Podcasty Aktuality.sk podcast

JERGY talks – Zuzana Bieľaková

0:00
1:26:41
Spola tillbaka 15 sekunder
Spola framåt 15 sekunder

Zuzana Bieľaková, cieľavedomá rodáčka z Oravy, absolventka strednej odbornej školy v oblasti gastronómie. Počas svojej kariéry získala skúsenosti v mnohých odvetviach a krajinách. Dnes sa venuje obchodu so zlatom a inými cennými kovmi. Len nedávno naštartovala projekt Golden Vision academy.

V podcaste sa tiež dozviete: 

▶ o detstve

▶ čo majú spoločné Londýn, Paríž a Banská Bystrica 

▶ ako vnímala školu a prax

▶ akú rolu zohral volejbal 

▶ ako sa dostala do zahraničia

▶ o lekciách života 

▶ ako nájsť motiváciu, keď je človeku najťažšie 

▶ ako preraziť v cudzom prostredí bez informácií 

▶ o význame rodine v jej živote

▶ aké má poslanie v živote 

▶ o potrebe osobnostného rozvoja 

▶ čo ponúka Golden Vision academy

Podcast JERGY talks prináša Jerguš Holéczy v spolupráci s aktuality.sk

Fler avsnitt från "Podcasty Aktuality.sk"

 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Ťažký týždeň s Janom Gorduličom: Vojna v polícii

  18:33

  Za snahou zdiskreditovať policajných vyšetrovateľov sa vynorila mimoriadne podozrivá bytovka. V apríli 2020 policajti zadržali Kajetána Kičuru, ktorý sa počas jednofarebnej vlády Smeru-SD na čele s Robertom Ficom (2012 až 2016) stal šéfom Štátnych hmotných rezerv. V novembri 2020 putoval do väzby bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, ktorý funkciu získal počas jednofarebnej vlády Smeru-SD (vymenovali ho v máji 2012). V januári 2021 zadržali bývalého šéfa daňovej správy Františka Imreczeho, ktorého do funkcie dosadili v čase, keď vládol Smer-SD (vymenovali ho v máji 2012). A to je len malá časť zo zoznamu zadržaných súputníkov Roberta Fica. Čím všetkým sa Fico od odchodu do opozície pokúšal odviesť pozornosť, v kom našiel dočasného spojenca, čo o jeho aktivite napovedá problémová bytovka a na koho napokon môže doľahnúť ľudová múdrosť, ktorú šéf Smeru spomínal, sa zamyslel Jano Gordulič v novej časti Ťažkého týždňa.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Očistec: priznania posilňujú dôkaznú situáciu, polícia nahrala aj Fica. Násilie na štadiónoch

  18:55

  Očistec - megakauza o paralelnom svete v polícii a bezpečnostných zložkách. S oligarchom Norbertom Bödörom na špici a s bývalými policajnými funkcionármi na nižších poschodiach. Hneď pod Bödörom s Tiborom Gašparom, bývalým policajným prezidentom. Očistec smeruje do finále. A na verejnosť sa dostávajú nové podrobnosti, napríklad o Gašparovom DVD nosiči plnom citlivých dát.   „Informácie sú vždy nebezpečné. Podľa toho, kto nimi disponuje a ako s nimi nakladá. A ak ide o informácie v citlivých kauzách, ktoré vyšetroval navyše Úrad boja proti korupcii, môžu sa stať nástrojom boja“, tvrdí Annamária Dömeová z investigatívneho tímu portálu Aktuality.sk   Podľa najnovších informácií policajti si v prípade Očistec nahrali aj Fica s Bödörom starším. Na tajných stretnutiach mali riešiť kauzy a svojich ľudí vo väzbe. Informácie DenníkaN potvrdila Špeciálna prokuratúra.   Aktuality.sk disponujú exkluzívnymi zábermi z chaty, kde sa stretávali Robert Fico, Miroslav Bödör, advokát Marek Para a syn Tibora Gašpara.   V druhej časti podcastu sa ešte vrátime k prípadu diváckeho násilia na štadiónoch. Prezident Združenia náčelníkov mestských polícií Ján Andrejko tvrdí, že polícia už dlho má všetky nástroje na to, aby riešila futbalových chuligánov, ale nerobí to.   Moderuje Jaroslav Barborák.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Missa inte ett avsnitt av Podcasty Aktuality.sk och prenumerera på det i GetPodcast-appen.

