Paradigma podkast

Arel IR Monthly Konuşuyor - 8: Cumhuriyetin 100. Yılı Özel Sayısı

29.10.2023
0:00
1:05:36
Do tyłu o 15 sekund
Do przodu o 15 sekund

Arel IR Monthly (#ArelIRMonthly) dergisinin 42. sayısıyla devam ettiğimiz yeni serimizde her ay derginin ilgili sayısındaki yazarların yazılarını anlattıkları bölümler düzenliyoruz. Bu özel sayıda Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor ve geride bıraktığımız 100 yılın bir değerlendirmesini yaparak geleceğe bakmaya çalışıyoruz...


Arel IR Monthly Dergisi Künyesi:

Yönetici editör: Prof. Dr. Oktay Bingöl

Editör: Arş. Gör. Doğuş Sönmez

Öğrenci Editör: Nedime Günaçtı & Samiye Yüksel

Afiş Tasarım: Şura Öztürk


Bölümde yazılarını bizlerle paylaşan yazarlar ve biyografileri:

Refia Havva BAYIR

İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) dördüncü sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde yazarlık ve yardımcı editörlük yapmaktadır. İlgi alanları Avrupa Birliği ilişkileri, Birleşik Krallık dış politikası ve sürdürülebilir çevre politikalarıdır.

Nedime GÜNAÇTI

İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce) 4. sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde editörlük yapmaktadır. İlgi alanları Latin Amerika, Batı Avrupa ilişkileridir.

Sırrı Can YÜCEL

İstanbul Arel Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümü ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. Arel IR Monthly aylık bülteninde yazarlık ve yardımcı editörlük yapmaktadır. Çalışma ve ilgi alanları arasında siyaset felsefesi, dinler ve inanç sistemleri yer almaktadır.

Hasan Teoman BİNGÖL

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü 3.sınıf öğrencisidir. AREL IR Monthly aylık bülteninde yazarlık ve yardımcı editörlük yapmaktadır. İlgi alanları Türkiye siyasal tarihi, güvenlik stratejileri ve Orta Doğu'dur.

Ferhat KARACA

İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü 2. sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde yazarlık yapmaktadır. İlgi alanları Orta çağ sonrası siyasi-askeri-kültürel Avrupa tarihi ve devletler arası stratejik ilişkilerdir.

Samet ASAN

İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü ikinci sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde yazarlık yapmaktadır. İlgi alanları, Türkiye iç politikası, tarih ve insan haklarıdır.

Ayşenur DURMAZ

2021 yılında Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Bölümünden mezun oldu. Uluslararası İlişkiler Kulübünün kurucu başkanıydı. Arel IR Monthly aylık bülteninde 2 yıl görev aldı. Şu an, İthalat yapan bir firma olan Tayra'da, Danimarka ve Amerika markalarının müşteri temsilciliğini yapmaktadır. İlgi alanları Göçmen Krizi, Türkiye-Yunanistan İlişkileri ve İnsan Hakları'dır.

Can ERGİN

Boğaziçi Üniversitesi, Ekonomi Bölümü 3.sınıf öğrencisidir. İlgi alanları Orta Doğu, Türkiye yakın siyasi tarihi ve Afrika'dır.

Talha ÇAĞMAN

Talha Çağman, İstanbul Arel Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü'nü ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirmiştir. Arel IR Monthly dergisinde yazarlık görevini sürdürmektedir. İlgi alanları uluslararası ekonomi ve uluslararası ilişkiler tarihidir.

Samiye YÜKSEL

İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü dördüncü sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde editörlük ve yazarlık yapmaktadır. İlgi alanları toplumsal cinsiyet çatışmaları, insan hakları ve Rusya’dır.

Więcej odcinków z kanału "Paradigma"