Perlage Stories by Jarosław Kuźniar podcast

Gościem Katarzyna Bonda

0:00
50:19
Spola tillbaka 15 sekunder
Spola framåt 15 sekunder
Katarzyna Bonda to pisarka, która jako jedna z pierwszych tworzyła polski kryminał. Decydując się na pisanie, nie miała gwarancji sukcesu. A jednak: upór, talent, ciężka praca i świeże podejście do tematu sprawiły, że dzisiaj jest królową tego gatunku w Polsce. W kolejny odcinku z cyklu Perlage Stories opowiada o tym, jak pandemia zmieniła jej podejście do pracy, o tym, jak bohaterowie żyją własnym życiem i o tym, jak po wielu latach, w końcu udało jej się wyswobodzić z lęku o to, jak czytelnicy przyjmą jej książki. To także ważna rozmowa na temat roli social mediów w kreowaniu wizerunku współczesnego pisarza. SPRAWDŹ serię podcastów o winie https://voicehouse.co/audycje/winecast/ POSŁUCHAJ rozmowy z Krystyną Jandą https://voicehouse.co/odcinki/perlage-stories-gosciem-krystyna-janda/

Fler avsnitt från "Perlage Stories by Jarosław Kuźniar"

 • Perlage Stories by Jarosław Kuźniar podcast

  Gościem Piotr Trojan

  48:43

  Jego kariera nabrała w ostatnich latach tempa. Po łódzkiej filmówce Piotr Trojan grał w teatrze, później trafił na wielki i mały ekran. Rok temu otrzymał nagrodę w kategorii główna rola męska na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od tego momentu jest o nim głośno, a on szykuje mocny, 2022 rok.   W rozmowie z Jarosławem Kuźniarem aktor opowie o pracy z reżyserami, o tym, jak to jest być przed kamerą, a później stanąć również za nią. Kolejny odcinek Perlage Stories to opowieść o ciężkiej pracy, pasji i poznawaniu siebie.
 • Perlage Stories by Jarosław Kuźniar podcast

  Gościem Adam Bodnar

  44:46

  Władza cały czas przesuwa granice tego, co mogłoby się wydawać wcześniej niedopuszczalne. Walka o praworządność, to tak naprawdę walka o to, czy w razie kłopotów będziemy mieli się gdzie zwrócić i czy będzie ktoś, kto nas ochroni przed przemocą ze strony państwa. Czy prawo dzisiaj jest dla obywatela, czy prawo jest dzisiaj dla państwa? Gościem kolejnego odcinka z cyklu Perlage Stories jest były Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.
 • Perlage Stories by Jarosław Kuźniar podcast

  Missa inte ett avsnitt av Perlage Stories by Jarosław Kuźniar och prenumerera på det i GetPodcast-appen.

  iOS buttonAndroid button
 • Perlage Stories by Jarosław Kuźniar podcast

  Gościem Henryk Sawka

  36:26

  Czy satyra ma granice? Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie niemal każdy może stać się satyrykiem – wystarczy zwykły mem. Właśnie o tym, w najnowszym odcinku z cyklu Perlage Stories Jarosław Kuźniar porozmawia z Henrykiem Sawką. „Pamiętam, kiedyś byłem szkolnym fotografem - to [były] lata siedemdziesiąte - robiłem zdjęcia i do tych zdjęć dorabiałem dymki i to już był pierwsze memy. Memy były zawsze” – opowiada artysta. Posłuchajcie, jak zmienia się nasza rzeczywistość, która potrzebuje coraz mocniejszych żartów.
 • Perlage Stories by Jarosław Kuźniar podcast

  Gościem Zbigniew Zamachowski

  41:09

  Jeden z najznakomitszych aktorów w Polsce, osobowość, dla jednych niezapomniany pan Wołodyjowski, dla innych odtwórca wielu wybitnych ról, również dubbingowych – Zbigniew Zamachowski. Czy młode pokolenie o nim zapomina? I jak patrzy na swoje życie z perspektywy tak wielu lat pracy? Posłuchajcie wyjątkowej rozmowy o aktorstwie, o doświadczeniu i pasji, która wciąż nie gaśnie w najnowszym odcinku z serii Perlage Stories.
 • Perlage Stories by Jarosław Kuźniar podcast

  Gościem Maja Herman

  43:48

  Czy dzieci i młodzież mają łatwy dostęp do pomocy i wsparcia terapeutycznego? Na co mogą liczyć w Polsce i czy w ogóle? „Szkoła powinna być od tego, żeby nauczyć dzieci socjalizacji, czyli życia w grupie, życia w komórce społecznej. Jeżeli tego szkoła nie nauczy, to później zaczynają się kłopoty” – mówi dr Maja Herman, gość nowego odcinka z serii Perlage Stories. Najmłodsi wrócili właśnie do szkoły - już nie online, a offline. „Jest zaledwie sam początek września, a w gabinecie już się nie zamykają drzwi właściwie, a telefon nie przestaje dzwonić, bo dzieci mają tyle problemów” – podkreśla. Posłuchajcie o tym, jak ważni są specjaliści na drodze młodych ludzi i jakie zmiany zaszły w trakcie pandemii.
 • Perlage Stories by Jarosław Kuźniar podcast

