Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه podcast

Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه

Docharkheh mags

راديودوچرخه صدايى است كه از هفته‌نامه‌ى دوچرخه به گوش مى‌رسد. صدايى مخصوص نوجوان‌ها، نوجوان‌هاى 12 تا 100ساله!

22 episodi

 • Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه podcast

  کجای مسیر ایستاده‌ام؟

  23:16

  🎙 راديو دوچرخه دوره‌ى جديد، شماره‌ى ۳۲ 💠 کجای مسیر ایستاده‌ام؟ محرم و صفر، دسته‌های عزاداری، چای روضه، غذای نذری... بخش پررنگی از خاطرات کودکی ما با این کلیدواژه‌ها پیوند خورده است. فرقی هم نمی‌کند که کجای جهان ایستاده‌ایم و روی کدام برگ از تقویم هستیم. تاریخ روی دور تکرار است و همیشه یک طرف سپاه حسین(ع) و یارانش ایستاده‌اند و سوی دیگر، لشکر یزید. سؤال این‌جاست که ما کجای مسیر ایستاده‌ایم و ما به یاریِ کدام دسته برخاسته‌ایم؟ شنونده‌ی این شماره باشید. 🎧 نویسندگان: فاطمه ترجمان، فاطیما کورکی، نگار رضایی‌پور، نازنین حسن‌پور و محمدحسین نادعلی گویندگان: رها قهرمانی، مهسا منافی، نگار رضایی‌پور، نازنین حسن‌پور و محمدحسین نادعلی ⁦✂️⁩ تدوين: وجیهه جوادی 🎵 موسیقی‌هایی که در این شماره خواهید شنید: منولوگی از خسرو شکیبایی در فیلم‌سینمایی دست‌های خالی قطعه‌ی همراز از سحر میرهاشمی قطعه‌ی Childhood از همایون بهی قطعه‌ی دوراهی از رضا صادقی 🚲 دوچرخه را بشنوید!
 • Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه podcast

  چی بهتر از نوجوانی؟

  16:58

  🎙 راديو دوچرخه دوره‌ى جديد، شماره‌ى ۳۱ 💠 پادکست دنج؛ قسمت اول اگر مخاطب هميشگی راديو دوچرخه باشيد، می‌دانيد كه مدت‌هاست برای نوجوان‌ها پادكست توليد می‌كنيم. اما تازگی‌ها به این فکر افتادیم که چه خوب است پادكست‌هايی داشته باشيم كه صفر تا صدش را خود نوجوان‌ها توليد كرده باشند. اصلاً چه چیزی بهتر از این؟! پس همه‌ی ما نوجوان‌های دوچرخه‌ای عزممان را جزم كرديم و كار توليد پادكست را شروع كرديم. شنونده‌ی این شماره باشید. 🎧 همکاران این شماره: فاطیما کورکی، مها دانیالی، سارا نجفی و نازنین حسن‌پور ⁦✂️⁩ تدوين: یاسمن رضائیان 🎵 موسیقی‌هایی که در این شماره خواهید شنید: Unbeat Christmas by AshamaluevMusic Asano by DaniSogen قطعه‌ی شبیه یک رؤیا از گروه دال و موسیقی‌هایی از PabloCárcamo و گروه GrupoBahia 🚲 دوچرخه را بشنوید!
 • Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه podcast

  Non perdere nemmeno un episodio di Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه. Iscriviti all'app gratuita GetPodcast.

  iOS buttonAndroid button
 • Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه podcast

  به آینه نگاه کن!

  24:08

  🎙 راديو دوچرخه دوره‌ى جديد، شماره‌ى ۳۰ 💠 به آینه نگاه کن! از لحظه‌ای که بیدار می‌شویم و دست‌ورویمان را می‌شوییم تا لحظه‌ای که مسواک می‌زنیم و دوباره به رخت‌خواب برمی‌گردیم، چندین و چند مرتبه، با تصویر خودمان در آینه رو‌به‌رو می‌شویم. علاوه بر این، گاهی آدم‌های اطرافمان هم نقش همان آینه‌ها را برایمان بازی می‌کنند و عیب و ایرادهای ظاهری ما را به رویمان می‌آورند. در چنین شرایطی چه‌طور ممکن است نسبت به سر و وضعمان حساس نشویم یا بعد از مقایسه‌ی خودمان با الگوهای تعریف‌شده‌ی زیبایی، دچار احساس نارضایتی نشویم؟! شنونده‌ی این شماره باشید. 🎧 نویسندگان: یاسمن مجیدی، فاطمه ترجمان و به‌همراه یادداشتی از زهرا عزیزمحمدی جمع‌آوری صدای نوجوانان: مهسا منافی گویندگان: سمانه سیاهوشی، شفق مهدی‌پور، محمدحسین نادعلی و رها قهرمانی ⁦✂️⁩ تدوين: یاسمن رضائیان 🎵 موسیقی‌هایی که در این شماره خواهید شنید: بخشی از قطعه‌ی به‌سمت پرتگاه اثر مهدی عطاریان موسیقی انیمیشن درون و بیرون از مایکل جاکینو Concerto For Two Cellos In G Minor, RV531 اثر آنتونیو ویوالدی 🚲 دوچرخه را بشنوید
 • Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه podcast

