Medgang podcast

Gustav Salinas del 1: Det er nemt at blive kendt – men svært at blive anerkendt

2/4/2026
0:00
55:26
Retroceder 15 segundos
Avanzar 15 segundos

I denne episode af Medgangs podcast har Kim Boye besøg af Gustav Salinas – iværksætter, tv-personlighed og et menneske, der i mange år har levet et liv i fuld offentlighed.

Mange lærte Gustav at kende som den farverige reality-profil, der ikke var bange for at fylde rummet. Men bag den historie ligger også en mere eftertænksom rejse. En rejse fra at ville være kendt – til i dag i højere grad at ville anerkendes.

Samtalen bevæger sig gennem både op- og nedture: livet i rampelyset, forretninger der lykkes – og dem der ikke gør. Om at bygge noget op, miste det igen og finde modet til at starte forfra. Og om hvad der sker, når man begynder at måle succes på noget andet end opmærksomhed og penge.

Undervejs taler de også om relationer, loyalitet og den værdi der ligger i at blive set som menneske – ikke kun for det man præsterer.

Det er en ærlig samtale om identitet, modstand og udvikling.
Om at finde sin plads i verden – uden at miste sig selv på vejen.

Otros episodios de "Medgang"