Rozhovory ZKH podcast

Komentátor Šídlo: Babiš chytil druhý dych. Voľby vyhrá, ale nemusí zostaviť vládu

0:00
21:07
Spol 15 sekunder tilbage
Spol 15 sekunder frem

"Babiš chytil druhý dych. Začal viesť efektívnu tvrdú kampaň na konci leta. Začal nastolovať témy, väčšina súperov len reagovala na to, s čím prišiel Andrej Babiš. Je pravda, že Piráti viedli v období, keď Česi prežívali najťažšie obdobie spojené s pandémiou Covidu, a to sa na podpore vlády prejavilo. Ale v lete sa situácia zlepšila, Česi na pandémiu chceli už zabudnúť.

Ľudia zabudli, odpustili, a vrátili sa k nemu. Koalícia Pirátov a STAN je politicky perspektívna a má tam zaujímavé osobnosti, ale nepodarila sa im kampaň. Teda minimálne štart kampane," vysvetľuje Jindřich Šídlo to, že takto pred rokom hovorili prieskumy úplne iné čísla a Andrej Babiš vtedy svojim súperom akoby nestíhal. Česko čakajú tento víkend voľby a opäť to vyzerá na víťazstvo premiéra Babiša. 

"Ja si myslím, že špeciálne voliča Andreja Babiša to neovplyvní. Pri všetkej úcte k nim, vysvetliť v čom je problém so schránkovou firmou, cez ktorú si kúpite zámoček vo Francúzsku, je v podstate nemožné. Voličom Andreja Babiša nevadí, že je bohatý muž. 

Nemyslím si, že to je niečo, čo by kampaň výrazne ovplyvnilo, aj keď už niektorí politici vyrazili do Francúzska a fotili sa pri tom dome," hovorí komentátor Seznamu Jindřich Šídlo o tom, či pár dní pred voľbami môže kauza Pandora Papers Andrejovi Babišovi uškodiť.

Je český volič tak tradičný, že nechce zmenu? Ako do zostavovania vlády môže vstupovať prezident Zeman, ktorý má momentálne vážne problémy so zdravím? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s komentátorom Seznamu Jindřichom Šídlom. 

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Flere episoder fra "Rozhovory ZKH"

 • Rozhovory ZKH podcast

  Minister Vlčan: Nebudem pokračovať vo výberových konaniach, každého víťaza médiá grilujú

  31:22

  "Je to politická nominácia hnutia OĽANO. Mne pán Marosz bol ponúknutý ako dobrý kandidát, preto som ho navrhol vláde. Nebudem nateraz pokračovať v ďalších výberových konaniach, lebo každého víťaza budú médiá grilovať a spochybňovať. Nemyslím si, že to tak má vyzerať. Médiá, bez toho, aby overili, že či je to naozaj vhodný kandidát, tak ho spochybňujú a snažia sa zvýrazniť veci, ktoré sú kontroverzné," hovorí o novom šéfovi pozemkového fondu, ktorý sa nezúčastnil výberového konania, minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan.  "Oproti tým predchádzajúcim vládam sme zlepšili výber manažérov. Ale nebudem skrývať, že dostať dobrého manažéra do štátnej správy vôbec nie je jednoduché. Súvisí to s celkovou klímou v spoločnosti, keď ľudia považujú za nie veľmi dobrý bod v životopise, keď pracujú pre niektorú vládu," dodáva minister Vlčan.  Stačí, aby bol šéf pozemkového fondu človek s protikorupčným príbehom? Akú má kvalifikáciu a vie vôbec niečo o pozemkoch? Ustúpi minister Borisovi Kollárovi pri prevode štátnych pozemkov pod správu ministerstva životného prostredia? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom pôdohospodárstva a nominantom OĽANO Samuelom Vlčanom.  –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Záchranárka Dudeková: Prvou pomocou sa ublížiť nedá

