Podcasty Aktuality.sk podcast

ŠPORT: Fanúšikovia by v Trnave preniesli na štadión aj tank, z derby bude precedens

0:00
18:57
Spola tillbaka 15 sekunder
Spola framåt 15 sekunder

Bola to udalosť, na ktorú budeme dlho spomínať. Žiaľ, s nechuťou. Derby v rámci futbalovej ligy medzi Trnavou a Slovanom sa nedohralo pre nechutné správanie fanúšikov, ktorí sa bili aj priamo na hracej ploche. Ak by sme chceli byť patetickí, mohli by sme povedať, že sme boli svedkami scén ako z akčného filmu. V tých však zvyčajne víťazia kladní hrdinovia, v nedeľu v prvom rade prehral futbal. Tejto téme sa budeme venovať v našom dnešnom podcaste.

Fler avsnitt från "Podcasty Aktuality.sk"

 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Omikron môže znamenať čokoľvek, nič nie je isté. Bude vojna medzi Ruskom a Ukrajinou?

  28:25

  Vieme na Slovensku nejakým spôsobom zabrániť omikron vlne v prípade, že sa potvrdí jeho vysoká infekčnosť? S matematikom Richardom Kollárom sa v podcaste pozrieme na to, aby u nás mohla vyzerať taká prípadná omikron vlna. Známy vedec si myslí, že sa omikron vlne určite nevyhneme, ak sa potvrdia obavy z variantu.  Ukrajina sa bojí ruskej invázie, hrozí nám "zimná vojna medzi Ruskom a Ukrajinou? O čo dnes hrá ruský prezident Putin, v akej kondícii je Ukrajina a na koho strane máme stáť my ako Slovensko? .V druhej téme podcastu odpovie Alexander Duleba. Moderuje Denisa Hopková. Spolupracoval Branislav Dobšinský.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Sloboda nie je happy end: Neziskovky a občianska spoločnosť

  1:10:15

  Ďalší diel diskusie Sloboda nie je happyend sa venuje občianskej spoločnosti a neziskovému sektoru. Kto vôbec tvorí túto časť spoločnosti? Čomu sa venuje? Z čoho býva financovaná? Akým útokom musí čeliť? Aj to sú témy, o ktorých sa rozprávala Sandra Polovková s riaditeľkou VIA IURIS, Katarínou Batkovou a s riaditeľkou Nadácie otvorenej spoločnosti, Andreou Erdösovou. Podporte našu prácu a tvorbu ďalších častí diskusií pravidelným finančným príspevkom 👉 https://bit.ly/319D8aI Ďakujeme
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Missa inte ett avsnitt av Podcasty Aktuality.sk och prenumerera på det i GetPodcast-appen.

  iOS buttonAndroid button
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  ŠPORT: Slovenský šport pred kolapsom? Kluby čaká posledná rana, ale nie od koronavírusu

  18:50

  Pandemická situácia nie je dobrá a to má opäť vplyv aj na náš šport. Futbalová liga má za sebou ďalšie kolo bez jediného diváka na tribúnach. Čo to znamená pre jednotlivé kluby si rozoberieme v našom dnešnom podcaste.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Európa: Oklamaní a mrznúci v lese. Čo urobí EÚ s Lukašenkovou utečeneckou krízou?

  35:48

  EÚ obvinila Alexandra Lukašenka z toho, že vyvolal utečeneckú krízu ako odvetu za sankcie, ktoré na neho Únia uvalila. Bieloruský líder podľa tých európskych používa utečencov ako zbraň proti Západu. Ako to posledné týždne vyzerá na poľsko-bieloruskej hranici a čo sa deje s ľuďmi, ktorí tam táboria? V podcaste budete počuť novinárku Aktuality.sk Stanislavu Harkotovú, ktorá sa bolo pozrieť priamo k poľskej hranici. „Čím je chladnejšie, tak tým skôr to ľudí vysilí. V tých lesoch už snežilo a neviem si predstaviť, ako by tam teraz ľudia strávili noci. Veľakrát ich dobrovoľníci našli v takom stave, že mali opuchnuté nohy, boli hladní a vyčerpaní,” opisuje novinárka Harkotová v podcaste. EÚ avizuje ďalšie sankcie voči Lukašenkovmu režimu. Aké? A ako sa postaví k migračnej kríze, ktorú podľa nich vyvolal Lukašenko? V podcaste odpovie europoslanec za KDH Ivan Štefanec. Podcast Európa vzniká v spolupráci redakcie Aktuality.sk s Európskym parlamentom. Moderuje Denisa Hopková.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Ján Gordulič verzus všetky otázky sveta: Načo sú dobré kryptomeny, Matovič či legalizácia prostitúcie?

