Travel Bible podcast podkast

Travel Bible podcast

Travel Bible

Praktické tipy & triky. Cestovatelská inspirace. Rozhovory s dobrodruhy i know-how autorů Travel Bible. Informace k digitálnímu nomádství, dobrovolničení, blogování, travelhackingu i cestování s dětmi.

110 odcinki(-ów)

 • Travel Bible podcast podkast

  Zuzka a Petr Juračkovi: „Když si Petr vymyslí nějakou blbost, tak ji taky zrealizuje. Naučila jsem se, že když odjede, jede si každý svou linii.”

  1:35:33

  Hosty podcastu jsou Zuzka a Petr Juračkovi. Pokud podcast Travel Bible sledujete delší dobu, Petra už jste určitě slyšeli. Je to jeden z mých nejoblíbenějších bláznivých dobrodruhů – samozřejmě jen v tom nejlepším slova smyslu – výborný fotograf, Nikon ambasador, člověk, který lítal s drony ještě v době, kdy to nebylo cool, a spoustu lidí včetně mě inspiroval k dronaření. Vždycky mě baví, jak si dokáže dělat srandu sám ze sebe a je jeden z mála lidí, jehož přednáškám na cestovatelských festivalech dám přednost před povídání s kamarády a kolegy v backstagi. Jenže ještě radši než Petra mám jeho ženu Zuzku. Ženu, která vždycky, když jí Petr oznámí svůj další bláznivý nápad na expedici, jenom zatne zuby a ví, že to se dvěma dcerami bude muset doma zvládnout sama. Je přitom celkem jedno, jestli si Petr zrovna vymyslí, že se „jen tak” na kole projede podél celého Labe – tedy z Krkonoš až do Hamburku – nebo že vyrazí s Klárou Kolouchovou natáčet na K2, nejnáročnější osmitisícovku. V rozhovoru se tak hodně dostaneme k pohledu z druhé strany. Jaké to je, když muž-dobrodruh odjíždí pryč a vy o tom, co se děje na jeho většinou celkem nebezpečné cestě víte jenom pár útržků, a to samozřejmě ještě se zpožděním. Zároveň jsme se ale hodně bavili i o tom, jaké to je, když Juračkovi cestují spolu jako celá rodina, třeba měsíc po Azorských ostrovech. Odkazy k epizodě: Hithit:  Ostrovy Atlantiku – film a kniha Extrémního fotografa Web petr.juracka.eu Petr Jan Juračka – fotograf na Facebooku Petrův YouTube kanál Celý deník z expedice Manáslu Zápisky z Azorů: (1): Odlétáme! (2): Fasa kurva škerve! (3): Banány a sopky (4): První frustrace a probuzení ze sna (5): Vítejte na bramboře! (6): Když se svět v prdel obrací… (7): Na Piku! (8): Mezi kytovce (9): Na kopec! (10): São Miguel, poslední ostrov naší cesty Intermezzo (11): São Miguel, ta nejlepší koupačka (12): Cesta domů Podcast – Petr Jan Juračka: S dronem na K2 i Kilimandžáro. Co bude dál?
 • Travel Bible podcast podkast

  Jana Wolfová: Jak si s dětmi naplno užít zimu v údolí Zillertal i safari v Tanzánii

  49:15

  Hostem rozhovoru je Jana Wolfová, mimo jiné zakladatelka spolku Kintari foundation a spoluorganizátorka festivalu Kolem Světa. Dnes nás čeká poslední díl minisérie o zimním Rakousku, kde Jana s rodinou tráví nemalou část roku v údolí Zillertal. Budeme se bavit hlavně o cestování s dětmi a o tom, jak v rámci pobytu v zasněžených horách skloubit potřeby všech členů rodiny. Těšte se na konkrétní tipy na zimní aktivity – mimo jiné skvělé sáňkovací túry a folklorní akce v rámci Zillertalu – i tipy na hezká místa, výlety a restaurace. V závěru rozhovoru jsme se zároveň dostali i k cestování s dětmi i mimo kontext Alp. Dozvíte se, jak se dvěma malými holčičkami zvládnout pětidenní přechod Reunionu, nebo jaká byla jejich společná cesta po Tanzánii v únoru 2021. Odkazy k epizodě: Podcast: Zima v Rakousku – praktické tipy, jak si ji užít chytře a naplno i kam vyrazit Podcast: Přemek Vida – Zima v Rakousku, snowboard, freeride, focení sportu i láska k horám Lyžování v oblasti Zillertal (Superskipass) Ledovec Hintertux Ubytování Moroder Haus v Mayrhofen Atrakce pro rodiny: Dům hlavou vzhůru a Dinoland Happyhopp Muzeum Swarovski Zmíněné restaurace Steinerkogl Waldcafe Ländenhof Achensee Festival Kolem Světa Kintari Foundation Skvělý oficiální průvodce na cesty po Rakousku Austria.info Rakousko – průvodce na Travel Bibli Letní podcast – Rakousko: Ideální destinace pro relax i dobrodružství v přírodě pro celou rodinu – Tomáš Hájek a Karel Wolf Tento podcast je sponzorovaný Rakouskou národní turistickou centrálou.
 • Travel Bible podcast podkast