  23:24

  „Treba si uvedomiť, že lepšia je akákoľvek prvá pomoc ako žiadna, pretože  ak je človek naozaj v život ohrozujúcom stave, má zastavený obeh aj dýchanie, ak neurobím nič, on už mŕtvejší nebude. Ak ja mu nepomôžem, tak už to lepšie aj tak nebude. Nemám čo pokaziť - to je určite jeden z prvých mýtov prvej pomoci. Prvou pomocou sa ublížiť nedá,” hovorí Alena Dudeková zo Záchrannej zdravotnej služby Bratislava. „Najzákladnejšie, čo vždy je, a vo všeobecnosti na to vždy upozorňujeme, že zabudnime na to, aby sme niekomu vyťahovali jazyk a podobne. Najdôležitejšie je, keď niekoho nájdem ležať na zemi, normálne prísť k nemu, osloviť ho, či neodpovie. Pokiaľ ten človek nereaguje, tak je najdôležitejšie spriechodniť mu dýchacie cesty záklonom hlavy. A teraz idem vyhodnotiť, či ten človek dýcha. Využívame metódu vidím-cítim-počujem,” dodáva záchranárka. 16. október je Svetový deň záchrany života. Mnoho ľudí na Slovensku ešte stále nevie podávať prvú pomoc alebo má strach. Čo robiť, ak vidíme človeka v bezvedomí, a aké sú najčastejšie chyby v podávaní prvej pomoci? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Alenou Dudekovou zo Záchrannej zdravotnej služby Bratislava.  –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Gå ikke glip af nogen episoder af Rozhovory ZKH - abonnér på podcasten med gratisapp GetPodcast.

  iOS buttonAndroid button
 • Rozhovory ZKH podcast

  Kapela Fallgrapp: Robíme pop v tom najlepšom slova zmysle

  25:05

  „V apríli som prišla o veškeré príjmy, takže som nacupitala do prvého Lidlu a narazila som na svoje limity. Je to šialene ťažká práca a všetci ľudia, čo to robia, majú môj nekonečný obdiv. Ja na to hlavne nemám povahu, nie len, že je veľmi náročné chodiť 04:30 na smenu, ale skôr, že vyjdeš z tej bubliny a spoznáš slovenskú societu, uvidíš svet a narazíš na svoje limity mizantropie. Aspoň u mňa to tak bolo,” popisuje situáciu na začiatku pandémie speváčka Fallgrappu Nora Ibsenová.  Kapela sa po lockdowne vrátila na pódia aj tento rok s albumom, ktorý vydali rovno na začiatku pandémie: „Po tej pauze, po tej depresii, po tej frustrácií a po tom odlúčení sa od javiska - lebo darmo si môžem spievať v izbe - je to obrovský rozdiel. Bolo to také zadosťučinenie a bolo to krásne, až dojemné,” dodáva Nora. „Keď sme začínali s touto kapelou, nevedel som zo začiatku, ako robiť veľmi veľa vecí. Až postupnými krokmi a problémami, ktoré sa dejú na koncertoch, či už technické alebo hudobné, sme si prešli celou cestou a mám dojem, že až posledné dva roky je kapela v takej kondícií, ako by mala byť. Teraz som spokojný, že máme celý svoj tím a aj ľudia na pódiu majú všetci, čo potrebujú,” hovorí líder kapely Juraj "Jureš" Liška o postupnom vývoji 9-členného ansámblu.  „Veľa slovenskej hudby, ktorá je škatuľkovaná, že toto je viac ‚FM-ko’ - niečo nezávislejšie, tak to nebudú hrať iné mainstreamové rádia. Je to divné, pretože máme tu strašne veľa dobrých muzikantov a kapiel, ktoré majú silné texty - je to vidieť aj na koncertoch, že aj kapela, ktorá je známa z FM-ka a nehrajú jú komerčného rádia, a prídu na ňu tisíce ľudí, tak tisíce ľudí si spievajú tie texty. A potom máte v mainstreamových rádiách umelcov, ktorým nepríde na koncert skoro nikto, nedáva to zmysel,” vysvetľuje Jureš. „Robíme pop v tom najlepšom slova zmysle.” Ako sa darí ich poslednému albumu, ktorý vydali na začiatku pandémie? Ako členovia kapely Fallgrapp prežívali lockdown a absolútne vypnutie kultúrnych akcii? A ako si vysvetľujú fakt, že ich nehrajú mainstreamové rádia, hoci robia populárnu hudbu? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Norou Ibsenovou a Jurešom Liškom z kapely Fallgrapp.  –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Miro Jaroš: Nikdy by mi nenapadlo, že sa niekto bude pohoršovať nad dúhovými trakmi

