Rozhovory ZKH podcast

Minister Vlčan: Nebudem pokračovať vo výberových konaniach, každého víťaza médiá grilujú

0:00
31:22
Spol 15 sekunder tilbage
Spol 15 sekunder frem

"Je to politická nominácia hnutia OĽANO. Mne pán Marosz bol ponúknutý ako dobrý kandidát, preto som ho navrhol vláde. Nebudem nateraz pokračovať v ďalších výberových konaniach, lebo každého víťaza budú médiá grilovať a spochybňovať. Nemyslím si, že to tak má vyzerať. Médiá, bez toho, aby overili, že či je to naozaj vhodný kandidát, tak ho spochybňujú a snažia sa zvýrazniť veci, ktoré sú kontroverzné," hovorí o novom šéfovi pozemkového fondu, ktorý sa nezúčastnil výberového konania, minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan. 

"Oproti tým predchádzajúcim vládam sme zlepšili výber manažérov. Ale nebudem skrývať, že dostať dobrého manažéra do štátnej správy vôbec nie je jednoduché. Súvisí to s celkovou klímou v spoločnosti, keď ľudia považujú za nie veľmi dobrý bod v životopise, keď pracujú pre niektorú vládu," dodáva minister Vlčan. 

Stačí, aby bol šéf pozemkového fondu človek s protikorupčným príbehom? Akú má kvalifikáciu a vie vôbec niečo o pozemkoch? Ustúpi minister Borisovi Kollárovi pri prevode štátnych pozemkov pod správu ministerstva životného prostredia? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom pôdohospodárstva a nominantom OĽANO Samuelom Vlčanom. 

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected]

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Flere episoder fra "Rozhovory ZKH"

 • Rozhovory ZKH podcast

  Vallo: V Bratislave sú tisíce odložených operácií a pacientov, ktorí sú v ohrození

  29:24

  "Už je to evidentné. Tie príbehy z nemocníc sú šialené. Sú ľudia, ktorí idú naozaj smerom k smrti a stále sú radi, že počúvli nejakého politika a nedali zarobiť farmafirmám. Čo je absurdné, lebo ten biznis je oveľa väčší, keď je človek chorý s covidom v nemocnici.  V Bratislave sú tisícky odložených operácií, tisíce odložených pacientov a ich rodín, ktoré sú v neistote a v ohrození. To je vec, ktorá je pre mňa nepochopiteľná," hovorí primátor Bratislavy Matúš Vallo o lockdowne a súčasnej situácii.  "To, čo preniklo do médií, potvrdzujem, to nie je tajomstvo. Ale chcem si to premyslieť. Na začiatku budúceho roka to predstavím. Ja mám v hlave s mojím tímom len jediné slovo, a to je Bratislava," hovorí primátor Vallo o svojej druhej kandidatúre na bratislavského primátora a o tom, či by chcel vstúpiť aj do vysokej politiky.  Ako sa pozerá na lockdown v dobre zaočkovanej Bratislave? Stihne sa postaviť električka do Petržalky? Kedy spustí parkovaciu politiku? A ako vyzerá jeho ďalšia kandidatúra na primátora? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH.
 • Rozhovory ZKH podcast

  Pavlovský z Gastra: Ak vláda nespustí opäť pomoc, prídu už aj ľudské tragédie

  21:18

  "Situácia je naozaj zlá. Rozhorčenie podnikateľov sa nedá už ani korigovať, mnohí nás prosia, aby sme organizovali protesty. Zatiaľ sa do toho nepúšťame, chceme veci riešiť konštruktívne. Momentálne bojujeme o to, aby sa čo najskôr spustili schémy pomoci z druhej vlny," hovorí Viliam Pavlovský z Aliancie slovenskej gastronómie.  "Mnohí podnikatelia sú zadĺžení, minuli za dva roky všetky rezervy, ktoré mali. Potrebujeme zachrániť sektor, nájsť riešenia, aby sme spustili schémy z druhej vlny.  Tento sektor prežil do tohto bodu len vďaka veľkej vytrvalosti majiteľov, veľkej trpezlivosti našich zamestnancov, a veľkej podpore zákazníkov. Ale už by sa konečne mohol pridať aj štát, aby sme tu po tretej vlne nejaký gastro sektor mali," dodáva Pavlovský. Čo treba okamžite spustiť ako pomoc reštauráciám? Ako sú na tom reštaurácie po dvoch rokoch pandémie? Koľké to neprežili? A môžu žiadať kompenzácie, keď nedodržiavajú ani základné pravidlá? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Viliamom Pavlovským z Aliancie slovenskej gastronómie.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Gå ikke glip af nogen episoder af Rozhovory ZKH - abonnér på podcasten med gratisapp GetPodcast.

