Böyle Buyurdu Zerdüşt podcast

Böyle Buyurdu Zerdüşt

Tolga Erk

Hayat üzerine sohbet ediyor, hem eğleniyor hem de düşündürüyoruz.

35 episodios

 • Böyle Buyurdu Zerdüşt podcast

  Kendini Tanımak Gerçekten Sancısız Mı?

  37:50

  Değil.  Kıyıda köşede kalmış, bilinçaltımızın derinliklerine ittiğimiz acı gerçeklerle yüzleşmek, farkındalık ile birlikte gelen rahatlığın yerini kendinle ne yapacağını bilememeye evrilmesi, geçmişin yükü ile kendimizi değiştirmeye girişmemizin zorlukları... Ama tüm bunların sonunda gelinebilecek, iç rahatlatan ferah ve olumlu farkındalıklar...
 • Böyle Buyurdu Zerdüşt podcast

  Hayat Daha Mı Tatsız?

  33:00

  Bir yandan ekonomik dertlerle boğuşurken, bir yandan da pandemi öncesine göre aktivitelerimiz benzer olsa bile daha anlamsız, daha heyecansız, daha önemsiz gelmeye başladı. Tek başımıza bu hislerle boğuşmadığımızı düşünüyor ve "Aynen bende de benzer hisler var" diyen insanlara ulaşmaya çalışıyoruz.
 • Böyle Buyurdu Zerdüşt podcast

  No te pierdas ningún episodio de Böyle Buyurdu Zerdüşt. Síguelo en la aplicación gratuita de GetPodcast.

  iOS buttonAndroid button
 • Böyle Buyurdu Zerdüşt podcast

  Corona Günlükleri 2 - İsyan Edition

  36:27

  Sıkılıyorum, daralıyorum, isyan ediyorum isyan! Evlerde durup insan görmediğimiz bu dönemde, geçen seneye göre benzer ama farklı konumlardayız. Neler değişti, neler öğrendik, nasıl hissediyoruz? Biraz dertleşmek istedik.
 • Böyle Buyurdu Zerdüşt podcast

  Nasıl Otantik Yaşanır?

  53:30

  Varoluşsal bölüm serisi devam ediyor. Otantiklik nedir? Nasıl otantik yaşarız? Aldığımız risklere değer mi? tüm bu sorularla başlayıp Nietzsche, Heidegger, Kierkegaard, Sartre, Tillich, May, Fromm, Frankl gibi pek çok düşünür ve psikoloğu anarak dopdolu bir bölüm, sizi düşüncelere daldırmak için burada.
 • Böyle Buyurdu Zerdüşt podcast

  Amor Fati | Kaderine Aşık Olmak

  48:53

  Friedrich Nietzsche, "Yaşadığın ve yaşamakta olduğun bu hayatı, yeniden ve sayısız kere daha  yaşamak zorunda kalacaksın; içinde yeni hiçbir şey olmayacak:  Yaşamındaki her acı, her sevinç, her bir düşünce ve her bir soluk, tarif  edilemeyecek kadar küçük ya da büyük her şey, arka arkaya ve aynı sırayla, sana dönecek. Nasıl hissettirdi bu düşünce?" diye sorar okuyucuya. Ben de şimdi size soruyorum.
 • Böyle Buyurdu Zerdüşt podcast

  Günlük Dertler ve Nihilizm

  46:20

  Ege ile yeni bölümle geri döndük! Günlük önemsiz dertlerle neden midemiz bulanana kadar boğuşuruz ve mindfulness nasıl devreye girip bizi kurtarabilir? Farkındalıkla sürüklenmelerden nasıl kendimizi kurtarabiliriz? Varoluşsal kaygılar ve Nihilizm, günlük dertlerle uğraşabilmemize engel mi?Hayat bir Monopoly ise ev ve otel dikip durmadan yaşanılabilir mi? 
 • Böyle Buyurdu Zerdüşt podcast

  Yetersizlik Hissi

  1:02:57

  Kendimizi neden yetersiz hissederiz? Hissedersek nasıl bir tepki veririz? "Özgüvenli ol!" demekle özgüvenli olunur mu? Kendimizi kendimize kanıtlasak güzel olmaz mı? Bonus olarak Melih'in apartman grubundaki maceralarım ile karşınızdayız.
 • Böyle Buyurdu Zerdüşt podcast

  30 Yaşına Girmek

  1:07:03

  Sahalara bazılarınızın katılacağı,bir kısmınızı da sinirlendirebilecek bir bölümle dönüyoruz. 30 yaşına girmek insanı neden gerer? 30larda ilişkiye başlamak daha mı zor? Çoluk çocuğa karışmamışsak ve ev kredisi ödemiyorsak bizde bir sorun mu var? Peki ya 24 saat süren hangoverlar?
 • Böyle Buyurdu Zerdüşt podcast

  Yeni Sezon Başlıyor

  3:11

  Ara verelim dedik aylar geçti. Öyle böyle üşenmedik derken 2020 bitti. Yeni yılda yeni bölümlerle ve değişen birkaç şeyle ilgili duyuru ile geri geldim. Yeni bölümler ocakta pişiyor bile.
 • Böyle Buyurdu Zerdüşt podcast

  Geçmişten Özgürleşmek

  53:45

  Çocuklukta yaşanılanların etkisi, geçmişle barışık olmamak, yaşananlara dönüp dönüp analiz eden zihinler ve ilişkilerinde geçmişinden kopamayanlar... Tüm bunların ve daha nicelerinin konuşulduğu çok eğlenceli bir bölümle karşınızdayız. 

Descubre los mejores podcast en la aplicación gratuita de GetPodcast.

Suscríbete a tus podcast favoritos, escucha episodios cuando estés sin conexión y déjate sorprender por las recomendaciones personalizadas.

iOS buttonAndroid button