Podcasty Aktuality.sk podcast

Omikron môže znamenať čokoľvek, nič nie je isté. Bude vojna medzi Ruskom a Ukrajinou?

0:00
28:25
Spola tillbaka 15 sekunder
Spola framåt 15 sekunder

Vieme na Slovensku nejakým spôsobom zabrániť omikron vlne v prípade, že sa potvrdí jeho vysoká infekčnosť? S matematikom Richardom Kollárom sa v podcaste pozrieme na to, aby u nás mohla vyzerať taká prípadná omikron vlna. Známy vedec si myslí, že sa omikron vlne určite nevyhneme, ak sa potvrdia obavy z variantu. 

Ukrajina sa bojí ruskej invázie, hrozí nám "zimná vojna medzi Ruskom a Ukrajinou? O čo dnes hrá ruský prezident Putin, v akej kondícii je Ukrajina a na koho strane máme stáť my ako Slovensko? .V druhej téme podcastu odpovie Alexander Duleba.

Moderuje Denisa Hopková. Spolupracoval Branislav Dobšinský.

Fler avsnitt från "Podcasty Aktuality.sk"

 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Vyšetrovať budú aj vyšetrovanie šikany. Chudobnieme, klasajú nám reálne príjmy

  25:55

  Prípad šikany maloletých z Miloslavova sa dostal až do parlamentu. Mimoriadne o ňom rokoval brannobezpečnostný výbor. Policajné špičky na čele s ministrom vnútra Romanom Mikulcom na ňom prisľúbili, že nič nepôjde pod koberec..   Na prípad sa pozrieme aj s reportékou televízie Markíza Zuzanou Ferenčákovou, ktorá ho podrobne sleduje od začiatku. Pozrieme sa na rôzne verzie príbehu z Miloslavova.   V druhej časti podcastu sa dotkneme témy každému viac ako blízkej – zdražovaniu a jeho dôsledkom.   Analytik VÚB banky Michal Lehuta tvrdí, že „vplyvom zdražovania si budeme môcť tento polrok kúpiť menej, Slováci tak chudobnejú“. Zhováral sa s ním Peter Hanák.   Moderuje Jaroslav Barborák.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  ŠPORT: Djokovič má právo sa nezaočkovať. Posledné 2 roky si kazí dobrú povesť

  16:07

  Včerajším dňom odštartovala hlavná fáza úvodného grandslamového turnaja sezóny Australian Open v Melbourne. O prvom vrchole tenisového roka sa však hovorí už asi dva týždne. Hlavná udalosť je, že zápasy v mužskom pavúku sa rozbehli bez úradujúcej svetovej jednotky Novaka Djokoviča, ktorý síce do Austrálie pricestoval, no po súdnych peripetiách musel krajinu opustiť. Prečo, aj to si rozoberieme v našom dnešnom podcaste.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Missa inte ett avsnitt av Podcasty Aktuality.sk och prenumerera på det i GetPodcast-appen.

  iOS buttonAndroid button
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Milan Kňažko: Nevidím nikoho menej zlého ako OĽaNO, Fico je politický podvodník

  30:09

  Bol nadšený z Ficovho konca. Ako sa pozerá na polčas vládnutia OĽaNO? Milan Kňažko obdivuje premiéra Hegera a hovorí o ňom ako o najlepšom premiérovi desaťročia. Kritizuje koaličné strany, ktoré vystupujú proti rozhodnutiam vlády. Prečo podľa neho rastie Robert Fico? A ako hodnotí ministerku kultúry Natáliu Milanovú?  Rozhovor s Milanom Kňažkom nahrával Peter Hanák.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Prípad Djokovič ako nový normál? Takmer každé piate dieťa má skúsenosť s násilím

  29:06

  Srbský tenista Novak Djokovič si nezahrá na Australian Open, a ak sa nezaočkuje, tak pravdepodobne ani na francúzskom Roland Garros. Je prípad známeho tenistu nový normál v športovom svete – a nevakcinovaní športovci budú mať skomplikované podmienky na športových súťažiach? V podcaste sa o tom rozprávame s novinárom portálu Šport.sk Martinom Tóthom Vaňom. A blížime sa k tomu, že sa krajiny takmer úplne zatvoria pre neočkovaných proti covidu? V podcaste sa pýtame štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí Martina Klusa. Ten hovorí, že niektoré krajiny upúšťajú od toho, že neočkovaní budú môcť vstúpiť s testom, alebo skracujú ich platnosť. Slovenskom otriasol prípad brutálnej detskej šikany v Miloslavove, odborníci ale tvrdia, že ide iba o špičku ľadovca. Nakoľko pandémia zhoršila už i tak neutešenú situáciu v oblasti domáceho násilia, ktoré sa týka deti a nakoľko prehĺbila problematiku násilia na deťoch, ktoré poznáme aj z tragédie vo Vrútkach? Témy pre riaditeľku Národného koordinačného strediska pre riešenie problematiky násilia na deťoch Mária Vargovú Moderuje Denisa Hopková. Spolupracoval Branislav Dobšinský.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  NA SCÉNE s Marcelom Forgáčom: Kvôli covidu je tu napätie ako pred občianskou vojnou

  42:56

  „Kamarát otváral nový podnik v jednom lyžiarskom stredisku. To, čo sa tam vtedy dialo, bolo neuveriteľné. Zlo, krik, bitka, privolaní policajti. Dôvodom bolo, že dovnútra mohli ísť len očkovaní,“ povedal v relácii NA SCÉNE moderátor Marcel Forgáč.    
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Karol Sidon: Príbeh literáta a scenáristu, ktorý sa stal pražským a zemským rabínom