  iOS buttonAndroid button
 • Rozhovory ZKH podcast

  Pneumológ Mucska: Alkohol spánok zhoršuje, nespavosť je častejší problém ako chrápanie

  30:03

  "Nespavosť sa vyskytuje častejšie ako chrápanie a poruchy dýchania. 30 percent populácie má problém s nespavosťou. Ak pacient vstane a má pocit neosviežujúceho spánku, už toto hodnotíme ako nespavosť, ak je to dlhodobo. A takisto keď pacient ťažko zaspáva, keď sa budí, alebo ráno skoro vstane a už nevie zaspať.  To sa lieči s psychológom. Väčšina týchto pacientov je v mladom veku a problémy bývajú s prepracovanosťou, zlým citovým rozpoložením, úmrtie v rodine a podobne," hovorí pneumológ Imrich Mucska zo spánkového laboratória Univerzitnej nemocnice v Bratislave.  "Alkohol vplýva veľmi negatívne na náš spánok. Je veľmi nevďačný, pri alkohole zaspíme rýchlo, ale sú tam momenty, ktoré nie sú dobré. Uvoľní napätie svalstva aj jazyka, ktorý zapadne a prerušovanie spánku je intenzívnejšie, len o tom dotyčný nevie. Mnoho ľudí ani nevie čo to je dobrý spánok," dodáva Imrich Mucska.  Aký to teda je zdravý spánok? Prečo niekedy človek spí 10 hodín, ale zobudí sa unavený? Ako dobre spať a čo pred spaním nerobiť? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s pneumológom zo spánkového laboratória Imrichom Mucskom.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Neurochirurg Šteňo: Ľudia majú po covide ťažké poruchy myslenia aj psychotické stavy

  36:47

  "Operácie sa neodkladajú iba na našom oddelení, ale v celej nemocnici. Odkladajú sa všetky neakútne stavy. Ak má pacient v úvodzovkách "len bolesti" a takisto nezhubné nádory.  Momentálne operujeme len onkologické ochorenia a biela medicína sa v najbližšom čase nebude robiť vôbec," hovorí neurochirurg Andrej Šteňo o aktuálnej situácii na jeho oddelení.  "Na Slovensku pandémia vpadla do zdravotníctva, ktoré bolo 30 rokov poddimenzované, podceňované. Obrovský nedostatok personálu, na západe najmä zdravotných sestier, na východe aj lekárov. Obrovské investičné dlhy budov.  V našej nemocnici bolo pred covidom zrušených 20 percent lôžok pre nedostatok personálu. V nemocnici Staré mesto až 40 percent lôžok. Tak sa nemôžeme čudovať, že tá situácia je veľmi veľmi nepriaznivá," dodáva Šteňo.  Aké spôsobuje covid neurologické zmeny u ľudí? Aký bude mať dopad na odvrátiteľné úmrtia situácia, keď všetky nemocnice na Slovensku odkladajú operácie? A ako sa pozerá na celoštátny lockdown? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s neurochirurgom Andrejom Šteňom.  –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Pohybový terapeut: Ak sa chce človek zbaviť nadváhy, nemal by začínať behom

  22:08

  "Keď sa ľudia snažia urobiť niečo pre seba, rozhýbať sa, ísť niekam, zabehať si, podcenia, že 14 - 15 hodín trávili sedením a svaly zmenili svoju dĺžku, aktivitu a funkciu. Potom sa zvyčajne rozbehnú rovno na cvičenie alebo beh samotný. Tam sa môže stať veľa zlých vecí. Často sa zanedbá príprava, kde by sa mali navodiť zmeny, aby telo bolo dostatočne pripravené na záťaž," hovorí pohybový terapeut Peter Paták.  "Pevný stred tela dá predispozíciu pre to, aby ste sa držali lepšie a zvládli to, ale veľmi sa opomína fakt, že sed je určitá zručnosť. Treba sa to naučiť, pochopiť, ako správne sedieť. To vám dá najväčšie predpoklady, aby ste sedeli správne. Už v správnom sede zapájate svaly, ktoré majú pracovať. Nepotrebujete veľkú silnú aktivitu stredu tela, aby ste si udržali správny posed.  Dôležité je naučiť sa správne sedieť a dostávať sa do tej pozície čo najčastejšie. Ďalšia vec je, že správny sed alebo správne držanie tela sa nedá držať pri sedení a pri práci príliš dlho, to je výmysel. Treba často meniť pozície, prejsť sa, potom sa vrátiť, znovu si správne sadnúť a dávať si na to pozor. Ničím iným sa to nedá nahradiť. Človek sa to musí naučiť, sústrediť sa a dávať si na to pozor," dodáva tréner Paták.  Ako bezpečne športovať? Ako rozpoznať dobrého trénera od zlého? Ako najlepšie schudnúť a čo sú najčastejšie chyby ľudí, keď začínajú so športom? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s pohybovým terapeutom Petrom Patákom.     –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH.
 • Rozhovory ZKH podcast