  احمد عبادی

  12:22

  🎙 راديو دوچرخه دوره‌ى جديد، شماره‌ى ۲۹ پادکست گوشه‌ی موسیقی، قسمت دهم 💠 احمد عبادی ⁦✂️⁩ تهیه و تدوين: آریا تولایی 🚲 دوچرخه را بشنوید!
 • Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه podcast

  وصله‌ی ناجور تابستان

  24:13

  🎙 راديو دوچرخه دوره‌ى جديد، شماره‌ى ۲۸ 💠 وصله‌ی ناجور تابستان تابستان زمانی برای خودش برو و بیایی داشت. فصل تفریح بود و خوش‌گذرانی و البته فصل سیل کلاس‌های تابستانه که با هرانگیزه‌ی بیرونی به‌جز علاقه‌ی شخصی، به سمتش هل داده می‌شدیم. درست است که کرونا در این دو سال اخیر برنامه‌های همیشگیِ ما را تغییر داده و حتی باعث‌شده دلمان برای کلاس‌های تابستانه ‌هم تنگ شود، اما باز هم ثبت‌نام در یک کلاس از روی اجبارِ خانواده یا مدرسه، برای ما می‌شود: وصله ی ناجور تابستان. شنونده‌ی این شماره باشید. 🎧 نویسندگان: یاسمن مجیدی، نگار رضایی‌پور، وجیهه جوادی و به‌همراه گزارشی از نفیسه مجیدی‌زاده (روزنامه‌نگار) گویندگان: فاطمه ترجمان، گندم پناهی آزاد، نیلوفر شهسواریان و مجتبی ناطقی ⁦✂️⁩ تدوين: یاسمن رضائیان 🎵 موسیقی‌هایی که در این شماره خواهید شنید: موسیقی Humid Daegu Summer از سوئل جون قطعه‌ی آینه از فرهاد مهراد قطعه‌ی تابستونه فصل شادی و خنده، از تیتراژ خاطره‌انگیز برنامه کودک در دهه‌ی ۷۰ 🚲 دوچرخه را بشنوید
 • Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه podcast

  برگه‌ی دوست کجاست؟

  25:02

  🎙 راديو دوچرخه دوره‌ى جديد، شماره‌ى ۲۷ 💠 برگه‌ی دوست کجاست؟ تا حرف از تقلب می شود، آدم یاد امتحان می‌افتد. انگار تقلب‌کردن، فقط مربوط به دوران تحصیل و زمان دانش‌آموزی است! و امتحان هم هنوز که هنوز است، همان غولی است که می‌خواهد حال ما را بگیرد و حضوری و غیرحضوری هم ندارد! شنونده‌ی این شماره باشید. 🎧 نویسندگان: یاسمن مجیدی، نگار رضایی‌پور، بهمن ایلاتی و به‌همراه گزارشی از نفیسه مجیدی‌زاده (روزنامه‌نگار) گویندگان: یاسمن مجیدی، نگار رضایی‌پور، زیبا شیرازی و بهمن ایلاتی ⁦✂️⁩ تدوين: وجیهه جوادی 🎵 موسیقی‌هایی که در این شماره خواهید شنید: قطعه‌ی دنیا دو روزه از بهنام بانی موسیقی متن سریال آنه با یک ای اثر Ari Posner و Amin Bhatia موسیقی آخرین انتقاد اثر Randy Newman 🚲 دوچرخه را بشنوید!
 • Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه podcast

  روح‌الله خالقی

  14:57

  🎙 راديو دوچرخه دوره‌ى جديد، شماره‌ى ۲۶ پادکست گوشه‌ی موسیقی، قسمت نهم 💠 روح‌الله خالقی ⁦✂️⁩ تهیه و تدوين: آریا تولایی 🚲 دوچرخه را بشنوید!
 • Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه podcast

  حالا کو تا شنبه؟!

