Paradigma podkast

Arel IR Monthly Konuşuyor - 6: 33. Sayı

24.05.2023
0:00
1:06:19
Do tyłu o 15 sekund
Do przodu o 15 sekund

Arel IR Monthly (#ArelIRMonthly) dergisinin 33. sayısıyla devam ettiğimiz yeni serimizde her ay derginin ilgili sayısındaki yazarların yazılarını anlattıkları bölümler düzenliyoruz. 33. sayıya ulaşmak için tıklayınız: ⁠⁠https://usam.arel.edu.tr/wp-content/uploads/2022/12/33.Sayi-IR-Monthly.pdf


Bölümde yazılarını bizlerle paylaşan yazarlar (sayıdaki isim sırasına göre):

Nedime Günaçtı

Senanur Ayyıldız

Talha Çağman

Samiye Yüksel

Fatma İnal

Refia Havva Bayır

Sırrı Can Yücel

Deniz KaynakArel IR Monthly Dergisi Künyesi:

Yönetici editör: Doç. Dr. Oktay Bingöl

Editör: Arş. Gör. Doğuş Sönmez

Öğrenci Editör: Samiye Yüksel

Afiş Tasarım: Şura ÖztürkNedime GÜNAÇTI

İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce) 3.sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde 10 aydır yazarlık yapmaktadır. İlgi alanları Latin Amerika, Batı Avrupa ilişkileridir.

Senanur AYYILDIZ

İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 3. sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde yazarlık yapmaktadır. İlgi alanları Balkan ülkeleri ve Türkiye- Avrupa ilişkileridir.

Talha ÇAĞMAN

Talha Çağman, İstanbul Arel Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü'nü bitirmiş, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde çift anadal yapmaktadır. Arel IR Monthly dergisinde yazarlık ve yardımcı editörlük görevlerini sürdürmektedir. İlgi alanları uluslararası ekonomi ve uluslararası ilişkiler tarihidir.

Samiye YÜKSEL

İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü üçüncü sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde editörlük ve yazarlık yapmaktadır. İlgi alanları toplumsal cinsiyet çatışmaları, insan hakları ve Rusya’dır.

Fatma İNAL

İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Bölümü 4. sınıf öğrencisidir. 2022 Bahar Dönemi’nde Erasmus Programı kapsamıyla Göteborg Üniversitesi'nde eğitim görmüştür. Arel IR Monthly aylık bülteninde 2021- 2023 yılları arasında yazarlık yapmıştır. ArelKAM (Kariyer ve Planlama Merkezi) gönüllü kariyer elçisidir. Çeşitli STK projelerine katılım sağlamıştır. Avrupa Birliği, Feminizm, İnsan Hakları ile yakından ilgilidir. Farklı kültür ve dillerde öğrenmeyi, araştırmayı ve keşfetmeyi sevmektedir.

Refia Havva BAYIR

İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) üçüncü sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde yazarlık ve yardımcı editörlük yapmaktadır. İlgi alanları Avrupa Birliği ilişkileri, Birleşik Krallık dış politikası ve sürdürülebilir çevre politikalarıdır.

Sırrı Can YÜCEL

İstanbul Arel Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümü mezunudur. Aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler bölümünde Çift Anadal Programı kapsamında lisans eğitimine devam etmektedir. Arel IR Monthly aylık bülteninde yazarlık ve yardımcı editörlük yapmaktadır. Çalışma ve ilgi alanları arasında siyaset felsefesi, dinler ve inanç sistemleri yer almaktadır.

Arş. Gör. Deniz KAYNAK

Yıldız Teknik Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü doktora öğrencisi ve İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Araştırma Görevlisi’dir. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Ayrıca Sosyoloji lisans eğitimini yine İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Çalışma alanları; Türk Siyasal Hayatı, Toplumsal Tarih, Siyaset Psikolojisi, Siyasal Kültür, Seçmen Davranışı ve Seçim Sistemleri’dir. İstanbul Arel Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde yayımlanan Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi’nde Mizanpaj ve Dil Editörlüğü yapmaktadır ve Enstitü Kalite Komisyonu Üyeliği ile Komisyon Raportörlüğünü yürütmektedir.

Więcej odcinków z kanału "Paradigma"