  Nie przegap odcinka z kanału Travel Bible podcast! Subskrybuj bezpłatnie w aplikacji GetPodcast.

  iOS buttonAndroid button
 • Travel Bible podcast podkast

  Přemek Vida: Zima v Rakousku, snowboard, freeride, focení sportu i láska k horám

  39:14

  Hostem rozhovoru je Přemek Vida – sportovec, fotograf a trenér české snowboardové freestyle reprezentace. Tento díl je součástí krátké série o zimě v Rakousku, což také bude hlavní téma našeho povídání. Čekají vás tipy na skvělá  snowboardová střediska i místa, kam v zimě vyrazit s dětmi. Dozvíte se, jak začít s freeridem i jak si zimní hory užít jinak než jen na lanovkách a sjezdovkách. Dostaneme se ale i ke cestování ve spojení s vrcholovým sportem, lásce k horám, nebo třeba focení. Odkazy k epizodě: Podcast: Zima v Rakousku – praktické tipy, jak si ji užít chytře a naplno i kam vyrazit Skvělý oficiální průvodce na cesty po Rakousku Austria.info Rakousko – průvodce na Travel Bibli Letní podcast – Rakousko: Ideální destinace pro relax i dobrodružství v přírodě pro celou rodinu – Tomáš Hájek a Karel Wolf Lungau Card Winter Sezonní ski pas Ski Amadé Zmiňovaná střediska: Zillertal (Superskipass) Ledovec Hintertux Ledovec Kaunertal Ledovec Stubai Flachau – Ski Amadé Ledovec Möelltal Salzburger Lungau Kreischberg Značka Peak Design – vybavení pro fotografy-cestovatele Boty On Running Triatlonové oblečení 2XU Tento podcast je sponzorovaný Rakouskou národní turistickou centrálou.
 • Travel Bible podcast podkast

  Zima v Rakousku – praktické tipy, jak si ji užít chytře a naplno i kam vyrazit

  13:46

  S Rakouskou národní turistickou centrálou jsme nachystali další díl o Rakousku, tentokrát pro zimní sezonu. Co vás v něm čeká? V první řadě praktické tipy, které se dají využít ve většině Rakouska. Některé platí dokonce pro celé Alpy. A pak pozvánka do několika skvělých středisek a lokalit nejen na klasické lyžování nebo snowboard, ale i běžky, skialpy a freeride. Mám i pár doporučení pro rodiny s dětmi, nebo třeba lezení na ledu. Odkazy k epizodě: Letní podcast – Rakousko: Ideální destinace pro relax i dobrodružství v přírodě pro celou rodinu Skvělý oficiální průvodce na cesty po Rakousku Austria.info Včasné jízdenky na vlak Lungau Card Winter Sezonní ski pas Ski Amadé Zmiňovaná střediska: Nassfeld Ischgl Ski Alberg Zillertal (Superskipass)  Kaprun a Zell am See (Ski ALPIN CARD) Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn (Ski ALPIN CARD) Obertauern Salcburský Lungau Schladming-Dachstein Raurisertal Wildkogel-Arena Neukirchen & Bramberg Ski Juwel Alpbachtal-Wildschönau Salzburger Saalachtal Tento podcast je sponzorovaný Rakouskou národní turistickou centrálou.
 • Travel Bible podcast podkast