  19:26

  🎙 راديو دوچرخه دوره‌ى جديد، اپیزود ۲۵ 💠 حالا کو‌ تا شنبه؟! شنبه شبیه آدم‌های عصاقورت‌داده و مبادی‌آداب است. شبیه آدم‌های مقیدی که در مهمانی‌ها کم‌تر کسی دوست دارد کنارشان بنشیند. اما شنبه هرچه‌قدر هم که نچسب و حوصله‌سربر باشد، همین حضور خشک و خالی‌اش در تقویم، لازم و ضروری است. چرا که بعد از هرشکست یا قبل از شروع هرکار تازه، می‌توانیم با ساختن شنبه‌ای جدید در ذهنمان، هم‌چنان به آینده امیدوار بمانیم. شنونده‌ی این شماره باشید. 🎧 نویسندگان: نگار رضایی‌پور، یاسمن مجیدی و فاطیما کورکی گویندگان: محمدحسین نادعلی، فاطمه ترجمان و مهسا منافی ⁦✂️⁩ تدوين: وجیهه جوادی 🎵 موسیقی‌هایی که در این شماره خواهید شنید: قطعه‌ی هفته‌ی خاکستری اثر فرهاد مهراد قطعه‌ی The WinnerIs و Lets Go از مایکل دانا قطعه‌ی سرود شنبه به آهنگ‌سازی محمدرضا علیقلی موسیقی The Poppet Theatre اثر داریو ماریانلی 🚲 دوچرخه را بشنوید!
 • Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه podcast

  نوروز آن سال‌ها

  16:46

  🎙 راديو دوچرخه دوره‌ى جديد، اپیزود ۲۴ 💠 نوروز آن‌سال‌ها دنیای ما این‌روزها کاملاً رنگ بهار گرفته و نوروز شروع شده است. راستی، رسوم استقبال از نوروز از کجا آمده‌اند؟ اصلاً چرا ما ابتدای بهار را جشن می‌گیریم؟ چرا سبزه سبز می‌کنیم و چرا روز سیزدهم فروردین از خانه بیرون می‌رویم تا سیزدهمان به‌در شود؟ ⁦✂️⁩ تهیه و تدوين: یاسمن رضائیان 🎵 موسیقی‌هایی که در این شماره خواهید شنید: قطعه‌ی نوروز اثر همایون شجریان قطعه‌ی ایران زمین اثر علیرضا قربانی قطعه‌ی ایران من اثر همایون شجریان قطعه‌ی ایران جوان اثر شهرام ناظری 🚲 دوچرخه را بشنوید!
 • Radio Docharkheh | رادیو دوچرخه podcast

  بهار پشت در است

  22:40

  🎙 راديو دوچرخه دوره‌ى جديد، اپیزود ۲۳ 💠 بهار، پشت در است تمام پاییز، باران بارید و هرچه رنگ بود را شست. ما ماندیم و یک زمستانِ سفید. حالا بهار، با جعبه‌ی مدادرنگی‌هایش، در راه است... فاطمه ترجمان هم‌نوا با آواز نویدبخش پرندگان که مژده‌ی رسیدن بهار را به درختان می‌دهند و هم‌قدم با بهاری که کوچه پس‌کوچه‌های آخر اسفند را طی می‌کند، با رادیودوچرخه به استقبال سال نو خواهیم رفت. شنونده‌ی این شماره باشید. 🎧 نویسندگان: فاطمه ترجمان، سارا نجفی و یاسمن مجیدی گویندگان: فاطمه ترجمان، گندم پناهی آزاد، سمانه سیاهوشی و شفق مهدی‌پور ⁦✂️⁩ تدوين: وجیهه جوادی 🎵 موسیقی‌هایی که در این شماره خواهید شنید: قطعه‌ی بوی عیدی اثر فرهاد مهراد قطعه‌ی Spring Picnic از جون سو یون قطعه‌ی سرنای نوروز اثر گروه رستاک دعای تحویل سال با صدای علی زندوکیلی 🚲 دوچرخه را بشنوید

Accedi a tutto il mondo dei podcast con l’app gratuita GetPodcast.

Iscriviti ai tuoi podcast preferiti, ascolta gli episodi offline e ricevi fantastici consigli.

iOS buttonAndroid button