  15:46

  "Nebola to skrytá propaganda LGBTI komunity. Fakt by mi to nenapadlo, keby mi nezačali chodiť také reakcie. Nebolo za tým nič cielené, páčilo sa mi, že tie traky sú farebné a hodilo sa mi to tam, tak som si ich dal. Niektoré reakcie ma zaboleli, keď som napríklad dostal správu od mamičky, že v rodine sú moji veľkí fanúšikovia, ale keďže sú kresťania, tak môj klip nebudú pozerať, lebo sú tam dúhové traky a s propagáciou LGBTI nesúhlasia. To ma zamrzelo. Zaskočilo ma to, aj som bol trocha smutný, že hups, toto za tým niekto vidí?" hovorí spevák Miro Jaroš, ktorý mal v klipe pesničky pre deti o Legu oblečené dúhové farebné traky.  "Ja keď som bol malý, tak sme sa na dúhe v škole učili farby. Nikdy mi to nenapadlo, že niekoho dúha vôbec môže pohoršovať.  Ale pozrime sa na dúhu. Sú to farby, spolu pekne pri sebe, tvoria nejaký prírodný úkaz. Pre niekoho to môže znázorňovať aj to, že sme ľudia rôzneho náboženstva, etník, sexuálnej orientácie a vieme spolu pekne fungovať.  To neznamená, že keď si niekto teraz pripne dúhu, tak povie 'haló som gej a chcem práva'. Aj čo som videl na gay prideoch, na ktorých som sa zúčastnil, tak je tam minimálne polovica ľudí heterosexuálnych, ktorí uznávajú, že svet je farebný a každý má právo byť milovaný a ľúbiť. A keď neubližuje druhým, tak ja v tom problém nevidím," dodáva Jaroš.  Znamená to, že už nikto nemôže používať dúhu? Mali dúhové traky byť odkaz na podporu LGBTI komunity? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so spevákom Mirom Jarošom.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Naď: S rozpočtom pre obranu som nespokojný. Nebudem len kúriť a svietiť, to radšej odídem

  26:10

  "Nie som človek, ktorý by sa vyhrážal demisiou, ale raz keď to urobím, tak to myslím vážne. Som ten, ktorý naozaj sám ustúpil z obranného rozpočtovania, ktoré bolo naplánované. Ja som súhlasil s tým, že bude menší nárast ako bolo plánované. Sám som bol ochotný ísť dolu s rozpočtom, len kvôli tomu, aby sme to ako štát udržali, lebo to, čo sme dostali bolo peklo.  Aby mi tu niekto od stola poslal, že toto sú čísla pre teba, tak takto to fungovať nemá. Čaká ma ešte na túto tému debata a uvidíme, čo bude. Nebudem svietiť a kúriť, prišiel som na ministerstvo, aby som ho posunul ďalej. Keď sme potrební, tak nás všetci volajú, všade idú ozbrojené sily, a potom tí istí politici, ktorí nás volajú, tak hovoria pri rozpočte, že zoberte z obrany. Nemám predstavu o férovej komunikácii tak ako prebiehala," hovorí minister obrany za OĽANO Jaroslav Naď o rokovaní o rozpočte s vlastným ministrom financií Matovičom.  "Boris Kollár odchádza z koalície pričasto. Dnes už je to ako divadlo, obohratá pesnička. Je čas na konštruktívnu debatu a ukončenie divadelných predstavení. Ak má niekto problém plniť vlastné programové vyhlásenie vlády tak v tom prípade má naozaj zjavný problém byť v koalícii," dodáva Naď k ďalšej vyhrážke Borisa Kollára, že opúšťa koalíciu.  Prečo podal trestné oznámenie na poslancov Mazureka a Kotlebu? Koľko peňazí z rozpočtu by teda chcel vidieť na obranu? A rezignovala vláda už na sľub, že sprofesionálni štátnu správu? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom obrany Jaroslavom Naďom.  –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Marcinková: Niektoré nemocnice priväzujú ruky aj nohy ročným deťom k posteli

