Dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie przez serwis Patronite, róbcie to dalej bo mam jeszcze milion niewygodnych pytań do zadania gościom/ gościniom, sobie i Wam (http://bit.ly/mudatalks_patronite).

Zapraszam do słuchania na wszystkich platformach do słuchania podcastów:
spotify
youtube
applepodcasts

radio public, cast box, breaker.

Weitere Episoden von „MUDA Talks“

 • MUDA Talks podcast

  S05/ E12: Jak Polska razem z EU pozwala ludziom umierać na naszej wschodniej granicy?

  1:16:53

  Od czasu nagrania tego odcinka wiele się zmieniło. Czy na pewno? Wciąż mamy stan wyjątkowy. Powstała grupa Granica - federacja organizacji pozarządowych, które działają na polsko-białoruskiej granicy. 21 medyków złożyło wniosek do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o umożliwienie wjazdu do strefy stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią. W mijającym tygodniu znaleziono zwłoki kolejnych osób na granicy polsko-białoruskiej a Komisja Europejska przypomina, że mamy obowiązek przyjmować uchodźców jednocześnie strzegąc granic za wszelką cenę. Zwykli-niezwykli obywatele jak zwykle podzielili się na 3 obozy: jedni wychodzą z siebie żeby coś zmienić, drudzy uważają, że nie mogą nic a trzeci chcą by za wszelką cenę odmawiać wstępu i nie przyjmować wniosków o azyl. Trudno powiedzieć kiedy przyzwyczailiśmy/łyśmy się do tej sytuacji i co będzie dalej. Dlatego rozmowa z Michałem Przedlackim, której możecie posłuchać to opowieść o konflikcie w Afganistanie, ale też historia człowieka, który widział wiele wojen i wiele pięknych momentów wzajemnej pomocy ludziom. To głośny i mocny krzyk niezgody na to co robi państwo polskie, krzyk człowieka, który stracił w konfliktach zbrojnych wielu przyjaciół, uczestniczył w pokojowych misjach i pomagał przywracać życie i “normalność” na misjach w Sudanie, Kabulu, Aleppo, Groznym czy Sri Lance w trakcie tsunami. To nie tylko opowieść o tym co dzieje się właśnie na granicy i możliwych scenariuszach, ale przede wszystkim bardzo osobista i wkurzona wypowiedź człowieka, którego mam ogromny zaszczyt znać od liceum i którego rozważnego, doświadczonego głosu warto wysłuchać. Dziękuję bardzo: Andrzejowi, Adzie, Annie, Patrycji, Annie, Katarzynie, Marzenie, Marcie, Jarosławowi, Marcie, Magdzie, Zuzannie, Lucynie, Alicji, Antoninie, Katarzynie i Annie którzy wspierają mnie przez serwis Patronite, róbcie to dalej bo może nie mam gotowych odpowiedzi, ale dzięki Wam mogę bardziej komplikować pytania (http://bit.ly/mudatalks_patronite).
 • MUDA Talks podcast

  S04/ E11: Dlaczego jedzenie jest polityczne?

