Podcasty Aktuality.sk podcast

Ján Gordulič verzus všetky otázky sveta: Načo sú dobré kryptomeny, Matovič či legalizácia prostitúcie?

0:00
38:35
Spola tillbaka 15 sekunder
Spola framåt 15 sekunder

Ján Gordulič je zakladateľ stand-upovej skupiny Silné Reči, komik, moderátor, scenárista a nadšenec do fungovania sveta. Práve on prijal pozvanie do novej časti podcastu S nadhľadom, kde sme hovorili o písaní scenárov, kryptomenách či aktuálnych témach, ktoré slovenský národ hnevajú, a nechýbali ani tradičné záludné otázky.

Fler avsnitt från "Podcasty Aktuality.sk"

 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Sekularizujeme sa? Protikresťanská strana u nás voľby nevyhrá. Hrozia nám ukrajinskí utečenci

  27:49

  Sčítanie obyvateľstva ukázalo zdvojnásobenie počtu Slovákov bez náboženského vyznania. Ako na to reaguje najväčšia cirkev? Druhou témou dnešného podcastu je možný útok Ruska na Ukrajinu. V dnešnom podcaste budete počuť arcibiskupa Stanislava Zvolenského, ľavicového novinára, ktorý oficiálne vystúpil z cirkvi, Tomáša Hučka a sociológa Miroslava Tížika z SAV. Ten vysvetľuje, že Slovensko sa síce sekularizuje, ale väčšina je stále katolícka – a kto chce vyhrať voľby, musí sa zapáčiť tejto väčšine. Podľa neho tak napríklad SaS bude navždy hrať druhé husle. Pravdepodobnosť vojny Ruska s Ukrajinou sa neustále zvyšuje, tvrdí generál Pavel Macko.  Konflikt by podľa neho znamenal prerušenie energetických dodávok, destabilizáciu celého európskeho kontinentu, ale aj masové prúdy ukrajinských utečencov. Moderuje Peter Hanák. Rozhovor s Pavlom Mackom nahrával Branislav Dobšinský.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  ŠPORT: Na olympiáde budeme mať lepší hokejový tím ako pred 4 rokmi

  18:17

  Päť hráčov z našej extraligy, traja tínedžeri a šestica hokejistov, ktorá zažila predošlé Hry v juhokórejskom Pchjongčchangu. Poznáme menoslov hráčov, ktorí zabojujú o úspech na hokejovom turnaji blížiacich sa zimných olympijských hier. S kým pocestuje tréner Craig Ramsay do Pekingu? Jeho nomináciu si rozoberieme v našom dnešnom podcaste.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Missa inte ett avsnitt av Podcasty Aktuality.sk och prenumerera på det i GetPodcast-appen.

  iOS buttonAndroid button
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  NA ROVINU s ministrom Lengvarským: Tento rok už žiadny lockdown nehrozí

  29:02

  „V apríli by sme sa mohli vrátiť do normálu, ale vírus tu v nejakej podobe zostane. Možno budeme povinne očkovať deti,“ povedal v relácii NA ROVINU minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.    
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  A. Soltész: Ak hľadáte Biľaka dneška, nájdete Žilinku. Fico sa vidí ako prokremeľský gubenátor.

  34:56

  „Mor ho“ je jeden z našich najsmiešnejších národných mýtov. My sme tu v podstate nikdy za nič nebojovali a keď už nás znásilňujú, ešte aj násilníkovi podáme lubrikant, tvrdí na margo debaty o obrannej zmluve s USA spisovateľ a novinár Arpád Soltész. A aká klíma nás čaká tento rok? Slovenskou verejnou i politickou scénou otriasa debata o obrannej zmluve so Spojenými štátmi americkými debata plná emócii, lží, viktimizácie i obviňovania oponentov zo zrady štátnych záujmov. Debata, ktorá dôsledne preveruje „kto je kto“, kto za koho môže kopať a aj to, ako je to v skutočnosti s naším ukotvením v euroatlantických štruktúrach garantujúcich nám bezpečnosť a prosperitu. Prečo sa zdanlivo rutinná technická zmluva stala takouto politickou rozbuškou, komu v tejto hre o čo ide a kto sú dnešní Vasiľovia Biľakovia? V dnešných Aktualitách Nahlas na to odpovie spisovateľ a novinár Arpád Soltész. V druhej téme podcastu sa s klimatológom Milanom Lapinom obzrieme do roku 2021, ktorý bol medzi siedmimi najteplejšími v histórii meraní. A pýtali sme sa aj na to, čo môžeme čakať tento rok. Počúvate Aktuality Nahlas, pekný deň a pokoj v duši praje Braňo Dobšinský.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Bidenov prvý rok: Vedie stále rozdelenú krajinu, tvrdí Kováčik (podcast)

  34:46

  Joe Biden je rok vo funkcii najsilnejšieho muža sveta – práve 20. januára 2021 bol inaugurovaný za prezidenta Spojených štátov amerických. Onedlho osemdesiatnik, po ére kontroverzného Donalda Trumpa síce zástanca aktívneho boja s pandémiou, no stojí na čele krajiny so zaočkovanosťou nižšou ako Európska únia; privítal síce amerických vojakov z Afganistanu, no obrazne povedané vysmieva sa mu za to Taliban; s doteraz najväčšími výdavkami a verejnými investíciami na domácej pôde v porovnaní so svojimi predchodcami, no bez výraznej a klesajúcej podpory Američanov. A v konflikte s Putinom akoby ten zakríknutejší. Aký rok má za sebou 46. prezident Spojených štátov? Téma pre Branislava Kováčika, dekana Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici.   Moderuje Jaroslav Barborák.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  SHARE: Aký život môžeme nájsť v mimozemských podzemných moriach?

