Studio N podcast

Studio N

Deník N

Podcast Deníku N. Investigativa, zásadní události a jízlivé poznámky s Filipem Titlbachem.

590 Episoder

 • Studio N podcast

  O Rohlíku a švarcsystému

  27:10

  Kauza kolem odměňování kurýrů internetového obchodu Rohlík vyvolala debatu o tom, jestli je vztah mezi společností a řidiči nelegálním švarcsystémem. Společnost prošetřuje Státní úřad inspekce práce. Existenci švarcsystému ve firmě nasvědčují i výpovědi kurýrů, se kterými Deník N mluvil. Stát může ročně přicházet zhruba o čtvrt miliardy korun. Hostem Studia N je reportérka Michaela Janečková. Moderuje Filip Titlbach.
 • Studio N podcast

  Velká změna marketingové strategie hnutí ANO

  28:16

  Dosud vládní hnutí ANO si zvyká na opoziční roli. V té zatím vyniká exministryně financí a šéfka poslaneckého klubu Alena Schillerová. Hnutí částečně obměnilo svůj marketingový tým a přišlo se strategií, jak z opozičních lavic uspět. Zjišťovali jsme, co se v Babišově hnutí po odchodu do opozice děje. Hostem Filipa Titlbacha je investigativní reportérka Deníku N Zdislava Pokorná.
 • Studio N podcast

  Gå ikke glip af nogen episoder af Studio N - abonnér på podcasten med gratisapp GetPodcast.

  iOS buttonAndroid button
 • Studio N podcast

  Transakce, které měly zůstat navždy utajeny

  19:17

  Majitel TV Barrandov a vydavatelství Empresa Media Jaromír Soukup podle zjištění Deníku N posílal desítky milionů ze svých firem do offshorové schránky, jejíž majitel měl zůstat navždy utajen. Podle daňových expertů jde o uměle vytvořené schéma, které mohlo Soukupovi umožnit vyvést peníze z Česka a vyhnout se placení daní nebo skrýt skutečného příjemce peněz. Hostem Filipa Titlbacha je investigativní reportérka Deníku N Eliška Hradilková Bártová.  
 • Studio N podcast

  Proč se část vědců nechává využívat dezinformátory

  35:30

  Část vědecké a lékařské obce se ocitla na jedné lodi s dezinformátory a konspirátory. Jak tito odborníci vnímají svou roli a kritiku? Hostem Filipa Titlbacha ve Studiu N je Jan Moláček.
 • Studio N podcast

  Proč princ Andrew přišel o královské záštity

  27:51

  Newyorský soudce odmítl žádost právního týmu britského prince Andrewa a nezastavil další projednávání žaloby Američanky Virginie Giuffreové o náhradu škody za údajně vynucený sex před dvaceti lety. Dal tak zelenou veřejnému soudnímu slyšení. Na to zareagovala i britská královna Alžběta II. Svému druhému synovi odebrala vojenské hodnosti a královské záštity. Filip Titlbach mluví se zahraniční zpravodajkou Deníku N ve Spojených státech Janou Ciglerovou.
 • Studio N podcast

  Případ Miloslavov. Proč si neumíme poradit se šikanou?

  25:25

  Ve slovenském Miloslavově parta adolescentů včetně dívek násilím opila, do krve zbila a následně svlékla donaha dvanáctileté děvče. Další děti si všechno nahrávaly na mobilní telefony a záběry sdílely na sociální sítě. Případ vzbudil velké pohoršení nejen na Slovensku, i u nás se mu dostalo mohutného mediálního pokrytí. „Pokud tento otřesný čin nemá zůstat jen bulvární senzací, musíme ho vzít jako varování a upozornění na rozsáhlý a do značné míry neřešený problém. Pokud se jím nebudeme včas zabývat, stane se dříve nebo později podobná věc i u nás,“ říká instruktor sebeobrany a právník Pavel Houdek, který je hostem Studia N.
 • Studio N podcast

  Prezidentské volby. Kdo dokáže porazit Babiše?

  42:36

  Zhruba za rok se miliony voličů opět zvednou a půjdou rozhodovat o tom, kdo se stane příštím prezidentem. Spekuluje se zatím o více než desítce jmen. Rezonuje ale zejména jedna otázka: kdo dokáže porazit Andreje Babiše? Hosty podcastu jsou političtí reportéři Deníku N Hana Mazancová a Jan Tvrdoň. Moderuje Filip Titlbach.
 • Studio N podcast

  Webbův teleskop odstartoval novou éru astronomie

  42:22

  Vědcům z americké vesmírné agentury NASA se podařilo napnout sluneční štít a rozevřít zrcadla teleskopu Jamese Webba. Složený ho z odpalovací rampy Kourou ve Francouzské Guyaně vynesla raketa na konci prosince. Je to největší a nejvýkonnější teleskop, jaký kdy lidstvo do vesmíru vypustilo. Filip Titlbach o něm mluví s vědeckým novinářem Deníku N Petrem Koubským.
 • Studio N podcast

  Proč z české krajiny mizí ptáci

  47:49

  Zpěv jakých druhů ptáků slyšíme na našem území čím dál méně? Čím si zvonek zelený zasloužil titul Pták roku 2022? A co může udělat každý z nás, aby podpořil biodiverzitu v místě, kde žije? Hostem Studia N je ředitel České společnosti ornitologické Zdeněk Vermouzek. Moderuje Filip Titlbach.
 • Studio N podcast

  Prezidentský speciál 2: Michopulos, Moussa, Shavit

  1:00:07

  Podle expertů na volební kampaně má Andrej Babiš druhé kolo prezidentské volby prakticky jisté, pokud bude kandidovat, zato občanští kandidáti bez podpory politických stran budou ve velké nevýhodě. Zaznělo to v debatě Deníku N Jak vybrat prezidenta v Knihovně Václava Havla. Moderuje Jan Moláček.

Få adgang til hele det store podcastunivers med gratisappen GetPodcast.

Abonnér på dine favoritpodcasts, lyt til episoder offline, og få spændende anbefalinger.

iOS buttonAndroid button
© radio.de GmbH 2022radio.net logo