  iOS buttonAndroid button
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Ľubomír Vajdička: Pocit uvoľnenia v Novembri bol úžasný

  32:18

  Režisér Ľubomír Vajdička sa narodil v roku 1944 do rodiny evanjelického kňaza. Kvôli otcovmu kňazskému povolaniu nemal možnosť študovať na gymnáziu. Bol aktívny počas nežnej revolúcie. V súčasnosti pôsobí ako pedagóg na VŠMU v Bratislave a patrí medzi našich najvýznamnejších divadelných tvorcov.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Disinfo Report: Povedomie o kybernetickej bezpečnosti na Slovensku rastie

  26:41

  Kriminálnici aj štátom sponzorované skupiny však majú v kyberpriestore svoje záujmy. Čomu sa v rámci kybernetickej bezpečnosti venuje Národný bezpečnostný úrad? Aké útoky a ciele útokov poznáme? Ako využívajú štátni aktéri kybernetické útoky na dosahovanie svojich záujmov? Dozviete sa v podcaste Disinfo Report s Tonkou Zsigmondovou. Dnešnými hosťami sú riaditeľ Národného centra kybernetickej bezpečnosti SK-CERT Rastislav Janota a šéfredaktorka portálu CyberSec.sk a analytička inštitútu Stratpol Kristína Urbanová.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Komik Jakub Gulík prezradil múdrosť od Jasminy Alagič a našiel novú úlohu pre Annu Záborskú

  34:31

  Novú časť podastu S nadhľadom poctil svojou návštevou komik Jakub Gulík. Priniesol so sebou instagramové perly Majka Spirita či Zuzany Plačkovej a k tomu jednu úžasnú múdrosť od Jasminy Alagič. Reč však prišla aj na Annu Záborskú a z toho dôvodu upozorňujeme, že podcast nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Múzeum: Slovensko vystavuje v Amerike. Čo o nás vedia americkí Slováci?

  18:06

  Kroje, ale aj svetoví umelci zo Slovenska ako napríklad Albín Brunovský. To je nová slovenská výstava v americkom meste Cedar Rapids.    V Cedar Rapids v Iowe v USA sa kedysi usídlili migranti z Československa a podľa historických odhadov tvorili štvrtinu až tretinu mesta. Čo dnes o nás vedia ich potomkovia?    Niektorí žalostne málo. Napraviť to sa pokúša National Czech and Slovak Museum and Library  - a práve sem umiestnilo svoju novú výstavu o Slovensku Historické múzeum Slovenského národného múzea.    Ako táto výstava vyzerá, komu je určená a ako nás prezentuje, si môžete vypočuť v dnešnom podcaste Múzeum.    Podcast Múzeum vzniká v spolupráci portálu aktuality.sk so Slovenským národným múzeom.    Nahrával Peter Hanák. 
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  Prečo súd verí obvineným policajtom NAKA. Za diagnózou Františkovej cirkvi

  32:09

  Tri sudkyne Krajského súdu v Bratislave sa jednohlasne zhodli na tom, že stíhanie vyšetrovateľov NAKA nie je v poriadku. Súd ich začiatkom októbra prepustil z väzby a uviedol, že obvinenie je neopodstatnené. Teraz súd v uznesení detailnejšie vysvetľuje svoje rozhodnutie - dôkazy považuje za nedostatočné, kľúčového svedka vážne spochybňuje a zabezpečené odposluchy a skutky podľa súdu vôbec nie sú trestnými činmi. O téme sa rozprávame s novinárkou Laurou Kellöovou. Ako ďalej katolíci? Pápež František opäť hýbe celosvetovým organizmom, na čele ktorého stojí už osem rokov. Do pohybu dal akési celosvetové konzultácie, ktoré sa označujú „synodálnou cestou“. Ich úlohou bude zachytiť „vox populi“ o samotnej cirkvi a o jej ďalšom smerovaní. V podcaste viac povie Juraj Vittek, koordinátor konzultácii na úrovni hlavného mesta. Moderuje Denisa Hopková. Spolupracoval Jaroslav Barborák.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  SHARE_talks 32: Prvé dojmy z premiéry filmu Duna

