Czy sen można traktować jako zasób? Jako kapitał? W budżecie ciała sen znajduje istotną pozycję. Sam termin Higiena Snu ma już 85 lat. Nie mniej w toku rozwoju technologicznego i immersji środków cyfrowych do naszego życia toczy się wyścig pomiędzy szukaniem równowagi w bezpiecznym używaniu urządzeń mobilnych, a prawdziwie regenerującym snem. Warto nadmienić, że zasady higieny snu nigdy nie uległy standaryzacji, ani nie udało się jednoznacznie potwierdzić, że mają walor leczniczy. Oznacza to, że tą metodą nie wyleczymy bezsenności w depresji lub innych zaburzeniach psychicznych*. Zasady higieny snu stanowią natomiast fantastyczne narzędzie uzupełniające, a ponadto mają znakomite znaczenie profilaktyczne, a także pozwalają na dość wczesne zidentyfikowanie przyczyn zaburzeń snu i zasypiania, które wynikają z naszego stylu życia.
Higiena snu jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą szybkiej oceny, czy to jak funkcjonujemy, zwłaszcza w godzinach wieczornych wpływa na to, jak będziemy czuli się następnego dnia. Partnerem odcinka jest firma NoBlue producent okularów ze specjalnym filtrem hamującym dostęp tzw. błękitnego światła.
https://www.instagram.com/noblue.pl/
Mam dla Was niespodziankę, kod zniżkowy na zakupy w sklepie: DOBRYSEN
czego serdecznie Wam życzę!
*W odcinku celowo pomijam kwestie już omawiane w przeszłości, czyli szkodliwość stosowania substancji, etanolu, czy leków nasennych na własną rękę.
Flere episoder fra "Andrzej Silczuk Podcast"
Gå ikke glip af nogen episoder af “Andrzej Silczuk Podcast” - abonnér på podcasten med gratisapp GetPodcast.