Paradigma podkast

Arel IR Monthly Konuşuyor - 3: 30. Sayı

13.12.2022
0:00
32:15
Do tyłu o 15 sekund
Do przodu o 15 sekund

Arel IR Monthly (#ArelIRMonthly) dergisinin 30. sayısıyla devam ettiğimiz yeni serimizde her ay derginin ilgili sayısındaki yazarların yazılarını anlattıkları bölümler düzenleyeceğiz. 30. sayıya ulaşmak için tıklayınız: https://usam.arel.edu.tr/wp-content/uploads/2022/09/30.-sayi-ir-monthly.pdf

Bölümde yazılarını bizlerle paylaşan yazarlar (isim sırasına göre):

Ali Emre Eldem

Nedime Günaçtı

Samiye Yüksel

Senanur Ayyıldız

Sırrı Can Yücel

Talha Çağman

Arel IR Monthly Dergisi Künyesi:

Yönetici editör: Doç. Dr. Oktay Bingöl

Editör: Arş. Gör. Doğuş Sönmez

Öğrenci Editör: Samiye Yüksel

Afiş Tasarım: Şura Öztürk


Ali Emre ELDEM

Ali Emre Eldem, 2014 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Aynı sene içerisinde Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimine başladı ve 2017 senesinde eğitimini tamamladı. 2017’den bu yana Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde doktora eğitimine devam etmekte ve aynı zamanda 2017’den bu yana İstanbul Esenyurt Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Başlıca ilgi alanları arasında Geç Osmanlı Dönemi ve Erken Cumhuriyet Dönemi, Türkiye’de ve Orta Doğu’da etnik ve dinsel azınlıklar, hafıza ve mekân çalışmaları yer almaktadır.

Nedime GÜNAÇTI

İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce) 3.sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde 10 aydır yazarlık yapmaktadır. İlgi alanları Latin Amerika, Batı Avrupa ilişkileridir.

Samiye YÜKSEL

İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümü üçüncü sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde editörlük ve yazarlık yapmaktadır. İlgi alanları toplumsal cinsiyet çatışmaları, insan hakları ve Rusya’dır.

Senanur AYYILDIZ

İstanbul Arel Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 3. sınıf öğrencisidir. Arel IR Monthly aylık bülteninde yazarlık yapmaktadır. İlgi alanları Balkan ülkeleri ve Türkiye- Avrupa ilişkileridir.

Sırrı Can YÜCEL

İstanbul Arel Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümü mezunudur. Aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler bölümünde Çift Anadal Programı kapsamında lisans eğitimine devam etmektedir. Arel IR Monthly aylık bülteninde yazarlık ve yardımcı editörlük yapmaktadır. Çalışma ve ilgi alanları arasında siyaset felsefesi, dinler ve inanç sistemleri yer almaktadır.

Talha ÇAĞMAN

Talha Çağman, İstanbul Arel Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü'nü bitirmiş, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde çift anadal yapmaktadır. Arel IR Monthly dergisinde yazarlık ve yardımcı editörlük görevlerini sürdürmektedir. İlgi alanları uluslararası ekonomi ve uluslararası ilişkiler tarihidir.

Więcej odcinków z kanału "Paradigma"