
Host Radiožurnálu: Když se reklamní fotograf potkává s trolly. Finské podivno je subžánrem fantastiky, říká Michal Švec
3/14/2026
0:00
29:08
„Pořád se píšou i realistické věci, ale literatura se daleko víc otevřela trendům a zpracovává finskou mytologii, různé finské pověsti a právě magický realismus, který přesahuje hranice nám známého světa,“ popisuje průvodce Michal Švec, předseda Skandinávského domu a držitel Řádu finského lva za výjimečné zásluhy o šíření povědomí o finské kultuře. Čím jej oslovuje Egypťan Sinuhet? Jaká další historická dramata nastínil Mika Waltari? A proč je důležité znát cizí jazyky?
Všechno z tématu Osobnosti můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
Všechno z tématu Osobnosti můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
More episodes from "Radiožurnál"



Don't miss an episode of “Radiožurnál” and subscribe to it in the GetPodcast app.