  Gościem Jan Borysewicz

  45:44

  Jaką historię usłyszymy od Jana Borysewicza, gdy zabierze mu się na chwilę gitarę? Mówią o nim że jest wirtuozem. On twierdzi: „Nigdy nie byłem najlepszy i nie będę najlepszy”. Kolejny gość w Jarosława Kuźniara w cyklu Perlage Stories opowie, jak wyglądało jego pierwsze spotkanie z publicznością, o 40-leciu Lady Pank i o tym, jak bardzo brakuje mu pisania własnych piosenek.
 • Perlage Stories by Jarosław Kuźniar podcast

  Gościem Bovska

  41:59

  Kolejnym gościem w cyklu Perlage Stories jest Bovska - autorka tekstów, kompozytorka, performerka a także ilustratorka i graficzka. Jej utwory odtwarzano w sieci już ponad 35 milionów razy. A ona sama sięga ciągle po nowe formaty. Niedawno wyreżyserowała swój teledysk. W rozmowie z Jarosławem Kuźniarem opowiada o twórczości, także w świecie cyfrowym , powrocie na scenę po lockdownie i nowym klipie, który staje się odrębną opowieścią. Żyje nawet poza piosenką.
 • Perlage Stories by Jarosław Kuźniar podcast

  Gościem Andrzej Komorowski

  57:30

  „Psychoterapia wymaga – jak wskazuje sama nazwa – leczenia ducha, czasami w obrębie emocji, ale czasami w obrębie uczuć” – podkreśla Andrzej Komorowski, terapeuta, doradca rodzinny i seksuolog kliniczny. Problem polega na tym, że aby leczyć emocje, trzeba poznać samego siebie. A to bywa wymagające. W kolejnym odcinku z cyklu Perlage Stories porozmawia z Jarosławem Kuźniarem o tym, czym właściwie jest terapia i czego potrzebują pacjenci – współcześni Polacy. POSŁUCHAJ rozmowy z Elą Bondą https://voicehouse.co/odcinki/przyjaciolka-depresja/ SPRAWDŹ serię podcastów Winecast https://voicehouse.co/audycje/winecast/
 • Perlage Stories by Jarosław Kuźniar podcast

  Gościem Karolina Korwin Piotrowska

  42:29

  Żyjemy w świecie algorytmów. Walczymy o lajki, choć one wcale nie oznaczają, że ktoś nas lubi. Wystawiamy się na ocenę. Ktoś daje jedną gwiazdkę, ktoś pięć. Czy pandemia jeszcze mocniej podkreśliła to, że za tym wszystkim nie zawsze stoi mądrość? W kolejnym odcinku z cyklu Perlage Stories dziennikarka Karolina Korwin Piotrkowska jak zawsze pozostaje bezkompromisowa. Odważnie i szczerze opowiada o współczesnym dziennikarstwie, o byciu w sieci i o tym, jak współczesne trendy, także piękna, wypaczają wartości.
 • Perlage Stories by Jarosław Kuźniar podcast

  Gościem Misia Furtak i Filip Niedenthal

  25:06

  "Z punktu widzenia mojej branży myślę, że są dwie najważniejsze rzeczy: to jak artysta sam może zmienić patrzenie na siebie i jak to się może systemowo zmienić" - podkreśla MisiaFurtak, wokalistka i kompozytorka. Wraz z  Filipem Niedenthalem, redaktorem naczelnym "Vogue", zastanawia się, czy świat artystów po pandemii to nowe możliwości, czy jednak powrót do tego, co znamy i za czym tęsknimy?  W czternastym odcinku Perlage Stories Jarosław Kuźniar rozmawia z gośćmi nie tylko o tym, co wydarzyło się w 2020 roku, ale także o kolorach na scenie i w modzie, o tym, jak świat artystów i projektantów się przenika i o tym, jak wirtualna rzeczywistość coraz mocniej splata się z realnością. POSŁUCHAJ rozmowy z Mery Spolsky https://voicehouse.co/odcinki/mery-spolsky-o-czym-pisze-bigotka/  SPRAWDŹ serię podcastów Ekonomicznie https://voicehouse.co/audycje/ekonomicznie/

Kom åt alla poddsändningar i gratisappen GetPodcast.

Prenumerera på dina favoritpoddar, lyssna på avsnitt offline och få spännande rekommendationer.

iOS buttonAndroid button