  Šimečka: Politické elity sú dnes v oveľa horšom stave ako pred 30 rokmi

  33:16

  "Politici na jednej strane nabiehajú na ľudovú predstavivosť, využívajú temné inštinkty ľudí a potom sami hovoria, že vidíte, ľudia si to myslia, musíme to nasledovať. Mohlo by to fungovať inak, mohli by v ľuďoch vyvolávať správne inštinkty alebo ich povzbudzovať. Ale nerobia to preto, že politické elity sú v ešte horšom stave ako pred 30timi rokmi. Je to kontinuálny pád politických elít a Robert Fico a Igor Matovič sú reprezentantmi toho, ako hlboko sme klesli," hovorí novinár, publicista a disident Martin M. Šimečka.  "Myslím, že od roku 1989 je toto najvážnejší zápas o demokraciu. Teraz mi to pripadá ako niečo, v čom sa ocitáme znovu. Systém totiž za 30 rokov zpervertoval do korupčného mechanizmu, ktorý ovláda politiku. To už naozaj pripomína natoľko systémovú odlišnosť od bežnej demokracie, že náprava toho systému je hrozne náročná a má trochu revolučný charakter. Pokus o nápravu môže dopadnúť aj návratom k niečomu ešte horšiemu," dodáva Šimečka.  Ako sa pozerá na protesty opozície, ktoré Smer organizuje na 17. novembra? Je vojna v polícii novodobý zápas o demokraciu? A je generácia novembra férová k dnešnej mládeži, keď hovorí, že sú rozmaznaní? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s novinárom a publicistom Martinom M. Šimečkom.     –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Šéf Súdnej rady Mazák: To, ako si Žilinka vykladá paragraf 363, môže byť protiústavné

  37:52

  "To, čo predvádza pán poslanec Fico, je politické chytráctvo. To, ako reaguje prezidentka považujem za veľmi adekvátne a možno, že ešte málo ostré na to, akou provokáciou bolo to, že jej poslali nejaké dve referendové otázky a žiadali od nej vyjadrenie. Úplne zabudli na to, že ide o hlavu štátu. Človek má mať v sebe aj trocha politickej kultúry a to už nehovorím o vyjadreniach poslanca Blahu, ktorý sa na adresu prezidentky vyjadril spôsobom, ktorý je prerazenie dna. Chápem, že robia politiku spôsobom, ktorý ukazuje, že sú už v koncoch." "Toto sa skoro podobá problému Čentéš. Má to takmer tú istú dimenziu ako použitie paragrafu 363, v rozpore s tým, čo povedali tri senáty Najvyššieho súdu. Preštudoval som 22 systémov európskych prokuratúr, nenájdete tam nič, čo by sa len blížilo k paragrafu 363. Životný príbeh pána Žilinku som nepoznal, poznal som ho iba ako kvalitného, odvážneho a statočného prokurátora, sám som mu gratuloval a sám som sa vyjadril, že očakávam, že zmenou na tomto poste dostane generálna prokuratúra nový punc kvality. Teraz mám s tým trochu problém, hlavne po tom, čo som počul na tej nahrávke z chaty. Kde vlastne konštatuje jeden z účastníkov tej debaty, že pán Žilinka s nimi opatrne komunikuje cez tretiu osobu. Toto ma zarazilo, rád by som veril tomu, že to nie je pravda," povedal šéf Súdnej rady Ján Mazák. Ako náš systém ustojí vojnu v polícii? Ako vníma súdna rada rozhodnutia generálneho prokurátora Maroša Žilinku? A aký je odkaz novembra ’89 v kontexte slovenského súdnictva? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s predsedom Súdnej rady Jánom Mazákom.    –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Malatinský: Podnikatelia až s takouto krízou nerátali, je otázka, či firmy necháme padnúť