  51:12

  Według danych Eurostatu z 2019 roku Polska jest na piątym miejscu w Unii Europejskiej pod względem ilości wyrzucanego jedzenia. Rocznie wyrzucamy około 9 ton żywności i najwięcej marnujemy w gospodarstwach domowych (ponad 70%) wyrzucając głównie pieczywo, warzywa i owoce. Na świecie mamy wystarczająco dużo jedzenia by wyżywić wszystkich dlatego rozmawiamy o tym, że problemem światowej produkcji żywności nie jest produkcja a zła dystrybucja. Czym jest zatem agroekologia i permakultura? Co to takiego suwerenność żywieniowa? Jak się ze sobą łączą i co to znaczy, że jedzenie jest polityczne? Rozmawiam z Klaudią Kryńską - edukatorką, aktywistką, miejską ogrodniczką od 6 lat związaną ze Wspólnym Ogrodem przy Służewskim Domu Kultury, członkinią Fundacji Agro-Perma-Lab. Rozmawiamy o tym co możemy zrobić? Na miarę swoich możliwości zwracać uwagę na to skąd pochodzi nasza żywność, czy nasze zakupowe decyzje mogą mieć szkodliwy wpływ na planetę, dołączać do ogrodów społecznościowych i po prostu hodować wszystko co lepiej jesteśmy w stanie na swoją mikro skalę. Na koniec zostawiam Was z dwoma cytatami (oraz obietnicą zebrania w jednym poście źródeł i wskazówek, które wymienia Klaudia) "Proszę pamiętać, że oni (ponadnarodowe korporacje) dążą do całkowitej kontroli nad światowymi zasobami nasion, a kto ma nad nimi kontrolę, ten kontroluje także zasoby żywności. A kto kontroluje zasoby żywności – kontroluje naród." Percy Schmeiser A jak mawia Vandana Shiva - "Najbardziej cierpią osoby najmniej odpowiedzialne za zmiany klimatu." Dziękuję bardzo: Andrzejowi, Adzie, Annie, Patrycji, Annie, Katarzynie, Marzenie, Marcie, Jarosławowi, Marcie, Magdzie, Zuzannie, Lucynie, Alicji, Antoninie, Katarzynie i Annie którzy wspierają mnie przez serwis Patronite, róbcie to dalej bo może nie mam gotowych odpowiedzi, ale dzięki Wam mogę bardziej komplikować pytania (http://bit.ly/mudatalks_patronite).
 • MUDA Talks podcast

  Verpasse keine Episode von MUDA Talks und abonniere ihn in der kostenlosen GetPodcast App.

  iOS buttonAndroid button
 • MUDA Talks podcast

  S04/ E10: Jak Chiny eksterminują Ujgurów/rki?

  1:00:05

  Prowincja Sinciang to wielki cyfrowy gułag gdzie pod pretekstem walki z terroryzmem każdy ruch Ujgurów/ek monitorowany jest przez tysiące kamer, kobiety są sterylizowane lub zmuszane do małżeństw z Chińczykami a dodatkowo można adoptować tzw. lokatora, który mieszka z ujgurską rodziną lub wpada co jakiś czas by sprawdzić czy rodzina żyje zgodnie z wytycznymi Chińskiej Republiki Ludowej. Szacuje się, że co 5 ubranie z bawełny pochodzi z regionu Sinciangu. To jest 1/5 światowej produkcji bawełny. Co oznacza, że praktycznie większość ma w swojej szafie ubrań, wyprodukowane w obozach pracy przymusowej w Chinach. To tam muzułmańska mniejszość Ujgurów i Ujgurek przechodzi przez piekło szyjąc ubrania, produkując sprzęt elektroniczny, maseczki ochronne czy meble do ogrodu. Za co można trafić do takiego obozu? Za zbyt długą brodę, kontakt z osobami spoza kraju, zbyt częste wizyty w meczecie, nieodpowiedni ubiór. Zawartości telefonów są sprawdzane w punktach kontrolnych, a po ulicy ludzie poruszają się śledzeni przez kamery, które rozpoznają twarze i emocje. O przymusowej pracy, przemocy, ludobójstwie demograficznym i tym, które marki mają krew na rękach rozmawiam z Karolem Wilczyńskim - edukatorem i publicystą, który współtworzy portal Salam Lab. Laboratorium Pokoju. Na stronie Salam Lab znajdziecie też dużo rzetelnych informacji o świecie, których na pewno nie znajdziecie w mainstreamowych polskich mediach. W epilogu wymieniam marki, które jak podaje raport Australian Strategic Policy Institute, korzystają z pracy przetrzymywanych w obozach Ujgurów i Ujgurek. ➔ https://www.aspi.org.au/report/uyghurs-sale To nie tylko Apple, North Face, Inditex, Ralph Lauren, Inditex, Nintendo, Xiaomi, Adidas, Nike, Puma, ale także meble ogrodowe, które kupujemy w marketach budowalnych, maski ochronne pochodzące z Hubei Haixin Protective Products (60% z produkowanych trafia do Europy), drukarki Sharp czy HP. Karol poleca także książki “Naród ujgurski. Reformy i rewolucje na pograniczu rosyjsko-chińskim” autorstwa Davida Brophyego i “Szturmując niebo. Opowieść o życiu chińskiego wroga numer jeden” (dostępna w Wydawnictwie Czarne). Jeżeli chcecie pomóc organizacjom działającym na rzecz Ujgurów: ➔ https://www.saveuighur.org/category/resources/ ➔ http://www.uhrp.org Więcej materiałów podam niedługo we wpisie ze źródłami. Autorem okładkowego zdjęcia jest Huseyin Aldemir - na zdjęciu osoba protestująca pod ambasadą Chin w Stambule podczas antychińskich manifestacji 15 grudnia 2019 roku. Dziękuję bardzo: Andrzejowi, Adzie, Annie, Patrycji, Annie, Katarzynie, Marzenie, Marcie, Jarosławowi, Marcie, Magdzie, Zuzannie, Lucynie, Alicji, Antoninie, Katarzynie i Annie którzy wspierają mnie przez serwis Patronite, róbcie to dalej bo może nie mam gotowych odpowiedzi, ale dzięki Wam mogę bardziej komplikować pytania (http://bit.ly/mudatalks_patronite).
 • MUDA Talks podcast

