Sceny zbrodni podcast

Sceny zbrodni

RMF FM

Wejdź do mrocznego świata mafii, przestępców i seryjnych morderców! Przeżyj historie rodem z koszmarów! Zapraszają Daniel Dyk i Kamil Barnowski.

99 épisodes

 • Sceny zbrodni podcast

  #98. Zabójcze Sekty 2

  17:32

  Adolfo de Jesús Constanzo. Czarownik El Padrino. Chronił szefów meksykańskich karteli narkotykowych i szefów meksykańskiej policji. Mrocznym bóstwom składał ofiary z ludzi. Osobiście zamordował 60-u mężczyzn. Z fragmentów ich ciał gotował magiczną potrawę dającą moc. Ruch Na Rzecz Przywrócenia Dziesięciu Przykazań Bożych. Afrykańska sekta, która przygotowywała wyznawców na koniec świata. A gdy koniec świata nie nadszedł w wyznaczonym terminie - Ruch zorganizował własną "apokalipsę".
 • Sceny zbrodni podcast

  #97. Zbrodnia i celebryci. Robert Blake. Piękna Zośka

  19:09

  Zbrodnie z udziałem znanych osób wywołują ogromne zainteresowanie. I to bez względu na to czy gwiazda została zamordowana - czy to ona była mordercą. Robert Blake. Zagrał w ponad stu hollywoodzkich filmach. Czy to on stał za zabójstwem żony Bonnie Lee Bakley? Piękna Zośka. Zofia Frontczakówna, modelka pozująca słynnym malarzom Młodej Polski. Tragedia do jakiej doprowadziło małżeństwo z szewcem Paluchem.
 • Sceny zbrodni podcast

  Ne ratez aucun épisode de Sceny zbrodni et abonnez-vous gratuitement à ce podcast dans l'application GetPodcast.

  iOS buttonAndroid button
 • Sceny zbrodni podcast

  #96. Zbrodnie z Archiwum X 2. Anika z Łodzi. Żniwiarze ze Strzałek

  26:46

  Na życzenie słuchaczy wracamy do tajemnic kryminalnych, które udało się rozwikłać dzięki policjantom z Archiwum X. Brutalne morderstwo Aniki z Łodzi. Tajemnica rozwiązana po 32 latach. Zagadkowe zabójstwo we wsi Strzałki. Kto zastrzelił dwóch rolników w trakcie żniw? Gościem specjalnym odcinka jest inspektor Grażyna Biskupska.
 • Sceny zbrodni podcast

  #95. Drugi Zlot Podcasterów Kryminalnych w RMF FM

  1:08:26

  W halloweenowy wieczór opowieści podcasterów kryminalnych brzmią wyjątkowo strasznie. Marcin Myszka "Kryminatorium" - Rozpruwacz z Bydgoszczy, Wampir z Osielska czyli Stefan Rachubiński. Agnieszka Wajszczyk "Zbrodnie Prowincjonalne" - Morderstwo w Sąpolnie, krainie jasnowidzów. Olga Śledź "Olga Herring" - Tajemnica śmierci Agaty z Wejherowa. Daniel Dyk i Kamil Barnowski "Sceny Zbrodni" - Candyman. Człowiek, który zabił Halloween.
 • Sceny zbrodni podcast

  #94. Uwaga Bomba!

  23:28

  Unabomber. Ted Kaczynski, geniusz matematyki polskiego pochodzenia. Jego wybuchowe przesyłki przez 18 lat terroryzowały Stany Zjednoczone. Zamach na dworzec kolejowy w Tarnowie. Antoni Guzy ukrył bomby w walizkach w dworcowej poczekalni. Słynna Lukstorpeda tego dnia przyjechała spóźniona, co uratowało wiele istnień. Ta eksplozja była krwawą zapowiedzią wybuchu II wojny światowej.
 • Sceny zbrodni podcast

  #93. Najbezpieczniejszy kraj świata. Islandia.

  21:15

  Nawet na tak spokojnej wyspie jak Islandia dochodzi do krwawych zbrodni. Danuta K. Polka morduje swojego partnera. Nie pamięta, jak do tego doszło. Atli Helgason i Einar Birgisson. Dwaj słynni piłkarze, przyjaciele z drużyny i wspólnicy biznesowi. Axlar-Bjorn. Jedyny seryjny zabójca w historii Islandii.
 • Sceny zbrodni podcast

  #92. Atak na Szkołę. Masakra w Columbine. Masakra w Gutenberg-Gymnasium

  21:54

  Masakra w Columbine High School. Dwóch amerykańskich 15-latków postanawia zabić jak najwięcej kolegów ze szkoły. Przez rok dopracowują swój morderczy plan i nagrywają video "dla potomności". Masakra w Gutenberg-Gymnasium w Erfurcie. Pierwsza szkolna strzelanina w Niemczech. Wyrzucony ze szkoły uczeń krwawo mści się za niedopuszczenie go do matury.
 • Sceny zbrodni podcast

  #91. Zabójcy w Kitlach. Shipman. Hunter. Smelie

  19:50

  Harold Shipman - Doktor śmierć. Zamordował 250-u pacjentów. Wzbudzający zaufanie lekarz, stał się seryjnym mordercą z rekordową liczbą ofiar. William Hunter i William Smelie. Ojcowie położnictwa i ich przerażająca rywalizacja o tytuł najsłynniejszego lekarza. Dla zdobycia lepszego "okazu" do swoich prac naukowych zabijali ciężarne kobiety.
 • Sceny zbrodni podcast

  #90. Mordercy Celebryci. Madsen. Sagawa.

  18:18

  Peter Madsen. Duński wynalazca i wizjoner zaprosił znaną dziennikarkę Kim Wall na pokład skonstruowanej przez siebie łodzi podwodnej. Dla niej była to ostatnia podróż#8230; Issei Sagawa. Zwabił do swojego mieszkania koleżankę ze studiów Renée Hartevelt. Zamordował ją, a następnie#8230; zjadł. Morderca i kanibal nie został skazany. Zamiast tego zrobił karierę w japońskich mediach.
 • Sceny zbrodni podcast

  89. Rosyjska Tajna Broń. Litwinienko. Skripal

  20:10

  Aleksandr Litwinienko. Zbuntowany rosyjski agent, który krytykował politykę Władimira Putina. Musiał uciec do Wielkiej Brytanii. Tam zginął otruty izotopem polonu 210. Siergiej Skripal. Podwójny agent rosyjskiego wywiadu, którego zwerbowali Brytyjczycy. Został otruty - wraz z córką - środkiem bojowym typu nowiczok.

Découvrez le meilleur des podcasts sur l'application GetPodcast.

Abonnez-vous à tous vos podcasts préférés, écoutez les épisodes sans connexion internet et recevez des recommandations de podcasts passionnants.

iOS buttonAndroid button