Cirkus Politikus podcast

Expert na politickú komunikáciu: Politici nadobudli pocit, že nepotrebujú tradičné médiá. Dlhodobo však takto fungovať nemôžu (8. 12.)

0:00
23:41
15 Sekunden vorwärts
15 Sekunden vorwärts

Hosťom sedemnástej epizódy videopodcastu Cirkus Politikus bol odborník na politickú komunikáciu so špecializáciou na sociálne siete Gabriel Tóth z New School Communications. Môžu politici na sociálnych sieťach uspieť aj bez toho, aby polarizovali spoločnosť? Aké rady dáva politikom, aby boli v digitálnom svete úspešní? Aj o týchto témach sa moderátorka Gabriela Kajtárová rozprávala s expertom na politickú komunikáciu.

Z hľadiska merateľnosti lajkov, komentárov a zdieľaní je na Facebooku najúspešnejším politikom Robert Fico a na Instagrame prezidentka Zuzana Čaputová. 

Tento rozdiel Tóth odôvodňuje predovšetkým dvomi faktormi. „Prvým je odlišné publikum. Facebook akoby trošku zostarol, sú tam demograficky staršie skupiny a tí mladší, ktorí sú mladší a vzdelanejší, sú na Instagrame,“ tvrdí expert.

Odlišnosť vidí aj vo využívaní sociálnej siete. Robert Fico je podľa neho kontroverznejší, má viac emócií a aj takému obsahu sa na tejto platforme veľmi dobre darí. 

„Instagram je o príjemnejších témach ako Facebook,“ podotkol.

Weitere Episoden von „Cirkus Politikus“