Radijo dokumentika podcast

Radijo dokumentika. Mamos byla

0:00
52:00
15 Sekunden vorwärts
15 Sekunden vorwärts
Tereza gimė Lietuvoje, bet užaugo vaikų namuose Latvijoje. Ji ten pateko, kai mama atsidūrė kalėjime, bet išėjusi į laisvę dukros nebepasiėmė. Tai dokumentinis detektyvas: trečioji šios giminės moteris – Terezos dukra Aiga – po kelių dešimtmečių ieško atsakymų apie savo šeimos šaknis Lietuvoje.

Latvijos radijo tinklalaidės autorė kalbininkė Aiga Veckalnė apie savo mamos kilmę žinojo nuo vaikystės. Bet 2021 metų pavasarį, kai mama mirė, Aiga suprato, kad daugelio dalykų jos taip ir nepaklausė. Pavyzdžiui, kodėl močiutė Regina paliko savo dukrą vaikų namuose Latvijoje?

Kurdama šį pasakojimą, Aiga tyrinėja archyvus Lietuvoje ir Latvijoje, aplanko seniai matytus giminaičius Kaune ir suvokia, kaip šeimos moterų likimus paveikė sovietinis režimas.

Autorė – Aiga Veckalnė
Redaktorė – Dacė Krejerė
Garso režisierius – Ivo Taurinis
Prodiuserė – Justynė Savitska
Grafikos dizainerė – Beata Berzinia

Dokumentinis pasakojimas „Mamos byla“ (lat. Mammas lieta) sukurtas Latvijos radijo tinklalaidei „Dokumentariumas“. Pirmą kartą publikuotas 2023-01-31.

Adaptacijos lietuvių kalba autorė – Rūta Dambravaitė, redaktorė – Vaida Pilibaitytė

Iš latvių kalbos vertė UAB Skrivanek vertimų biuras

Įgarsino: Giedrė Vaičekauskienė, Alvyda Bajarūnaitė, Indrė Kaminckaitė, Urtė Karalaitė, Lukas Kivita, Leonas Šukys, Sigita Vegytė

Nuotraukos autorė Dacė Krejerė

Weitere Episoden von „Radijo dokumentika“