  34:58

  Myslelo sa, že bez fotosyntézy ostanú podmorské svety bez kyslíka. Nový objav tento pohľad zmenil. Podmienkou existencie života tak, ako ho dnes poznáme, je voda. Tá je v tekutom skupenstve na povrchu vesmírnych telies veľmi vzácna, oveľa ľahšie ju možno nájsť hlboko pod povrchom. Tam však nesvieti slnečné svetlo, kvôli čomu nemôže prebiehať fotosyntéza, ktorá je zdrojom kyslíka potrebného pre vznik komplexných mnohobunkových organizmov. Vedci však nedávno zistili, že mikrób, ktorý je na Zemi vo vode pomerne bežný, dokáže vyrábať kyslík aj v úplnej tme. Znamená to, že by predsa len v podzemných vodných svetoch, ako sú napríklad tie na mesiacich Európa či Ganymedes, mohol existovať mnohobunkový život? Ak áno, aké veľké tvory by tam teoreticky mohli prežiť? A čo by sme potrebovali na to, aby sme ich objavili? O tom sa rozpráva s vedecký publicista a redaktor portálu Živé.sk Dušan Valent a redaktor Živé.sk Maroš Žofčin. V novej časti technologického podcastu SHARE sa dozviete: prečo je kyslík potrebný pre vznik mnohobunkového života, aká jej úloha fotosyntézy pri jeho výrobe, ako by mohol kyslík vznikať v podzemných moriach bez slnečného svetla, aké tvory by v takomto prostredí mohli prežiť, a čo by bolo potrebné na to, aby sme ich objavili. Podcast spoločne pripravujú magazíny Živé.sk a HernáZóna.sk.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Gašparov a Lučanského šéf odposluchov vynášal mafii, Kováčik to zakryl. Rekordná pokuta pre Brhela

  18:32

  Pred súd sa dnes postavil Jozef Rehák – bývalý dlhoročný šéf policajných odposluchov. Viac ako 10 rokov mal vynášať informácie z polície mafii. Prišlo sa na to a už v roku 2015 to zahladili Dušan Kováčik a policajná inšpekcia pod vedením Milana Lučanského. O obžalobe na Jozefa Reháka nám v dnešnom podcaste viac povie Annamária Dömeová. V druhej časti podcatu sa pozrieme na rekordnú takmer deväťmiliónú pokutu za kartel, v pozadí ktorého stál aj mecenáš Smeru Jozef Brhel. Za podaním na Protimonopolný úrad stál Martin Turček.  Moderuje Peter Hanák.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Vyšetrovať budú aj vyšetrovanie šikany. Chudobnieme, klasajú nám reálne príjmy

  25:55

  Prípad šikany maloletých z Miloslavova sa dostal až do parlamentu. Mimoriadne o ňom rokoval brannobezpečnostný výbor. Policajné špičky na čele s ministrom vnútra Romanom Mikulcom na ňom prisľúbili, že nič nepôjde pod koberec..   Na prípad sa pozrieme aj s reportékou televízie Markíza Zuzanou Ferenčákovou, ktorá ho podrobne sleduje od začiatku. Pozrieme sa na rôzne verzie príbehu z Miloslavova.   V druhej časti podcastu sa dotkneme témy každému viac ako blízkej – zdražovaniu a jeho dôsledkom.   Analytik VÚB banky Michal Lehuta tvrdí, že „vplyvom zdražovania si budeme môcť tento polrok kúpiť menej, Slováci tak chudobnejú“. Zhováral sa s ním Peter Hanák.   Moderuje Jaroslav Barborák.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  ŠPORT: Djokovič má právo sa nezaočkovať. Posledné 2 roky si kazí dobrú povesť

  16:07

  Včerajším dňom odštartovala hlavná fáza úvodného grandslamového turnaja sezóny Australian Open v Melbourne. O prvom vrchole tenisového roka sa však hovorí už asi dva týždne. Hlavná udalosť je, že zápasy v mužskom pavúku sa rozbehli bez úradujúcej svetovej jednotky Novaka Djokoviča, ktorý síce do Austrálie pricestoval, no po súdnych peripetiách musel krajinu opustiť. Prečo, aj to si rozoberieme v našom dnešnom podcaste.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Milan Kňažko: Nevidím nikoho menej zlého ako OĽaNO, Fico je politický podvodník

  30:09

  Bol nadšený z Ficovho konca. Ako sa pozerá na polčas vládnutia OĽaNO? Milan Kňažko obdivuje premiéra Hegera a hovorí o ňom ako o najlepšom premiérovi desaťročia. Kritizuje koaličné strany, ktoré vystupujú proti rozhodnutiam vlády. Prečo podľa neho rastie Robert Fico? A ako hodnotí ministerku kultúry Natáliu Milanovú?  Rozhovor s Milanom Kňažkom nahrával Peter Hanák.

Kom åt alla poddsändningar i gratisappen GetPodcast.

Prenumerera på dina favoritpoddar, lyssna på avsnitt offline och få spännande rekommendationer.

iOS buttonAndroid button