Mama Gang podcast

65. Anna Ružičková: Mama sa môže vyspať aj bez toho, aby dieťa v spánku trénovala

6.12.2022
0:00
1:29:46
15 Sekunden vorwärts
15 Sekunden vorwärts

Anna Rúžičková je holistická spánková poradkyňa, matka a blogerka, ktorú môžete poznať cez instagramový profil spanekmiminek. Jej cesta k skúmaniu prirodzeného spánku detí je veľmi zaujímavá. Pôvodne sa totiž vybrala študovať klasický spánkový tréning, no keď sa odporúčané postupy začali krížiť s tým, čo ako mama intuitívne cítila, rozhodla sa svoje štúdium zmeniť.

Hovorili sme spolu o tom, ako vyzerá holistické spánkové poradenstvo a dostali sme aj živú ukážku. Od spánku detí sme sa totiž úplne prirodzene dostali k tomu, čo je najväčší problém. A to, že my sme nevyspaté. A tak sme sa bavili aj o spánku nás mám a o najčastejších témach, ktoré s mamami rieši.

Hovorili sme tiež o tom, či a kedy potrebujú deti režim. Ako robiť zmeny v spánkových návykoch a čo všetko na to vplýva.

Otvorili sme aj najpálčivejšie témy, ktoré ste si pýtali: nepravidelnosť a krátke spánky, nočné dojčenie, spánok v kočíku alebo o čom deti snívajú.

Ako nám Anka v závere krásne zhrnula - s dieťaťom sa rodia aj rodičia, buďme na seba láskaví. Spánok sa nedá naučiť, ale keď ho lepšie pochopíme, nájdeme spôsoby, ako ovplyvniť to, čo máme vo svojich rukách. A nezabúdajme v tom víre informácií na svoju intuíciu.

----------------

V úvode podcastu Daška odhalila stratégiu, ktorá im s Vinniem pomáha zvládať náročné situácie vonku, v obchode alebo hocikde inde, kde sa stupňuje nervozita a hrozí, že príde výbuch kvôli nejakej maličkosti.

Pobavili sme sa tiež o dileme, ako vybrať správnu veľkosť MOE legín a punčošiek, keď sa vaše dieťa nachádza zrovna medzi uvádzanými dvojčíslami. A spomenuli sme aj dospelácke novinky, ktoré si môžete prísť ohmatať aj na najbližší Urban market v Bratislave, kde budú MOE so svojim stánkom 11.-13.12.

Ďakujeme MOE za krásnu jesennú spoluprácu.


Weitere Episoden von „Mama Gang“