Z pasją o mocnych stronach podcast

#174 Pomysły na wykorzystanie talentów w zespole

0:00
31:27
Recuar 15 segundos
Avançar 15 segundos

Talenty w zespole – jak z nimi pracować? Gallup używa dla zespołów, które korzystają z talentów, nazwy: zespoły oparte na mocnych stronach. Strenghts-based teams. Zespół oparty na mocnych stronach – brzmi tajemniczo, prawda? A teraz pomyślcie o członkach zespołu, którzy wiedzą, w czym są dobrzy, a w czym potrzebują pomocy. Potrafią to komunikować. Mogą zapytać, […]

The post #174 Pomysły na wykorzystanie talentów w zespole appeared first on Z pasją o mocnych stronach i intencjonalnym działaniu.

Mais episódios de "Z pasją o mocnych stronach"

 • Z pasją o mocnych stronach podcast

  #182 Pięćset słów dziennie – moje lekcje z napisania książki.

  32:32

  Zamknięcie projektu i jego podsumowanie jest dla mnie tak samą ważną jego częścią, jak jego uruchomienie i praca nad projektem. W czasie podsumowania wyciągam wnioski, zastanawiam się co było dobre, a co do poprawy. Przeszłości nie mogę zmienić, ale mogę się z niej nauczyć i wykorzystać wnioski w przyszłych projektach. W tym odcinku podcastu dzielę […] The post #182 Pięćset słów dziennie – moje lekcje z napisania książki. appeared first on Z pasją o mocnych stronach i intencjonalnym działaniu.
 • Z pasją o mocnych stronach podcast

  #181 Słownik talentów – Kontekst® (Context®) – Sezon 2

  1:03:21

  Osoby, których talentem jest Kontekst®, lubią myśleć o przeszłości. Rozumieją teraźniejszość na podstawie badania historii. Pomyślcie, jaką wartością w relacji lub w zespole jest pamięć o tym, co kształtuje tę relację i zespół. Jak wartościowe jest wiedzieć, co już w przeszłości próbowaliśmy, a czego nie, co działało, a co się nie sprawdziło? Zwykle takie wiadomości […] The post #181 Słownik talentów – Kontekst® (Context®) – Sezon 2 appeared first on Z pasją o mocnych stronach i intencjonalnym działaniu.
 • Z pasją o mocnych stronach podcast

  Não percas um episódio de Z pasją o mocnych stronach e subscrevê-lo na aplicação GetPodcast.

  iOS buttonAndroid button
 • Z pasją o mocnych stronach podcast

  #180 – Czy warto definiować swoją osobistą misję i wizję?

  30:14

  Z czym Wam się kojarzy misja i wizja życia? Wiele osób, które znam odpowiada, że z „korpomową”. Podają przykłady sztucznych definicji, które nie wnoszą nic realnego do codziennego działania. I zgadzam się, że jest wiele złych przykładów definiowania tych pojęć. Ja znam jednak wiele pozytywnych zastosowań dobrze określonej misji, czyli tego, jak chce się działać […] The post #180 – Czy warto definiować swoją osobistą misję i wizję? appeared first on Z pasją o mocnych stronach i intencjonalnym działaniu.
 • Z pasją o mocnych stronach podcast

  #179 Partner i Partnerka produktywności w różnych momentach życia – rozmowa z Karoliną Latos

  50:26

  Z pomysłem pracy z Partnerem lub Partnerką Produktywności spotkałem się po raz pierwszy chyba już w 2015 roku. Wtedy w kilku książkach przeczytałem o „Accountability Partner”, który przetłumaczyłem dla siebie jako właśnie Partner Produktywności. Od razy zacząłem szukać takiego Partnera i znalazłem w grupie osób zainteresowanych budowaniem porannych rutyn. Od tamtego czasu, prawie bez przerw […] The post #179 Partner i Partnerka produktywności w różnych momentach życia – rozmowa z Karoliną Latos appeared first on Z pasją o mocnych stronach i intencjonalnym działaniu.
 • Z pasją o mocnych stronach podcast

