Autotund | Geenius.ee podcast

2.12 Autotund: millal ja kuidas jõudsid Eestisse esimesed autod ja kui palju need maksid?

0:00
39:34
15 Sekunden vorwärts
15 Sekunden vorwärts

Stuudiokülaliseks on Renè Levoll, kelle sulest ilmus värskelt raamat nimega "Automotokroonika. Tsaariaeg." Tegemist on väga põhjaliku ülevaatega Eesti autondusest kuni 1. maailmasõjani. Millega sõideti, kuidas sõideti ja mis selle kõige kaasnes. Räägime autoriga autodest ja raamatust.

Saates veel elektritaksode probleemist, kütusehinnast, BMW trollimisest, Dacia hinnast ja liiklusraevust.   Saatejuhid on Tarmo Tähepõld ja Martin Mets Geeniuse uudisteportaalist.

Weitere Episoden von „Autotund | Geenius.ee“

 • Autotund | Geenius.ee podcast

  21.01 Autotund: kas ülevaatusel peakaamera kasutamine on päriselt vajalik?

  42:51

  Transpordiamet on tulnud välja plaaniga, mis lisaks tehnoülevaatuse läbiviijale ka peakaamera. Statsionaarsed kaamerad on teadupärast juba ammu. Kas see on vajalik meede? Mitmed asutused on juba vastuseisu väljendanud. Tarmo sõitis Suzukiga (esimest korda!), soovitab telefonihoidikut ja Martinil on jälle kiiruskaamerad hambus. Ja kui juba kiirusest rääkida, siis kuidas kõlab 417 km/h avalikel teedel?  Saatejuhid Tarmo Tähepõld ja Martin Mets Geeniuse uudisteportaalist. 
 • Autotund | Geenius.ee podcast

  12.01 Autotund: kui kiiresti kiirendab lennuk ja muud autoteemalised küsimused lendurile

  48:36

  Selles "Autotunnis" tõuseme õhku. Kutsusime külla piloot Martin Karolini, kes vastab meie huvitavatele ja ilmselt ka rumalatele küsimustele lennuki juhtimise kohta.  Saates taas üle pika aja ka Tesla teemad, haagise talverehvid, üks kuulus portaal, mis kinni läheb ja värvi vahetav auto. Saatejuhid on Tarmo Tähepõld ja Martin Mets Geeniuse uudisteportaalist.
 • Autotund | Geenius.ee podcast

  Verpasse keine Episode von Autotund | Geenius.ee und abonniere ihn in der kostenlosen GetPodcast App.

  iOS buttonAndroid button
 • Autotund | Geenius.ee podcast

  6.01 Autotund: millised uued mudelid sel aastal Eestisse peaks jõudma?

  52:57

  Aasta esimeses "Autotunni" saates vaatame otsa ühele nimekirjale. Seal on automüüjate enda prognoosid sel aastal Eestisse saabuvate uute autode osas. Milliseid neist meie ootame? Lisaks veel mopeedautodest, lumest, nelikveolisest Yaris Crossist ja Elmo Rent kaugjuhitava auto sõiduproovist. Saatejuhid on Tarmo Tähepõld ja Martin Mets Geeniuse uudisteportaalist
 • Autotund | Geenius.ee podcast

  29.12 Autotund: mis olid 2021.aasta suurimad plussid ja miinused automaailmas?

  57:09

  Aasta viimases Autotunnis teeme tagasivaate vägagi turbulentsele aastale. Kes võitis, kes kaotas? Mis oli hästi ja mis halvasti? Saade seekord ka tavapärasest natuke pikem! Saatejuhid on Tarmo Tähepõld ja Kristjan Ojang Geeniuse uudisteportaalist.
 • Autotund | Geenius.ee podcast

  23.12 Autotund: "Hitleri kättemaks" ja teised väga kehvad mootorid

  41:00

  Saates võtame ette järjeloo kehvade mootorite teemal. Margus Pipar valis välja veel 11 mootorit, mis on päris tuntud oma nadi inseneeria poolest ning võivad omanikele väga suuri arveid tuua. Lisaks sõitsime Volvo esimese elektriautoga, räägime sõjaeelsetest liiklusõnnetustest ning rattast, mis auto alt ära murdus.   Saatejuhid on Tarmo Tähepõld ja Margus Pipar Geeniuse uudisteportaalist.
 • Autotund | Geenius.ee podcast