  38:35

  Ján Gordulič je zakladateľ stand-upovej skupiny Silné Reči, komik, moderátor, scenárista a nadšenec do fungovania sveta. Práve on prijal pozvanie do novej časti podcastu S nadhľadom, kde sme hovorili o písaní scenárov, kryptomenách či aktuálnych témach, ktoré slovenský národ hnevajú, a nechýbali ani tradičné záludné otázky.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Povinné očkovanie? Niektorí váhajúci potrebujú aj takéto externé alibi, tvrdí pychológ

  31:04

  Slovensko čelí v boji s pandémiou civilizačnej, ba dokonca až zásadne evolučnej výzve – jednoducho nevymrieť. Ani takejto výzve však ako spoločnosť nedokážeme čeliť jednotní a spoločne – ako jedno spoločenstvo, stáť za radami a názormi odborných kapacít a autorít. Z očkovania sa namiesto odbornej témy stal ďalší front kultúrnej vojny, hlboko polarizujúci už i tak nesmierne rozčesnutú spoločnosť. Pomôže nám povinné očkovanie? Potrebujeme deliberáciu, deeskaláciu napätia a skutočný dialóg z očí do očí. Politici však stratili úctu k slovu a namiesto leadershipu čoraz viac surfujú na vlnách frustrácie a hnevu, hovorí psychológ Dušan Ondrušek. Mení sa teda Slovensko na krajinu kde je človek človeku vlkom a ako z toho von? Dokážeme ešte vôbec v tomto celospoločenskom rozvrate nájsť niečo, čo nás ako spoločenstvo presahuje a tým aj spája a zjednocuje? Témy pre psychológa a odborníka na krízovú komunikáciu Dušana Ondrušeka. Počúvate Ráno Nahlas, pekný deň a pokoj v duši praje Braňo dobšinský                      
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Očkovanie sa stalo falošnou deliacou čiarou, tvrdí psychológ. Máme sa Omikronu báť? Odpovie virológ

  31:47

  Veľa sa zaoberáme nárastom epidemiologických kriviek, ale málo riešime to, ako nám v spoločnosti rastie napätie a sociálno-psychologické pnutia, ktoré budú mať dlhodobé následky. Je najvyšší čas deeskalovať narastajúcu polarizáciu a extremizáciu spoločnosti, hovorí psychológ a odborník na krízovú komunikáciu Dušan Ondrušek. Slovensko totiž čelí civilizačnej výzve - zvládnuť ďalšiu vlnu pandémie a jednoducho povedané: Nevymrieť. Aj tejto výzve však čelíme ako hlboko rozdelená spoločnosť. Ako z toho von? Očkovanie sa stalo ďalšou falošnou deliacou čiarou, zbytočne túto tému vyostrujeme. Hlavným motívom oboch táborov je totižto obyčajný ľudský strach, tvrdí psychológ Dušan Ondrušek. Je teda lepším riešením povinné očkovanie alebo motivácia cez finančné stimuly a dialóg? V druhej téme dnešného podcastu sa pozrieme na nový variant koronavírusu s názvom Omikron, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia zaradila na zoznam variantov, ktoré vzbudzujú „obavy". Omikron evidujú napríklad už aj u našich susedov v Česku. Skutočne treba mať obavy z nového variantu? V podcaste na to pozrieme s virológom Borisom Klempom. Počúvate Aktuality Nahlas, pekný deň a pokoj v duši praje Braňo Dobšinský    
 • Podcasty Aktuality.sk podcast
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Producentka Wanda Adamík Hrycová: Na Ukrajine sa ide podľa plánu D aj E. Je to oživenie (Big Storiezz)

  32:02

  Hostkou ďalšieho vydania podcastu Big Storiezz by Babsy bola filmová producentka a prezidentka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie Wanda Adamík Hrycová. Vďaka svojim skúsenostiam a zručnostiam založila vlastnú produkčnú spoločnosť, pričom nedávno pomohla filmárke Sahre Karimi z Afganistanu, aby utiekla pred Talibanom.  Čo sa v podcaste Big Storiezz by Babsy dozvieš? Ocitla sa v ošemetných situáciách, kedy musela tvrdo obhajovať svoj talent a schopnosti? Prečo nevieme na Slovensku robiť dobré komédie? Má to niečo spoločné s našou národnou DNA? Podarilo sa tvorcom audiovizuálnej tvorby pozviechať z pandémie? Aké projekty ju najbližšie čakajú?
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Chutný podcast - Juraj Hruška

  1:11:18

  Vypočujte si ďalší diel podcastu Chutný. Hosťom je Juraj Hruška, šéfkuchár. Som rád, že môžeme variť a robiť jedlom radosť.  Má rád tradície a jednou z nich je, k nemu do reštaurácie  chodia ľudia na nedeľné rodinné obedy. Relaxuje na horách. Tatry obľubuje v lete aj v zime. Naučil sa tam vypnúť nielen hlavu ale aj telefón.    V podcaste sa tiež dozviete:  ▶ o radosti z varenia ▶ o láske k horám  ▶ aké chute majá Košičania  ▶ akú kuchyňu obľubuje  ▶ ako vníma trendy v gastre  ▶ aké jedlo z donášky by si objednal  ▶ recept na tekvicu

Kom åt alla poddsändningar i gratisappen GetPodcast.

Prenumerera på dina favoritpoddar, lyssna på avsnitt offline och få spännande rekommendationer.

iOS buttonAndroid button