  #178 Wypalenie zawodowe – rozmowa z Danusią Rocławską

  1:16:41

  Ostatnio na Instagramie zadałem pytanie o wypalenie zawodowe – „Czy czujesz się przepracowany/przepracowany lub wypalony/wypalona?”. Spodziewałem się kilkunastu procent odpowiedz na TAK, a większości na NIE. Okazało się, że bardzo się myliłem. Większość osób odpowiedziała twierdząco na to pytanie. Postanowiłem o tym porozmawiać z Danusią Rocławską, która zajmuje się tematem wypalenia. W rozmowie poruszyliśmy wiele […] The post #178 Wypalenie zawodowe – rozmowa z Danusią Rocławską appeared first on Z pasją o mocnych stronach i intencjonalnym działaniu.
 • Z pasją o mocnych stronach podcast

  #177 Słownik talentów – Maksymalista® (Maximizer®) – Sezon 2

  1:18:58

  Talent Maksymalista® opisuje osoby, które skupiają się na mocnych stronach, w ten sposób stymulując rozwój osobisty i doskonałość grupy. Szukają możliwości transformacji czegoś silnego w coś doskonałego. W odcinkach z serii „Słownik talentów” występują zwykle dwie lub trzy osoby. Zwykle zapraszam do tych rozmów gościnie i gości, którzy się nie znają i z ciekawością obserwuję, jak zaczynają ze sobą rozmawiać. W […] The post #177 Słownik talentów – Maksymalista® (Maximizer®) – Sezon 2 appeared first on Z pasją o mocnych stronach i intencjonalnym działaniu.
 • Z pasją o mocnych stronach podcast

  #176 Talenty wspierające planowanie

  1:13:51

  Jak planujesz? Skąd wiesz co będziesz robić w tym tygodniu? A może wcale tego nie potrzebujesz wiedzieć i wybierasz zadania na bieżąco? Jeżeli tak, to na jakiej podstawie? Czy wiesz co będzie Twoim celem w następnym roku? Nie ma dobrych i złych odpowiedzi na te pytania – różne osoby, mają różne potrzeby i do tych […] The post #176 Talenty wspierające planowanie appeared first on Z pasją o mocnych stronach i intencjonalnym działaniu.
 • Z pasją o mocnych stronach podcast

  #175 Dwudziestominutowe miasto – rozmowa z Magdaleną Milert

  49:25

  Magdalenę Milert zacząłem obserwować na Instagramie z polecenia bliskiej mi osoby. Od razu spodobały mi się treści przez nią publikowane. Pokazywała między innymi, jak może wyglądać dobrze zaprojektowana przestrzeń, w której żyjemy na co dzień. Bardzo jasno piętnowała też przykłady niefunkcjonalnych rozwiązań. Bardzo zaintrygowało mnie, a właściwie wróciło pytanie – jaki ja mam wpływ na […] The post #175 Dwudziestominutowe miasto – rozmowa z Magdaleną Milert appeared first on Z pasją o mocnych stronach i intencjonalnym działaniu.
 • Z pasją o mocnych stronach podcast

  #174 Pomysły na wykorzystanie talentów w zespole

  31:27

  Talenty w zespole – jak z nimi pracować? Gallup używa dla zespołów, które korzystają z talentów, nazwy: zespoły oparte na mocnych stronach. Strenghts-based teams. Zespół oparty na mocnych stronach – brzmi tajemniczo, prawda? A teraz pomyślcie o członkach zespołu, którzy wiedzą, w czym są dobrzy, a w czym potrzebują pomocy. Potrafią to komunikować. Mogą zapytać, […] The post #174 Pomysły na wykorzystanie talentów w zespole appeared first on Z pasją o mocnych stronach i intencjonalnym działaniu.
 • Z pasją o mocnych stronach podcast

  #173 – Praca z wirtualnymi mentorami i mentorkami

  32:48

  Mamy do wyboru wiele typów współpracy rozwojowej – możemy wybrać coaching, współpracę na zasadzie konsultingu, pracę z trenerem lub trenerką, oraz mentoring. Każdy rodzaj współpracy daje nam trochę coś innego. Próbowałem każdej z nich i bardzo dobrze wspominam pracę z mentorem. Jak znaleźć mentora lub mentorkę? Niestety nie jest łatwe – w szczególności w obszarze, […] The post #173 – Praca z wirtualnymi mentorami i mentorkami appeared first on Z pasją o mocnych stronach i intencjonalnym działaniu.

Descobre o mundo dos podcasts com a app gratuita GetPodcast.

Subscreve os teus podcasts preferidos, ouve episódios offline e obtém recomendações fantásticas.

iOS buttonAndroid button