  16.12 Autotund: elektriauto võib omanikule tulevikus raha teenima hakata

  38:45

  Kuidas võiks autode laadimine toimuda tulevikus? Kui kiiresti ja milliste lahendustega? Stuudios on Enefit Volti äriarendujuht Kert Pääbo, kes tutvustab tulevikulahendusi ning räägib, kuidas elektriauto võib olla ka väike elektrijaam ja omanikule tulu toota.    Lisaks: trahvid lähevad suuremaks, Toyota elektriautod, kuidas loobuda juba telliltud autost ja veel mõned teemad.   Saatejuhid on Tarmo Tähepõld ja Martin Mets Geeniuse uudisteportaalist.  
 • Autotund | Geenius.ee podcast

  9.12 Autotund: Mida sisaldab Laitse uus Automaja ja selle kollektsioon

  40:25

  Saates on külas LaitseRallyPark'i turundus- ja müügijuht Tõnu Korrol, kes räägib 10. detsembril uksed avavast Automajast. Multifunktsionaalse hoone peamine tõmbenumber on muidugi ligi poolesajast autost koosnev kollektsioon. Saates veel Eesti superautode müügist, kehvadest mootoritest ja proovisõidud Kia Sportage'i ja Škoda Fabiaga.   Saatejuhid on Tarmo Tähepõld ja Margus Pipar Geeniuse uudisteportaalist.
 • Autotund | Geenius.ee podcast

  2.12 Autotund: millal ja kuidas jõudsid Eestisse esimesed autod ja kui palju need maksid?

  39:34

  Stuudiokülaliseks on Renè Levoll, kelle sulest ilmus värskelt raamat nimega "Automotokroonika. Tsaariaeg." Tegemist on väga põhjaliku ülevaatega Eesti autondusest kuni 1. maailmasõjani. Millega sõideti, kuidas sõideti ja mis selle kõige kaasnes. Räägime autoriga autodest ja raamatust. Saates veel elektritaksode probleemist, kütusehinnast, BMW trollimisest, Dacia hinnast ja liiklusraevust.   Saatejuhid on Tarmo Tähepõld ja Martin Mets Geeniuse uudisteportaalist.
 • Autotund | Geenius.ee podcast

  Autotund: Kuidas kortermajades elektriautosid laadida ning aasta parim ja halvim uus auto

  42:24

  Uues Autotunnis võtame ette kaks suuremat teemat. Esiteks panime pingeritta selle aasta kõik 36 uudismudelit ja vaatame saates peale, kes on esimene, kes viimane. Teiseks on külas Enefit Volti äriarendusjuht Kert Pääbo, kes räägib, millised võimalused on kortermajadel, kes tahaks elektriautode laadijaid paigaldada. Veel räägime Audi Eesti kummalisest otsusest, transpordiameti sama kummalisest kärpeplaanist ja veel paarist muustki asjast. Saatejuhid on Tarmo Tähepõld ja Martin Mets Geeniuse uudisteportaalist.
 • Autotund | Geenius.ee podcast

  18.11 Autotund: eestlaste kaugjuhitav auto ja proovisõit Alpina BMW'dega

  39:56

  Autotunni külaliseks on ELMO Rendi asutaja ja nõukogu esimees Enn Laansoo, Jr, kes räägib, miks nad ehitavad autot, mille juht istub soojas kontoris ekraani ja roolide taga. Mida on vaja, et see auto tänavatele jõuaks ja kui kaugel nad on?    Lisaks veel sõiduproov kolme erilise Alpina BMW-ga, kõlakad automaailma hiiglaste kohta, Hyundai supertüüne ideeauto ning mõtisklused Riviani väärtuse üle.   Saatejuhid on Tarmo Tähepõld ja Martin Mets Geeniuse uudisteportaalist.

Hol dir die ganze Welt der Podcasts mit der kostenlosen GetPodcast App.

Abonniere alle deine Lieblingspodcasts, höre Episoden auch offline und erhalte passende Empfehlungen für Podcasts, die dich wirklich interessieren.

iOS buttonAndroid button
© radio.de GmbH 2022radio.net logo