
I ukens utgave av Morgenbladet har kulturjournalist Elise Dybvig skrevet om hvordan det gikk da NRK kjøpte en villa på Nordstrand i Oslo for å lage ungt, annerledes spillinnhold. I denne bonusepisoden diskuterer Dybvig og kritiker og kommentator Aksel Kielland hva gaminghuset egentlig var for noe, og hva vi kan lære av dette elleville prosjektet. Er problemet spillmediet? Er det statskanalens tilnærming og tenkemåte når det kommer til det å «nå de unge»? Eller noe helt annet?
Historien om gaminghuset og NRKs tilsvar kan leses her:
https://www.morgenbladet.no/kultur/vi-fortsetter-a-satse-pa-gaming-i-hele-nrk/9822427
Vil du høre mer om kappløpet til Sydpolen kan du gå i arkivet til podkasten Cautionary Tales og finne noen episoder som tar for seg den historien:
https://timharford.com/2022/07/cautionary-tales-south-pole-race-david-and-goliath-on-ice/
Elises anbefaling: Filmguiden Hey Kids, watch this! Tilgjengelig hos bokhandelen Tronsmo i Oslo, både på nett og i butikk.
Aksels anbefaling: BBC-podkasten Stakeknife
Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.
Flere episoder fra "Morgenbladet kultur"
Gå ikke glip af nogen episoder af “Morgenbladet kultur” - abonnér på podcasten med gratisapp GetPodcast.