  S04/ E9: Jak urządzić świat bez kobiet?

  58:34

  Wydana 20 lat temu opowieść o patriarchacie,  który zapomniał, że kobieta to też człowiek i feminizmie, który nie zapomniał, że walka o prawa kobiet nigdy się nie skończy. Dziś ta książka jest podobnie niezbędna, bo współczesnej Polsce w pewnych aspektach praw kobiet udało się nawet cofnąć. “Napisałam ją wtedy, żeby pokazać kobietom, że naprawdę jest przeciwko czemu się buntować. Dziś tych rzeczy nie trzeba młodym dziewczynom tłumaczyć” Agnieszka Graff o swojej książce “Świat bez kobiet”. Jak to możliwe, że nadal 51% społeczeństwa reprezentowane jest dziś przez 13% kobiet w sejmie? Co poszło nie tak, że potrzebujemy jeszcze 107 lat by w Polsce kobiety miały równe z mężczyznami prawa? Czym jest dziś feminizm i co ma wspólnego z planetą? Jakiego języka używają aktualnie feministki i dlaczego po tym jak “coś pękło, coś się wylało” pokolenie młodych kobiet nie będzie już grzecznie dygać na widok księdza. O reedycji książki “Świat bez kobiet” rozmawiam z jej autorką Agnieszką Graff a okazją do naszego spotkania było wydanie audiobooka czytanego absolutnie wybitnie przez Maję Ostaszewską, który znajdziecie w aplikacji BookBeat. W związku z tym niezwykłym spotkaniem mam dla Was prezent kod promocyjny MUDATALKS - dający dostęp do aplikacji BookBeat za darmo na 30 dni dla nowych użytkowniczek/ów. To wystarczająco dużo czasu by zrobić porządne notatki z tej przenikliwej i dość dowcipnej książki. A głos Mai Ostaszewskiej, znanej z walki o prawa kobiet, dodatkowo podkreśla jej treść. Link do aplikacji: https://bit.ly/bookbeatpl_mudatalksPOD  Korzystajcie z kodu MUDALATKS i podzielcie się ze mną swoimi przemyśleniami o książce i naszej rozmowie z Agnieszką.  Czym dla Was jest dziś feminizm? Linki do autorek w BookBeat o których mówi Agnieszka: - Virginia Woolf https://www.bookbeat.pl/szukaj/autor/Virginia%20Woolf - Roxane Gay https://www.bookbeat.pl/szukaj/autor/Roxane%20Gay - Susan Faludi https://www.bookbeat.pl/szukaj/autor/Susan%20Faludi
 • MUDA Talks podcast