  28:29

  "V energetickom zákone je aj záchrana poslednej inštancie. Veriteľ príde a ponúkne cenu. Buď ju podnikateľ doplatí alebo nedoplatí. My sa dnes pohybujeme v iných problémoch. K tomu prišili vyššie environmentálne záťaže, ktoré tiež neboli úplne predvídateľné. V dôsledku tejto krízy i globálnych strategických kríz výraznejšie narástla cena energie. Podľa mňa podnikatelia až s takým krízovým scenárom nerátali. Ide o to, či v krízach ako štát pomôžeme alebo nie a necháme firmy padnúť," hovorí prezident Asociácie zamestnávateľov a zamestnávateľských zväzov a bývalý minister hospodárstva Tomáš Malatinský o energetickej kríze a o tom, či by vláda mala pomáhať podnikateľom.  "Aj zlé rozhodnutie je rozhodnutie. Keby som aj urobil reformu s nejakými chybami, vydal by som sa tou cestou. Jedinú reformu zdravotníctva, čo sme mali, všetci kritizovali. Nikto nedal na stôl protireformu. Ani ako podnikatelia by sme nemohli podnikať, keby sme nemali alternatívu. Nejakou cestou musíme ísť. Niekedy si táto vláda myslí, že tá krajina pôjde sama. Myslím si, že mnohí sa snažia a majú skúsenosti. Ivan Korčok je skúsený diplomat, prišiel pripravený.  Čo sa týka Márie Kolíkovej, nástup mala veľmi dobrý, ale tým, že stratila politickú podporu vo vlastnej strane, sa jej to skomplikovalo. Skúsenosti má aj Richard Sulík. Na začiatku sa mi zdal minister zdravotníctva Lengvarský veľmi akčný, ale ani tí, čo ho nominovali, za ním nestoja. Viem, aké je byť vo vláde a nemať politickú silu. Môžete rozprávať čokoľvek, ale nič vám neprejde," dodáva Malatinský. Ako riešiť energetickú krízu na Slovensku? Myslia to podnikatelia úprimne, keď kričia aj tí, ktorí problémy nemajú? Kto z tejto vlády je najlepší minister, a kde sú najslabšie miesta tejto koalície? Pozrite si rozhovor s prezidentom Asociácie zamestnávateľov a zamestnávateľských zväzov a exministrom hospodárstva Tomášom Malatinským. –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  M.Kollár: Viem si predstaviť podporu tejto koalície dlhodobo, ak by sa dokončila očista polície

  25:21

  "Áno viem si to predstaviť v prípade, ak by to malo byť riešenie nie na mesiac - dva, ale má šancu vydržať nejaký čas, počas ktorého by sa podarilo dokončiť očistu polície a súdnictva. Cena za to bude čisto politická, že budeme mať záujem presadiť nejaké legislatívne návrhy, ktoré by sme vygenerovali u nás v Spolu," hovorí predseda strany Spolu Miroslav Kollár o tom, či by bol ochotný podporovať koalíciu v prípade, že by stratila podporu Sme rodina.  "Neviem si predstaviť spoluprácu s Tomášom Druckerom, hoci teraz máme opakované stretnutia. Ale nemyslím, že to nie je v tejto chvíli v súlade s DNA v Spolu," dodáva Miroslav Kollár o niektorých výčitkách svojich odchádzajúcich spolupracovníkov o tom, že sa chystá spájať sa so stranou Tomáša Druckera.  Ako sa pozerá na covid opatrenia, ktoré sa sprísňujú? Nepodpísala si strana Spolu rozsudok smrti nespojením sa s Progresívnym Slovenskom? A bude kandidovať opäť na primátora Hlohovca? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s predsedom Spolu primátorom Miroslavom Kollárom.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  B.Kollár: Spoločnosť je rozoštvaná a my im zrušíme nemocnice? My zachraňujeme koalíciu

  21:34

  "Reformy treba urobiť, ale nie touto formou. Keď si myslia, že tú reformu prinesú a hodia na stôl a my povieme áno, tak sú na omyle. Tie regióny pýtajú niečo iné. Ja som pevne presvedčený, že keby si urobili domácu úlohu a nerobili to od stola z Bratislavy a neboli by arogantní a hlasy regiónov by počúvali, tak by tento problém nemusel byť a už dávno by sme boli dohodnutí. Nemôže byť reforma taká, že sa s tými, čo sa ich to najviac dotkne nebude komunikovať," hovorí predseda Sme rodina Boris Kollár o tom prečo jeho strana nepodporuje žiadnu z troch veľkých reforiem.  "Štrajkujú študenti, rektori, vysoké školy. Tak asi niekde robíme chybu, keď všetci štrajkujú. Nemôže byť chyba aj v nás? Týmto my koalíciu zachraňujeme, lebo spoločnosť je polarizovaná, rozoštvaná. A ešte priliať do tohto to, že im zrušíme nemocnice a súdy, a ja neviem čo všetko, tak to tiež nie je v poriadku. Týmto zachraňujeme koalíciu a pevne verím, že sa nakoniec dohodneme," dodáva Kollár.  Má zmysel takto fungovať v koalícii? Čo hovorí na kritiku SaS, že sú populisti a majú podporiť reformy? Ide sa súdiť s vyšetrovateľom Čurillom? Pozrite si rozhovor s predsedom Sme rodina Borisom Kollárom.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Få adgang til hele det store podcastunivers med gratisappen GetPodcast.

Abonnér på dine favoritpodcasts, lyt til episoder offline, og få spændende anbefalinger.

iOS buttonAndroid button
© radio.de GmbH 2021radio.net logo