  36:16

  Dojmy z Duny, plány DC na 2022, zaujímavé herné novinky na jar a viedenské múzeum na OnlyFans. V 32. časti podcastu SHARE_talks sa venujeme kurióznemu rozhodnutiu viedenského múzea, Maroš sa so mnou podelil o pocity z predpremiéry filmu Duna, Lukáš spomína herné jarné novinky a rieši možný koniec exkluzivít na konzolu PlayStation. Na záver Maroš predstaví DC filmy na rok 2022. NAPÍŠTE NÁM: Ak nám chcete niečo odkázať, doplniť nás alebo sme povedali niečo zle a chcete nás opraviť, môžete nám napísať na podcasty@zive.sk. V aktuálnej časti si vypočujete: prečo si viedenské múzeum založilo účet na OnlyFans, aké sú naše prvé dojmy z filmu Duna, že nadchádzajúcu jar vyjde neobvykle veľa zaujímavých hier, že PlayStation prehodnocuje exkluzívne tituly a ktoré filmy chystá DC na rok 2022. Podcast SHARE_talks spoločne pripravujú magazíny Živé.sk a HernáZóna.sk.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  NA ROVINU s Ivanom Korčokom: Maďari tu kupujú ďalšie budovy, odmietam V4 ako val proti EÚ

  32:43

  Viktor Orbán ustúpil a nenakúpi slovenskú pôdu. Stačí nám takéto riešenie? Minister zahraničných vecí Ivan Korčok hovorí, že on maďarskú kartu nevytiahol, ale porušovaniu pravidiel zo strany Budapešti sa nebude prizerať.   Vo podcaste s ministrom zahraničných vecí Ivanom Korčokom (nominant SaS) sa dozviete: – či máme konflikt s Maďarskom, – prečo maďarská vláda kúpila domy v centre Košíc, – či nám maďarská vláda vysvetlila svoj postup, – prečo je to problém a či naša reakcia nie je prehnaná, – či nejde o zbytočnú eskaláciu a vyťahovanie maďarskej karty, – či sa náš minister nenechal vyprovokovať k silným rečiam o Felvidéku, – či je v koalícii na to jednotný názor, najmä v hnutí OĽaNO, – čo ďalej s V4, keď po Maďarsku má veľký problém s EÚ už aj Poľsko, – či nám viac vyhovuje zoskupenie S3 s Českom a Rakúskom, – čo náš minister hovorí na spor Poľska s EÚ.
 • Podcasty Aktuality.sk podcast

  ŠPORT: Nie je to boj proti ultras. Tí patria k futbalu. Ale musí to mať zdravé hranice

  18:00

  Namiesto sviatku futbalu medzinárodná hanba. Slovan Bratislava vyhral v Trnave kontumačne 3:0. To je výsledok organizačne nezvládnutého víkendového derby, ktoré vyústilo do bitiek „tiežfanúšikov” priamo na ihrisku City Areny a do následného predčasného ukončenia futbalového šlágra. Mnohé zahraničné médiá dnes prinášajú obrázky ležiacich a dokopaných ľudí na trávniku trnavského štadióna. Prezídium Únie ligových klubov prinieslo jasný verdikt. Trnava nedokázala zabezpečiť bezpečný priebeh zápasu, a preto so Slovanom kontumačne prehrala 0:3 Tejto téme sa budeme venovať v našom dnešnom podcaste.

Kom åt alla poddsändningar i gratisappen GetPodcast.

Prenumerera på dina favoritpoddar, lyssna på avsnitt offline och få spännande rekommendationer.

iOS buttonAndroid button