  S04/ E8: What does activism mean and how not to burn out? #wethepower

  44:31

  Last episode of #wethepower series is very special cause it's MUDA debut in English. And to sum up last 4 episodes and bring you some hope we we've joined forces and gathered with Justyna Turek (Change Pilots) and Yannick Meijers (Patagonia) to discuss our individual paths of activism. What activism means to each of us? Where do we find power? How our individual efforts became a part of the bigger picture and why we are tired of blaming individuals for global warming and climate change. Lots of quotes, plenty of hints and inspirations at the same time we tried to avoid a“messiah” voice and just go with the flow of our feelings. We have been also choosing keywords that are helping us now in the field of activism. Listen to the whole series #wethepower (5 episodes) but also visit website wethepowerpoland.splashthat.com and watch We the Power movie which follows friends, families and visionaries as they break down legislative barriers and take power back from big energy companies to put in the hands of locals. Dziękuję bardzo: Andrzejowi, Adzie, Annie, Patrycji, Annie, Katarzynie, Marzenie, Marcie, Jarosławowi, Marcie, Magdzie, Zuzannie i Lucynie, którzy wspierają mnie przez serwis Patronite, róbcie to dalej bo może nie mam gotowych odpowiedzi, ale dzięki Wam mogę bardziej komplikować pytania (http://bit.ly/mudatalks_patronite). Zapraszam do słuchania na wszystkich platformach do słuchania podcastów: spotify: youtube: applepodcasts: radio public, cast box, breaker.
 • MUDA Talks podcast

  S04/ E7: Jak przygotować się na blackout? #wethepower

  48:51

  Czy czekają nas przerwy w dostawie energii? Brak prądu, wyłączenie sieci - te sytuacje znamy doskonale z filmów katastroficznych, ale w świecie realnym zdarzają się równie często - zarówno w Argentynie jak i w Szczecinie. 💡 Jak zabezpieczyć przed potencjalną katastrofą, jakie rozwiązania podpowiadają nam projekty spekulatywne? Czego możemy się spodziewać? 💡 Czy mamy za dużo światła? Ważne dla poczucia bezpieczeństwa, bo ciemność kojarzy nam się z zagrożeniem a jednocześnie jestesmy zaśmieceni światłem. To jak to jest mamy światła za dużo czy za mało? 💡Czy wszyscy zostaniemy preppersami? Rozmawiam z Joanną Jurgą - projektantką produktu i przestrzeni, innowatorką oraz wykładowczynią. Joanna jest specjalistką projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa. W swojej pracy chętnie porusza zagadnienia z zakresu designu synestetycznego i spekulatywnego. Joanna jest także analogową astronautką i dwukrotnie brała udział w symulacji misji kosmicznej w Habitacie Lunares. Rozmawiamy między innymi o Laboratorium przyszłości - wystawie prezentowanej na tegorocznym Łódź Design, w ramach której studenci zaprojektowali odpowiedzi na wyzwania współczesności. Rozmowa z Joanną to kolejny odcinek serii podcastów, które powstają przy wsparciu marki Patagonia, Change Pilots i Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Więcej informacji na temat cyklu znajdziecie na: https://wethepowerpoland.splashthat.com/ Dziękuję bardzo: Andrzejowi, Adzie, Annie, Patrycji, Annie, Katarzynie, Marzenie, Marcie, Jarosławowi, Marcie, Magdzie, Zuzannie i Lucynie, którzy wspierają mnie przez serwis Patronite, róbcie to dalej bo mam jeszcze milion niewygodnych pytań do zadania gościom/ gościniom, sobie i Wam (http://bit.ly/mudatalks_patronite). Zapraszam do słuchania na wszystkich platformach do słuchania podcastów: spotify: youtube: applepodcasts: radio public, cast box, breaker.
 • MUDA Talks podcast