  30:34

  "Môj zákon obsahuje v skutočnosti len tri vety, ktoré hovoria o nároku dieťaťa byť s rodičom. Žiadne iné povinnosti som tam nemocniciam nezahrnula, rovnako ani žiadne pokuty. Ja sa obávam, že tí, čo túto kritiku hovoria, ten návrh ani nečítali. Tieto kulisy, čo vytvárajú kolegovia z OĽANO, sú manipulatívnou technikou aby odvrátili pozornosť od podstaty.  Ja som s ministrom mala viacero rozhovorov, nikdy som z neho nemala pocit, že by nerozumel šírke problému, ktorý sa snažím riešiť, alebo aby nepodporil mnou navrhované zmeny. Už v júli mi povedal, že sa mám pripraviť, že takéto zmeny budú mať odporcov," hovorí poslankyňa z klubu SaS Vladimíra Marcinková o tom, prečo koalícia nezahlasovala za uzákonenie rodiča pri hospitalizovanom dieťati.  "Pre mňa je dôležité, aby sme toho rodiča nenechali za dverami  nemocničnej izby. My keď dnes odlúčime matku od ročného dieťaťa, viete si predstaviť, čo sa deje za tými nemocničnými dverami? Matka to nevie a ráno keď príde, nájde svoje ročné dieťa zviazané. Ruky, nohy priviazané k postieľke a pýta sa čo sa dialo s mojim dieťaťom? Prečo som pri ňom nemohla byť?  Hovorím vám teraz reálne prípady, ktoré mi posielali desiatky rodičov. Opakujú sa stále tie isté nemocnice, tie isté oddelenia. Toto sa na Slovensku deje," dodáva Marcinková s tým, že v najbližšej dobe zoznam týchto nemocníc zverejní.  Nebolo by lepšie, keby zákon stiahla a rokovala ešte s ministrom zdravotníctva? Koľko nemocníc vlastne nedodržiava, že by s dieťaťom mohol byť hospitalizovaný aj rodič? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s poslankyňou klubu SaS Vladimírou Marcinkovou.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Erik Tomáš: Nevylučujeme spoluprácu s nikým okrem ĽSNS, Republiku budeme sledovať

  32:07

  "Jediná cesta je referendum. Takúto šancu by ľudia mali dostať v podobe referenda, hovoril o tom pán Matovič, pán Kollár. Tak potom by nemal byť problém dohodnúť sa na zmene ústavy, ktorá by referendum o predčasných voľbách umožnila.  Zatiaľ majú výhovorku koaliční poslanci, že musíme počkať šesť mesiacov. Ale všetci sa vyfarbia na konci decembra, začiatkom januára, kedy už tá lehota uplynie, a uvidíme, či tieto slová mysleli vážne," hovorí poslanec Hlasu Erik Tomáš o referende o predčasných voľbách.  "Je to súčasťou taktiky Roberta Fica, ale my sme si v Hlase povedali, že pre nás je dôležitý osud krajiny. Chceme, aby sa odvolávala vláda a je to pre nás kľúčové. Preto, keď Robert Fico prišiel s podmienkou, že chce, aby predkladateľom bol Ľuboš Blaha, to nie je nič proti Ľubošovi Blahovi, ale myslíme si, že ak ide o odvolávanie premiéra, mal by logicky takýto návrh predkladať expremiér Pellegrini," dodáva Tomáš k tomu, že Smer dodá hlasy na mimoriadnu schôdzu len, ak bude ako prvý rečniť Ľuboš Blaha.  Nemá Hlas postoje podľa prieskumov? Prečo presadzovali stratifikáciu a teraz ju kritizujú? Kedy sa dá Peter Pellegrini zaočkovať? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s poslancom Hlasu Erikom Tomášom.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Komentátor Šídlo: Babiš chytil druhý dych. Voľby vyhrá, ale nemusí zostaviť vládu

  21:07

  "Babiš chytil druhý dych. Začal viesť efektívnu tvrdú kampaň na konci leta. Začal nastolovať témy, väčšina súperov len reagovala na to, s čím prišiel Andrej Babiš. Je pravda, že Piráti viedli v období, keď Česi prežívali najťažšie obdobie spojené s pandémiou Covidu, a to sa na podpore vlády prejavilo. Ale v lete sa situácia zlepšila, Česi na pandémiu chceli už zabudnúť. Ľudia zabudli, odpustili, a vrátili sa k nemu. Koalícia Pirátov a STAN je politicky perspektívna a má tam zaujímavé osobnosti, ale nepodarila sa im kampaň. Teda minimálne štart kampane," vysvetľuje Jindřich Šídlo to, že takto pred rokom hovorili prieskumy úplne iné čísla a Andrej Babiš vtedy svojim súperom akoby nestíhal. Česko čakajú tento víkend voľby a opäť to vyzerá na víťazstvo premiéra Babiša.  "Ja si myslím, že špeciálne voliča Andreja Babiša to neovplyvní. Pri všetkej úcte k nim, vysvetliť v čom je problém so schránkovou firmou, cez ktorú si kúpite zámoček vo Francúzsku, je v podstate nemožné. Voličom Andreja Babiša nevadí, že je bohatý muž.  Nemyslím si, že to je niečo, čo by kampaň výrazne ovplyvnilo, aj keď už niektorí politici vyrazili do Francúzska a fotili sa pri tom dome," hovorí komentátor Seznamu Jindřich Šídlo o tom, či pár dní pred voľbami môže kauza Pandora Papers Andrejovi Babišovi uškodiť. Je český volič tak tradičný, že nechce zmenu? Ako do zostavovania vlády môže vstupovať prezident Zeman, ktorý má momentálne vážne problémy so zdravím? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s komentátorom Seznamu Jindřichom Šídlom.  –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Korčok: Neviem na čo Orbán potrebuje skupovať nehnuteľnosti na Slovensku

