Myszmasz podcast

#262 – #ReleaseTheCravenCut

0:00
2:30:26
Recuar 15 segundos
Avançar 15 segundos

Kontynuujemy Klub Filmowy Myszmasza pozostając przy filmach o nadnaturalnych istotach. W tym odcinku mamy na tapecie feministyczne wilkołaki. Ale czy rzeczywiście? Na ile „Dziewczyna w czerwonej pelerynie” i „Przeklęta” rzeczywiście opowiadają feministyczne historie? Czy wystarczy, że bohaterką filmu jest kobieta? Czy film reżyserki „Zmierzchu” i poharatany przez studio potworek Wesa Cravena mają coś do zaoferowania

Read more

The post #262 – #ReleaseTheCravenCut first appeared on Myszmasz.

Mais episódios de "Myszmasz"

 • Myszmasz podcast

  #266 – Dune: nowy zapach – siła pustyni (Diuna)

  1:12:06

  Myszmasz powraca! Powoli przebijamy się przez zaległości i na pierwszy ogień idzie Diuna Denisa Vilenewewnewuewa. Rozważamy, czy ten film przypomina nam reklamówkę perfum, podręcznik do RPG czy „Grę o tron”. Jak zwykle czekamy na wasze komentarze i uwagi tu na stronie, pod adresem [email protected] albo na Facebooku. ✅ Zobacz nasz sklep z gadżetami: https://www.podsluchane.pl/sklep ▶️ Sprawdź inne nasze Read more The post #266 – Dune: nowy zapach – siła pustyni (Diuna) first appeared on Myszmasz.
 • Myszmasz podcast

  #265 – Przygody Ala Maliny – „Cień i kość” (Shadow and Bone)

  2:10:33

  W tym tygodniu robimy sobie przerwę od Klubu Filmowego, żeby pomówić o Shadow and Bone, znanym też jako „Cień i kość” – serialu adaptującym trylogię Griszów oraz dylogię Szóstki Wron autorstwa Leigh Bardugo. Do Myszy i Kamila dołącza Rafał, by porozmawiać o słowiańskości świata serialu, o różnicach między adaptacją a książkami oraz o motywacjach bohaterów. Read more The post #265 – Przygody Ala Maliny – „Cień i kość” (Shadow and Bone) first appeared on Myszmasz.
 • Myszmasz podcast

  Não percas um episódio de Myszmasz e subscrevê-lo na aplicação GetPodcast.

  iOS buttonAndroid button
 • Myszmasz podcast

  #264 – Spójność i wszystko, co to sugeruje – „Stalowy gigant” i „Sekret wilczej gromady”

  2:25:54

  W tym tygodniu w Klubie Filmowym Myszmasza na tapecie mamy dwie animacje o lęku, obcości i odnajdywaniu siebie, czyli „Stalowy gigant” z 1999 oraz „Sekret wilczej gromady” (Wolfwalkers) z 2020. To być może najbardziej heretycki odcinek Myszmasza, gdyż zdecydowanie więcej czasu poświęcamy na to, co nie działa naszym zdaniem w umiłowanym przez wszystkich „Stalowym gigancie”, Read more The post #264 – Spójność i wszystko, co to sugeruje – „Stalowy gigant” i „Sekret wilczej gromady” first appeared on Myszmasz.
 • Myszmasz podcast

  #263 – Wilk w wielkim mieście

  2:43:01

  Kontynuujemy Klub Filmowy Myszmasza pozostając przy filmach o wilkołakach. W tym odcinku mamy na tapecie likantropy w wielkim mieście. Jak wypada kontrast dzikości i cywilizacji w „Amerykańskim wilkołaku w Londynie” (1981) i „Wilku” (1994)? Czy wybitny pod względem efektów specjalnych film Johna Landisa dobrze się zestarzał? Czy Jack Nicholson nadaje się do roli zmęczonego życiem Read more The post #263 – Wilk w wielkim mieście first appeared on Myszmasz.
 • Myszmasz podcast