  36:57

  Karol Sidon vyrastal na Pankráci. Nacisti popravili jeho otca a sám neskôr zažil ústrky komunistov. Sidon si svoje židovstvo uvedomil po okupácii v 1968. Po dôkladnom štúdiu v roku 1978 konvertoval. Pražským rabínom sa stal v roku 1992. Vyštudoval dramaturgiu a scenáristiku na pražskej DAMU, komunisti mu však v čase normalizácie zakázali publikovať. Do sveta literatúry sa vrátil v roku 2014, keď vydal románovú tetralógiu Kde líšky dávajú dobrú noc (publikoval ju pod literárnym pseudonymom Chajim Cigan).   V podcaste nájdete aj hudobné ukážky unikátnej slovenskej skupiny Mojše Band.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  JERGY talks – Michaela Tlapova

  1:11:49

  Vypočujte si nový diel podcastu JERGY talks. Hosťkou je Michaela Tlapova, propagátorka gastra v Bratislave. Michaela Tlapová, aktívna, energická a veselá rodáčka z Bratislavy. Absolventka Fakulty Masmédií na Paneurópskej Vysokej Škole. Počas svojej kariéry vystriedala niekoľko pozícií, aby nateraz zakotvila ako trade marketing v spoločnosti DENIM group. Asistentka poslanca, fotografka a zakladateľka profilu @bratialava_ na instagrame, kde prináša novinky zo segmentu gastra v Bratislave. V podcaste sa tiež dozviete:  ▶ o detstve ▶ o pohybe a športe ▶ ako vnímala školu  ▶ v čom bola vysoká škola výnimočná ▶ ako sa vznikol projekt @bratislava  ▶ tipy na raňajky, obedy a večere v Bratislave  ▶ kde majú najlepší vyprážaný syr ▶ čo je prinieslo úspech  Podcast JERGY talks prináša Jerguš Holéczy v spolupráci s aktuality.sk
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Disinfo Report: Žiadna strata suverenity. Ako to naozaj je s Dohodou o obrannej spolupráci s USA?

  37:17

  Okolo dnes už vládou schválenej Dohody o obrannej spolupráci s USA (DCA) sa rozbehla masívna dezinformačná kampaň. Rôzni jednotlivci a subjekty hovoria o strate suverenity či konšpirujú o skladovaní jadrových zbraní na Slovensku. Prečo túto zmluvu uzatvárame? Aké výhody pre nás prináša? Budú na Slovensku zbrane hromadného ničenia? A keďže sa k zmluve klamlivo vyjadruje množstvo proruských aktérov, ako fungujú ruské informačné operácie? Aj o týchto témach sa v novej epizóde podcastu Disinfo Report rozpráva Tonka Zsigmondová s generálnym riaditeľom Sekcie obrannej politiky Ministerstva obrany Martinom Sklenárom a poradcom pre hybridné hrozby v Kancelárii ministra obrany Victorom Breinerom.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Múzeum: Život Rimanov. Pohreby za mestom a jedinečné stavby

  28:20

  Aké stopy zanechali Rimania na našom území? Nová výstava Rimania a Slovensko na Bratislavskom hrade mapuje stopy rímskej doby na našom území. Minulý týždeň ste si mohli vypočuť prvú časť reportáže o živote Rimanov. V  druhej časti sme sa pozreli na to, ako vyzerali pohrebné rituály Rimanov a v čo verili. „Verili, že božské priazne, ktoré si chceli zabezpečiť rôznymi obetami, výrazne ovplyvňujú ich život," hovorí v podcaste  kurátor výstavy Juraj Kucharík. Postupy, ktoré Rimania využívali napríklad v stavebníctve používame dodnes. Rimania vedeli ako má napríklad fungovať podhlahové vykurovanie či ako plánovať novozakladajúce mestá, poznali princíp parného stroja a stavali jedinečné mosty či arény. „Rimania dokázali odsledovať obrovské množstvo poznatkov, “ hovorí Kucharík. Pozrieme sa aj na rímske nálezy na hrade Devín a zachované písomnosti. Podcast vznika v spolupráci redakcie Aktuality.sk so Slovenským národným múzeom. Moderuje Denisa Hopková.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  SHARE_talks 43: Otvárajú kiná a prichádza HBO Max

  35:12

  Predbiehali sme sa, kto pozeral na Netflixe väčšie podivnosti. V 43. časti podcastu SHARE_talks sa radujeme z otvorenia kín i blížiaceho sa príchodu služby HBO Max, máme tu prvý herný odklad roku 2022, tešíme sa na nový God of War, smejeme sa z dvoch policajtov a hanbíme sa, čo sme pozerali na Netflixe. NAPÍŠTE NÁM: Ak nám chcete niečo odkázať, doplniť nás alebo sme povedali niečo zle a chcete nás opraviť, môžete nám napísať na [email protected] V aktuálnej časti hovoríme aj o týchto témach: konečne sa otvárajú kiná, Spider-Mana ale už aj tak všetci videli, na Slovensko čoskoro príde HBO Max, God of War na PC získal nečakane dobré hodnotenie, policajti sa namiesto zásahu hrali Pokémon GO. Podcast SHARE_talks spoločne pripravujú magazíny Živé.sk a HernáZóna.sk. 

Kom åt alla poddsändningar i gratisappen GetPodcast.

Prenumerera på dina favoritpoddar, lyssna på avsnitt offline och få spännande rekommendationer.

iOS buttonAndroid button