  S03/ E06: Jak protestować i wpływać na banki? #wethepower

  27:40

  Zamiast zastanawiać się, która data umownego odejścia od węgla jest odpowiednia i realna, są osoby i organizacje, które działają oddolnie i nagłaśniają mechanizmy działania i szkody wyrządzane przez kopalnie i banki, które funkcjonowanie i rozwój tym kopalniom umożliwiają. - Na czym polega sprawiedliwa transformacja i czy mamy już regiony, z których możemy brać przykład? - Co wydarzyło się w Złoczewie, Turowie i jak wygląda sytuacja w elektrowni w Bełchatowie, która jest największym emitentem tlenków azotu i dwutlenku węgla w Europie? - Które banki są “najbrudniejsze” a na które udało się wpłynąć by przestały finansować inwestycje węglowe? - I przede wszystkim, powracające jak bumerang pytanie - co my jako jednostki możemy zrobić? Strony polecane przez Patrycję Stefanek to:  https://rozwojtak-odkrywkinie.pl/, https://rozwojtak-odkrywkinie.pl/publikacje, https://www.stopturow.com/pl.php, http://sprawiedliwa-transformacja.pl/ O tym jak wywierać wpływ na banki i duże firmy rozmawiam z Patrycją Stefanek - aktywistką z Fundacji Rozwój Tak Odkrywki Nie. Rozmowa z Patrycją to kolejny odcinek serii podcastów, które powstają przy wsparciu marki Patagonia, Change Pilots i Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Więcej informacji na temat cyklu znajdziecie na: https://wethepowerpoland.splashthat.com/ Dziękuję moim patronom i matronkom: Andrzejowi, Adzie, Annie, Patrycji, Annie, Katarzynie, Marzenie, Marcie, Jarosławowi, Marcie, Magdzie, Zuzannie i Lucynie, którzy wspierają mnie przez serwis Patronite, róbcie to dalej bo mam jeszcze milion niewygodnych pytań do zadania gościom/ gościniom, sobie i Wam (http://bit.ly/mudatalks_patronite). Zapraszam do słuchania na wszystkich platformach do słuchania podcastów: spotify, youtube, applepodcasts, radio public, cast box, breaker.
 • MUDA Talks podcast

  S03/ E05: Jak zakładać spółdzielnie energetyczne w Polsce? #wethepower

  43:47

  Kiedy popatrzymy na mapę spółdzielni energetycznych w Europie, Polska stanowi pustą plamę o znanym nam kształcie, otoczona prężnie działającymi społecznymi przedsiębiorstwami. ⚡Czym są spółdzielnie energetyczne i jakie wartości w ogóle stoją za ruchem spółdzielczym? ⚡Jakich regulacji brakuje w Polsce żeby ułatwić zakładanie takich spółdzielni i czy jest szansa, że to się kiedyś w ogóle wydarzy w naszym kraju? ⚡Jak spółdzielnie energetyczne mogą stać się jednym z kluczowych narzędzi w XXI wieku, nie tylko w  procesie odchodzenia od węgla, ale także w procesie zmian biznesu i organizowania się? Rozmawiam z Niną Bąk -  propagatorką ruchu spółdzielczego, inicjatorką i współzałożycielką Kooperatywy Spożywczej „Dobrze”, które zajmuje się m.in. łączeniem konsumentów z rolnikami i skracaniem łańcucha dostaw żywności. Kooperatywa zrzesza dziś blisko 500 osób. A Nina aktualnie pracuje w CoopTech Hub, pierwszym w Polsce centrum technologii spółdzielczych, gdzie doradza innym w temacie spółdzielczości i kooperacji. Rozmowa z Niną to kolejny odcinek serii podcastów, które powstają przy wsparciu marki Patagonia, Change Pilots i Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć i będą dotyczyły energetyki i oczywiście organizowania się: o spółdzielniach, węglu, oze, atomie, sprawiedliwej transformacji energetycznej, protestowaniu przeciwko kopalniom czy dużym ubezpieczycielom a także o możliwych scenariuszach blackout'u. Więcej informacji na temat cyklu znajdziecie na: https://wethepowerpoland.splashthat.com/ Dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie przez serwis Patronite, róbcie to dalej bo mam jeszcze milion niewygodnych pytań do zadania gościom/ gościniom, sobie i Wam (http://bit.ly/mudatalks_patronite). Zapraszam do słuchania na wszystkich platformach do słuchania podcastów: spotify: https://bit.ly/mudatalks_ninabak youtube: https://bit.ly/mudatalks_ninabak_youtube applepodcasts: https://bit.ly/mudatalks_nina_bak radio public, cast box, breaker 
 • MUDA Talks podcast