  #262 – #ReleaseTheCravenCut

  2:30:26

  Kontynuujemy Klub Filmowy Myszmasza pozostając przy filmach o nadnaturalnych istotach. W tym odcinku mamy na tapecie feministyczne wilkołaki. Ale czy rzeczywiście? Na ile „Dziewczyna w czerwonej pelerynie” i „Przeklęta” rzeczywiście opowiadają feministyczne historie? Czy wystarczy, że bohaterką filmu jest kobieta? Czy film reżyserki „Zmierzchu” i poharatany przez studio potworek Wesa Cravena mają coś do zaoferowania Read more The post #262 – #ReleaseTheCravenCut first appeared on Myszmasz.
 • Myszmasz podcast

  #261 – Van Hansel i Gretel Helsing

  1:57:00

  Przed wami triumfalny powrót Myszmasza! Reaktywujemy Klub Filmowy Myszmasza, w którym – w mieszanym, wymiennym składzie – omawiamy wybrane przez nas filmy. Będziemy je ogłaszać w naszych socialach z odpowiednim wyprzedzeniem, żebyście też mogli je obejrzeć i porównać swoje wrażenia. W tym tygodniu Mysz i Ania Janiszewska zasiadły do wspólnego omówienia dwóch nadnaturalnych filmów akcji: Read more The post #261 – Van Hansel i Gretel Helsing first appeared on Myszmasz.
 • Myszmasz podcast

  #260 – Motylek młodszy i motylek starszy

  1:46:05

  Już czas na finałowy odcinek tego sezonu Myszmasza. Drugi finałowy odcinek tego sezonu. Mamy dwuodcinkowy finał sezonu, jak w porządnym amerykańskim serialu. Z tej okazji nie mówimy tym razem o żadnym serialu – zamiast tego Krzysiek i Mysz omawiają swoje ostatnie lektury, a gwoździem programu jest gościnny występ znanych Wam z Sesji na podsłuchu* Ani Read more The post #260 – Motylek młodszy i motylek starszy first appeared on Myszmasz.
 • Myszmasz podcast

  #259 – Vańka-wstańka: The Umbrella Academy Sezon 2

  1:22:27

  Nowy Myszmasz dociera do was pomimo nawału przeszkód i klęsk, nieco poobijany i potargany – niczym bohaterowie „Umbrella Academy”, o którym tu mówimy. Ale przynajmniej wysłuchanie podcastu nie ściągnie na Was końca świata. Prawdopodobnie. (Co złego, to nie my.) Ale zanim przejdziemy do drugiego sezonu UA, posłuchacie, jak Krzysiek zachęca Was do sięgnięcia po książkę Read more The post #259 – Vańka-wstańka: The Umbrella Academy Sezon 2 first appeared on Myszmasz.
 • Myszmasz podcast

  #258 – Nieśmiertelni i niewidzialni

  1:34:20

  Krzysiek wyprawił się w mazurskie stepy, więc w tym odcinku dzielnie zastępuje go Raff z Sesji na Podsłuchu, który obejrzał komedię, której tytułu przez litość nawet nie podamy oraz „The Old Guard” – nowy akcyjniak produkcji Netflixa, który omawia wspólnie z Myszą. Poza tym Kamil i Mysz omawiają najnowsze wcielenie „Niewidzialnego człowieka”. Jak zwykle czekamy Read more The post #258 – Nieśmiertelni i niewidzialni first appeared on Myszmasz.
 • Myszmasz podcast

  #257 – W odwiedzinach u pana Rogersa

  1:18:48

  W tym tygodniu Krzysiek ku zaskoczeniu wszystkich przeczytał książkę, Kamil ponownie ogląda Frasiera, a Mysz naoglądała się filmów i dokumentów. Jak zwykle czekamy na wasze komentarze i uwagi tu na stronie, pod adresem [email protected] albo na Facebooku. 00:01:45 – Nieoczekiwana zmiana miejsc. „The Changeling” Victora LaValle’a 00:14:20 – Wino, opera i śpiew. Serial „Frasier” 00:29:45 – Ja Ja Read more The post #257 – W odwiedzinach u pana Rogersa first appeared on Myszmasz.

Descobre o mundo dos podcasts com a app gratuita GetPodcast.

Subscreve os teus podcasts preferidos, ouve episódios offline e obtém recomendações fantásticas.

iOS buttonAndroid button