Zagadki Kryminalne podcast

Zagadki Kryminalne

Karolina Anna

Odcinki "Zagadek Kryminalnych" z kanału Karolina Anna w formie podcastu! W filmach przedstawiam sprawy kryminalne z całego świata (porwania, zaginięcia, morderstwa, zjawiska paranormalne). Jeśli prowadzicie zapracowane życie i nie macie czasu na oglądanie Youtuba, to ten podcast jest właśnie dla Was! kontakt: kobyleckayt@gmail.com

98 episodios

 • Zagadki Kryminalne podcast

  JACK THE STRIPPER - ZMORA LONDYNU

  25:04

  Zachęcam do obejrzenia filmu Ostatniej Nocy w Soho - premiera w kinach już 29 października! Większość osób słyszała zapewne o Kubie Rozpruwaczu - słynnym seryjnym sprawcy terroryzującym Londyn, ale nie każdy zdaję sobie sprawę, że prawie 100 lat później w mieście miała miejsce kolejna fala ataków na panie do towarzystwa. Sprawca został nazwany Jack the Stripper - nawiązując do osławionego poprzednika. 
 • Zagadki Kryminalne podcast

  KOSZMAR MARCY JO ANDREWS - ROZSTRZYGNIĘCIE PO 21 LATACH

  20:55

  Sprawa Marcy Jo Andrews może być określona jako jeden z najbardziej wstrząsających przykładów bierności, która doprowadziła do tragedii. Dziewczyna ostatni raz była widziana 14 lutego 1984 roku w Chicago w stanie Illinois i choć dzwoniła do koleżanek z prośbą o pomoc i przyjaciółki wiedziały gdzie Marcy się znajduje, nie zdecydowały się zawiadomić policji. 
 • Zagadki Kryminalne podcast

  No te pierdas ningún episodio de Zagadki Kryminalne. Síguelo en la aplicación gratuita de GetPodcast.

  iOS buttonAndroid button
 • Zagadki Kryminalne podcast

  MROCZNE TAJEMNICE SCJENTOLOGII

  22:02

  Scjentologia jest jednym z najbardziej znanych nowych ruchów religijnych, przez wielu określanych mianem sekty. Ruch został zapoczątkowany w 1951 przez pisarza fantastyki naukowej L. Rona Hubbarda. Dla wielu zarówno założenia jak i praktyki wewnątrz tej religii mogą wydawać się niedorzeczne, ale jednak zyskała ona ogromne zainteresowanie nie tylko wśród szeregowych członków społeczeństwa, ale także najbardziej znanych hollywoodzkich celebrytów.  W tym odcinku przybliżam genezę oraz funkcjonowanie Kościoła Scjentologicznego z uwzględnieniem kontrowersji i skandali z ostatnich lat.  
 • Zagadki Kryminalne podcast

  HALINA SAWICKA I VASILE GORGOS - ODNALEZIENI PO LATACH

  19:18

  Przypadki osób zaginionych, które udało się odnaleźć po kilku dekadach zdarzają się rzadko, jednak za każdym razem napawają nadzieją tych nadal czekających na odpowiedź w sprawie swoich bliskich. W tym odcinku przybliżam aż dwie takie niewiarygodne historie, które choć miały miejsce w innych krajach i dotyczą zupełnie innych osób, mają ze sobą wiele wspólnego.
 • Zagadki Kryminalne podcast

  PIELĘGNIARKA - CHRISTINA AISTRUP HANSEN

  18:24

  BOOKBEAT https://www.bookbeat.pl/karolinaanna?utm_source=youtube&utm_medium=influencer&utm_campaign=karolin+anna+30+dni&utm_content=video  Kod: ZAGADKI (dostęp na 30 dni za darmo do pakietu premium dla nowych użytkowników) Sprawy tzw. Aniołów Śmierci nie są niestety niespotykane, jednak historia duńskiej pielęgniarki Christiny Aistrup Hansen jest wyjątkowa. Kobieta została oskarżona o umyślne podawanie pacjentom niewłaściwych dawek leków, co w kilku przypadkach skończyło się tragedią. W trakcie procesu miało jednak wyjść na jaw jeszcze więcej niepokojących i przerażających faktów na temat jej życia i działań. 
 • Zagadki Kryminalne podcast

  TAJEMNICE SEKTY MOONA

  18:56

  Kościół Zjednoczeniowy został założony w 1954 roku przez Sun Myung Moona. Aktualnie jest to jeden z najbardziej znanych nowych ruchów religijnych na świecie i przez wielu jest określany jako sekta. Podstawą tej religii jest wierzenie, że jej założyciel jest Mesjaszem zesłanym na ziemię żeby dokończyć dzieła, które nie udało się Jezusowi - zbawić świat poprzez założenie idealnej rodziny. Praktyki wewnątrz kościoła są bardzo kontrowersyjne - najbardziej rozpoznawalne są masowe śluby, podczas których tysiące par, z których większość nigdy wcześniej się nie spotkała, przyrzeka sobie wieczną miłość.
 • Zagadki Kryminalne podcast

  WYPRAWA HOLLY COURTIER - KOSZMAR CZY OSZUSTWO?

  18:20

  Na początku października 2020 roku 38-letnia Holly Courtier wyruszyła w samotną podróż do Parku Narodowego Zion w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Akcja poszukiwawcza trwała przez kolejne 12 dni i kosztowała ponad 60 tysięcy dolarów. ostateczny finał sprawy okazał się zaskakujący i przyniósł więcej pytań niż odpowiedzi. 
 • Zagadki Kryminalne podcast

  TRAGEDIA KEITHA SAPSFORDA - PASAŻER NA GAPĘ

  17:34

  Każda historia pasażera na gapę podróżującego w podwoziu samolotu jest jedyna w swoim rodzaju - setki powodów, okoliczności i pozostawionych rodzin. Warunki panujące na zewnątrz samolotu gdy ten znajduje się w przestworzach są trudne - od temperatur po ciśnienie, dlatego dla zdecydowanej większości pasażerów na gapę takie loty są ostatnimi w życiu. W tym odcinku przedstawiam smutną historię nastoletniego Keitha Sapsforda oraz kilku innych osób, które miały zdecydowanie więcej szczęścia.  
 • Zagadki Kryminalne podcast

  THE GARDEN - SEKTA NA TIKTOKU

  19:07

  Na początku 2021 roku w internecie zrobiło się głośno o The Garden - komunie reklamującej się na TikToku. "Ogród" jest wspólnotą zamieszkująca teren w Lafayette w stanie Tennessee w Stanach Zjednoczonych i z biegiem czasu zaczął być określany jako potencjalna sekta. 
 • Zagadki Kryminalne podcast

  ANNIKA HUTTER - NAJGŁOŚNIEJSZE ZAGINIĘCIE SZWAJCARII

  20:38

  18-letnia Annika Hutter ostatni raz była widziana 11 lipca 1981 roku, gdy wychodziła z domu na spotkanie z kolegami z klasy w oddalonym o 10km od jej rodzinnego Nürensdorf, mieście Winterthur. W ciągu kolejnych tygodni policja otrzymała zgłoszenia od potencjalnych świadków, z których niektóre były bardzo niepokojące - widziano 18-latka wiezioną w przyczepie przy motorowerze - wydawała się przerażona. Wkrótce sprawa stała się najgłośniejszym zaginięciem w historii Szwajcarii. 

Descubre los mejores podcast en la aplicación gratuita de GetPodcast.

Suscríbete a tus podcast favoritos, escucha episodios cuando estés sin conexión y déjate sorprender por las recomendaciones personalizadas.

iOS buttonAndroid button