  S03/ E04: Jak przestać być "węglolandem"? #wethepower

  49:33

  W telegraficznym skrócie pewnie słyszeliście/słyszalyście to milion razy- emitujemy gazy cieplarniane poprzez spalanie paliw kopalnych. Zaliczamy do nich węgiel gaz i ropę i to one budują wokół nas coś na kształt szklarni, w której razem się gotujemy. Dlaczego odejście od węgla jest tak ważne? Jakie mamy inne opcje i cele w związku z dyrektywami Unii Europejskiej i dlaczego wciąż nie udaje się do nich dotrzeć? Kto emituje więcej CO2 - gospodarstwa domowe w Polsce czy kopalnia Bełchatów i jak wygląda transformacja w energetyce, czym się różnią rodzaje węgla i dlaczego pytanie “OZE czy atom” nie dotyka sedna a głównie powoduje niepotrzebne kłótnie i traci nasz wspólny czas na odejście od węgla? Rozmawiam z Pawłem Czyżakiem z Fundacji Instrat - ekonomistą i analitykiem danych, specjalizującym się w sektorze odnawialnych źródeł energii. Paweł kieruje również rozwojem platformy energy.instrat.pl - pierwszym w Polsce bankiem danych z sektora energetyki, górnictwa i klimatu w Polsce. Rozmowa z Pawłem to pierwszy odcinek serii podcastów, które powstaną przy wsparciu marki Patagonia, Change Pilots i Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć i będą dotyczyły energetyki i oczywiście organizowania się: o spółdzielniach, węglu, oze, atomie, sprawiedliwej transformacji energetycznej, protestowaniu przeciwko kopalniom czy dużym ubezpieczycielom a także o możliwych scenariuszach blackout'u. Więcej informacji na temat cyklu znajdziecie na: https://wethepowerpoland.splashthat.com/ Dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie przez serwis Patronite, róbcie to dalej bo mam jeszcze milion niewygodnych pytań do zadania gościom/ gościniom, sobie i Wam (http://bit.ly/mudatalks_patronite). Zapraszam do słuchania na wszystkich platformach do słuchania podcastów: spotify youtube applepodcasts radio public, cast box, breaker.
 • MUDA Talks podcast

  S03/ E03: Jak firmy ściemniają na temat swojej odpowiedzialności?

  43:21

  - Co nie czyni Twojej firmy odpowiedzialną?  - Co nie oznacza jeszcze zrównoważenia?  - Co nie powoduję, że firma może przykleić sobie certyfikat "zrównoważonego rozwoju".  - Co nie wystarczy? I jak firmy wykorzystują zapotrzebowanie wśród konsumentów/ek na odpowiedzialne działania biznesu?  To odcinek pt. greenwashing ma się coraz lepiej bądźcie uważni/e i kwestionujcie to co słyszycie. Zadawajcie odważne, wielokrotnie złożone pytania i nie bójcie się jeśli to się komuś nie spodoba.  Zapowiadam też serię podcastów, które powstaną przy wsparciu marki Patagonia a będą dotyczyły organizowaniu się energetycznie: o spółdzielniach, węglu, oze, atomie, transformacji energetycznej, protestowaniu przeciwko kopalniom czy dużym ubezpieczycielom a także o możliwych scenariuszach black out'u. Cała seria z Patagonią ruszy 18 czerwca i potrwa do października. Tutaj znajdziecie więcej o akcji i dodatkowych wydarzeniach z nią związanych: https://wethepowerpoland.splashthat.com/. A po odcinki MUDY zapraszam tutaj: http://bit.ly/mudatalks_spotify, http://bit.ly/mudatalks_youtube, http://bit.ly/mudatalks_applepodcasts, radio public, cast box, breaker.  Oraz z całego mojego zbuntowanego serca dziękuję wszystkim, którzy postanowili mnie wspierać na Patronite. Wciąż Was przybywa, a mi to daje wielkie zasilanie z naturalnej, bo Waszej energii: http://bit.ly/mudatalks_patronite.

Hol dir die ganze Welt der Podcasts mit der kostenlosen GetPodcast App.

Abonniere alle deine Lieblingspodcasts, höre Episoden auch offline und erhalte passende Empfehlungen für Podcasts, die dich wirklich interessieren.

iOS buttonAndroid button
© radio.de GmbH 2022radio.net logo