  Lenka Kosmatová: Studium v zahraničí nejen díky Erasmus Mundus

  53:01

  Hostem rozhovoru je Lenka Kosmatová, aktuálně studentka oboru Tourism and Culture Development v rámci programu Erasmus Mundus na třech univerzitách v Evropě. Právě o studiu v zahraničí, programu Erasmus Mundus a dalších programech Erasmus+ (nejen) pro vysokoškolské studenty jsme se v podcastu bavili nejvíc. Lenka má za sebou ale celkem slušnou řádku cestovatelských zkušeností i mimo studia a dostali jsme se i k některým z nich. Věřím, že i v tomhle díle si každý najde něco, co ho bude zajímat nebo inspirovat. Odkazy k epizodě: Web Chica Checa Lenka na Instagramu Lenka na YouTube Informace k Erasmus Mundus na webu DZS Video: Erasmus Mundus – Platí mi za studium Dům zahraniční spolupráce Článek: Proč na vysoké vyrazit do světa s Erasmus+ a jak na to? Článek: Erasmus+ jak ho neznáte: výměny mládeže a Evropská dobrovolná služba Podcast: Natálie Šebestová – Výměnný středoškolský pobyt na Taiwanu i v době covidové Článek: Kam a jak na stáž do zahraničí? Článek: Stáže v mezinárodních organizacích: cestování a práce v jednom 
 • Travel Bible podcast podkast

  Cesta Dvou: O lásce, pomoci na cestách i africké divočině – Patris Jarabicová a Tom Jurka

  59:25

  Hosty rozhovoru jsou Patris Jarabicová a Tom Jurka, dva cestovatelé, které na druhém konci světa svedla dohromady buď pořádná náhoda, nebo spíš obrovské štěstí a osud. V podcastu jsme mluvili o jejich cestách v době covidu, mimo jiné 8 měsících v subsaharské Africe nebo o dobrovolnickém projektu na Sumatře. Hodně jsme se věnovali tématu pomoci na cestách a řešili, jak zjistit, kdy doopravdy pomáhám a kdy místním komunitám spíš nevědomky škodím. Bavili jsme se i o psaní knihy Cesta Dvou a jejímu vydávání ze zaplivaných pokojů v Africe, o zážitcích z opravdu divoké přírody i o tom, jaký vliv může mít cestování na vztah. Těšte se na krásný díl plný motivace zas někam vyrazit! Odkazy k epizodě: Kniha Cesta Dvou: tomjurka.cz/kniha-cesta-dvou @cestadvou na Instagramu Web www.patrisjarabicova.com @patrisjarabicova na Instagramu Program Prales dětem (Justice for Nature) Akce X-Challenge: Bucket list Další podcasty Travel Bible
 • Travel Bible podcast podkast

  Loudavým Krokem: Finance na cestách, blogování, affiliate spolupráce, Mikulov i kempování v Ugandě

  1:20:00

  Hosty rozhovoru jsou Lucka a Lukáš Koneční, mimo jiné autoři blogu Loudavým Krokem. Rok žili a pracovali v Kanadě, cestovali po Severní Americe, nějakou dobu žili v Mexiku, kempovali v Ugandě nebo jeli na elektrokolech z Česka do Řecka. Tenhle díl je ale krom zážitků hlavně o financích nejen na cestách, blogování, affiliate spolupracích, Mikulově a o práci na dálku. Máte se rozhodně na co těšit! Odkazy k podcastu: Web Loudavým krokem Instagram @loudavymkrokem Facebook Loudavým krokem nanoSPACE Podcast Kika Šrédlová: Cesta ke svobodě díky učení němčiny – od prvních krůčků po vlastní produkty Přednáška Jak rozjet a řídit firmu na dálku – Matouš Vinš  E-shop Travel Bible
 • Travel Bible podcast podkast

  Monika Benešová: Výbuch v Bejrútu na vlastní kůži, odvaha, naděje a touha pomáhat – rozhovor z pořadu LeapMakers

