
Maandag is het zover. Dan staat de koning met de ministersploeg van premier Rob Jetten op het bordes. Volgens informateur Rianne Letschert moesten het bewindslieden worden die zichzelf kunnen wegcijferen. Omdat het kabinet niet op een meerderheid kan rekenen in beide Kamers, zou die bescheidenheid nodig zijn om steun bij de oppositie te verwerven.
Politiek redacteuren Pim van den Dool en Lamyae Aharouay kijken in deze aflevering van Haagse Zaken hoe bescheiden deze ministersploeg is en hoe deze bewindslieden op hun post zijn terechtgekomen. Ook bespreken Pim en Lamyae hoe de nieuwkomers worden ingewerkt en wat de belangrijkste adviezen zijn die zij te horen krijgen.
Verder lezen:
Sjoerdsma staat op een Chinese sanctielijst, maar die is vooral ‘symbolisch’ en ‘opportunistisch’
Het kabinet-Jetten is rond: de nieuwe ministers en staatssecretarissen
Aspirant-ministers moeten vooral zichzelf screenen
Gasten: Lamyae Aharouay & Pim van den Dool
Presentatie: Erik van der Walle
Redactie & productie: Iris Verhulsdonk
Montage: Pieter Bakker
Heeft u vragen, suggesties of ideeën over onze journalistiek? Mail dan naar onze redactie via [email protected].
Zie het privacybeleid op https://art19.com/privacy en de privacyverklaring van Californië op https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
More episodes from "NRC Haagse Zaken"



Don't miss an episode of “NRC Haagse Zaken” and subscribe to it in the GetPodcast app.








