Paradigma podkast

Arel IR Monthly Konuşuyor - 7: 34. Sayı

21.06.2023
0:00
40:13
Do tyłu o 15 sekund
Do przodu o 15 sekund

Arel IR Monthly (#ArelIRMonthly) dergisinin 34. sayısıyla devam ettiğimiz yeni serimizde her ay derginin ilgili sayısındaki yazarların yazılarını anlattıkları bölümler düzenliyoruz. 34. sayıya ulaşmak için tıklayınız: ⁠⁠https://usam.arel.edu.tr/wp-content/uploads/2023/01/IR-Monthly-34.pdf


Bölümde yazılarını bizlerle paylaşan yazarlar (sayıdaki isim sırasına göre):

Refia Havva Bayır

Nedime Günaçtı

Senanur Ayyıldız

Sırrı Can Yücel

Çağla Vural


Arel IR Monthly Dergisi Künyesi:

Yönetici editör: Doç. Dr. Oktay Bingöl

Editör: Arş. Gör. Doğuş Sönmez

Öğrenci Editör: Samiye Yüksel

Afiş Tasarım: Şura Öztürk


Refia Havva BAYIR

İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) üçüncü sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde yazarlık ve yardımcı editörlük yapmaktadır. İlgi alanları Avrupa Birliği ilişkileri, Birleşik Krallık dış politikası ve sürdürülebilir çevre politikalarıdır.

Nedime GÜNAÇTI

İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce) 3.sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde 10 aydır yazarlık yapmaktadır. İlgi alanları Latin Amerika, Batı Avrupa ilişkileridir.

Senanur AYYILDIZ

İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 3. sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde yazarlık yapmaktadır. İlgi alanları Balkan ülkeleri ve Türkiye- Avrupa ilişkileridir.

Sırrı Can YÜCEL

İstanbul Arel Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümü mezunudur. Aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler bölümünde Çift Anadal Programı kapsamında lisans eğitimine devam etmektedir. Arel IR Monthly aylık bülteninde yazarlık ve yardımcı editörlük yapmaktadır. Çalışma ve ilgi alanları arasında siyaset felsefesi, dinler ve inanç sistemleri yer almaktadır.

Çağla VURAL

Doktora Adayı olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde eğitimini sürdüren Çağla Vural’ın çalışma alanları; uluslararası ilişkiler kapsamında iklim değişikliği, çevre sorunları ve küresel sorunlar olmakla birlikte yazarın belirtilen alanlarda İngilizce ve Türkçe olarak yayımlanmış makaleleri, kitap bölümleri ve görüş yazıları bulunmaktadır.

Więcej odcinków z kanału "Paradigma"