  59:40

  Rozhovor s Monikou Benešovou, kterou pravděpodobně znáte díky přes 4000 kilometrů dlouhé pěší pouti po Pacifické hřebenovce. Po návratu už jednou byla hostem podcastu Travel Bible. Za těch pár let od minulého rozhovoru se toho hodně změnilo a tentokrát jsme ji vyzpovídali do pořadu LeapMakers, který děláme s Mikym Škodou a vychází na podcastu X-Challenge. Monča na přes 4000 km dlouhý trek Pacific Crest Trail vyrazila v době, kdy kvůli zdravotním potížím v podstatě nemohla žít normální život. Přesto to zvládla a o cestě pak napsala skvělou knihu Moje pacifická hřebenovka. O něco později pak založila vlastní magazín Nadhled.info, aby do českého mediálního prostoru přinesla trochu lepší nálady, ale zároveň kvalitní novinařinu. V roce 2020 pak vyrazila jako dobrovolnice do Libanonu a zažila obrovský výbuch v Beirútu velmi doslova na vlastní kůži. Zůstala pomáhat s odklízením trosek, po návratu do Česka se pak odstěhovala na jižní Moravu, aby si – dle vlastních slov – dala do pořádku nervy. Což v jejím případě znamenalo osmnáctihodinové směny na covidovém oddělení v nemocnici, kam původně nastoupila jako psycholožka, ale ve výsledku v největší covidové vlně v zimě 2021 stejně v nemocnicích všichni dělali všechno, co bylo zrovna potřeba. Sám jsem zvědav, kam ji životní cesta zavede dál. Rozhovor jsme úmyslně pojali dost odlehčeně a natáčeli ho v červnu uprostřed vinohradu nedaleko Velkých Bílovic s pár sklenkami místního vína. Občas nás tak přerušili pářící se ptáci, bílý kůň na obzoru nebo pavouk ve výstřihu. Možná ale ještě o to víc a upřímněji vyzní silný životní příběh a hluboké myšlenky, ke kterým jsme se dostali. Odkazy: Pořad LeapMakers na Podcastu X-Challenge Magazín Nadhled.info Podcast – Monika Benešová: „Pacific Crest Trail je hlavně o hlavě, fyzička je až na druhém místě.” Monča na Facebooku – facebook.com/monika.benesova.12 PCT – CZ skupina na FB
 • Travel Bible podcast podkast

  Miky Škoda: Výstup na Matterhorn, dobrodružství v Česku i jak překvapit sám sebe tím, co všechno jde zažít bez peněz

  1:00:21

  Hostem je Miky Škoda, můj blízký kamarád a podcastový kolega, ale taky horal, skaut, autor a dobrodruh. Zakládali jsme spolu X-Challenge i LeapMakers, dřív jste ho mohli znát díky akci LowCost Race. V Travel Bibli už jste ho mohli slyšet v našem společném povídání o životě, tentokrát jsme ale udělali fakt poctivou, klasickou cestovatelskou epizodu. Bavili jsme se o výstupu na Matterhorn, spontánních dobrodružstvích i o tom, co všechno se dá zažít doslova za barákem. Odkazy: Web mikyskoda.cz Miky na Instagramu Miky na Facebooku Akce X-Challenge: Objev Česko X-Challenge LeapMakers Kniha důmyslné umění jak mít všechno u pr**le – Mark Manson
 • Travel Bible podcast podkast

  Proč pracovat zadarmo? – Ukázka z podcastových jednohubek na X-Challenge

  11:22

  Proč pracovat zadarmo? Poslechněte si ukázku jedné z podcastových jednohubek, které nedávno začaly vycházet na podcastu X-Challenge. Matouš se spolu s Mikym Škodou a Petrem Oliverem střídají ve výběru témat pro díly, které mají 5 až 10 minut. Vždy se v nich snaží přinést jedno ponaučení, které si odnesli z vlastních zkušeností, nebo skrz příběh ze života přinést podnět k zamyšlení. Matouš vám v tomto dílu předá svou zkušenost s tím, co všechno vám práce, za kterou vám nikdo neplatí penězi, může přinést do života. Dostaneme se mimo jiné k tomu, co to vůbec zadarmo znamená.  Odkazy: Podcast X-Challenge na Apple Podcasts na Spotify na Player FM na Stitcher Dům zahraniční spolupráce Love of Raw ŽelPage.cz

Odkrywaj najlepsze podcasty dzięki bezpłatnej aplikacji GetPodcast.

Subskrybuj ulubione podcasty, słuchaj odcinków offline i sprawdzaj najlepsze polecane podcasty.

iOS buttonAndroid button