  28:03

  "Ak sa dozviem z médií, že Maďarská republika kupuje nehnuteľnosti v Košiciach, a dostanem takúto informáciu, na ktorú sa ma pýtajú aj novinári, tak som povinný sa spýtať na to nášho partnera. Ale to nie je konflikt.  Péter Szijjártó mi nevysvetlil, že na čo sú im tie budovy. Poslali sme cirkulárnu nótu, kde sme pripomenuli, že vláda si môže takéto budovy kúpiť na diplomatické účely. Tak sme sa potom dozvedeli, že tam hodlajú urobiť svoje diplomatické zastúpenie, ale ten postup nebol v poriadku. A ešte môžem prezradiť niečo, včera mi písal jeden občan z Banskej Bystrice, že aj tam sa usiluje maďarská vláda kúpiť nehnuteľnosť," hovorí minister zahraničných vecí Ivan Korčok o výčitkách, ktoré v liste adresoval maďarskej vláde.  Tá začala kupovať na Slovensku nehnuteľnosti, a vyčlenila stovky miliónov eur na skupovanie ornej pôdy v okolitých štátoch, vrátane Slovenska.  "Pred nejakým časom sa ma na toto pýtal minister pôdohospodárstva Vlčan, patrí to aj do ich kompetencie. Zaujíma ho to. Ja pri najlepšej vôli neviem čo to znamená a nechcem aj v záujme dobrých vzťahov prilievať do toho a špekulovať. Očakávam, že nám to maďarská strana vysvetlí. Pán minister Vlčan sa tomu bude venovať a plne mu v tomto dôverujem," dodáva Korčok k tomu, či je možné, že Slovensko po vzore Rumunska zareaguje na kupovanie ornej pôdy zákonom, a pozemky budú môcť kúpiť len ľudia, ktorí majú aspoň 5 rokov trvalý pobyt na Slovensku.  Vyostrujú sa vzťahy s Maďarskom? Značkuje si Viktor Orbán Slovensko? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom zahraničných vecí Ivanom Korčokom.  –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Advokát Kubina: Ak sa Kollár neospravedlní, vyšetrovateľ Čurilla podá žalobu

  27:08

  "Vyzvali sme ho verejne, reakcia bola taká, aká bola. Na vyšetrovateľov sa vzťahuje prezumpcia neviny, a ak druhý najvyšší ústavný činiteľ nazve niekoho, kto celý život bojoval s mafiou, mafiánom, tak to je trocha drsné. Pokiaľ k tomu nedôjde a nedošlo, tak čas sa kráti, a ja si myslím, že žaloba na ochranu osobnosti príde," hovorí advokát vyšetrovateľa Jána Čurillu Peter Kubina o výrokoch Borisa Kollára, že na Slovensku nedopustí čurillovskú mafiu.  "Tie vyjadrenia som zachytil, trocha som sa nad nimi pousmial, lebo to môže povedať len niekto, kto všetky životné hodnoty meria iba peniazmi. Odkiaľ majú peniaze? Z legálne zarobených prostriedkov. Ak by bolo nevyhnutné robiť tento prípad, o čo ma nikto nežiadal a nie je to potrebné, tak by som ho pro bono robil.  Táto obhajoba v tejto veci je prinipiálna záležitosť. Moja odmena zastupovania v tomto prípade nie je premrštená a je podobná ako ostatní advokáti na trhu," reaguje Kubina na tvrdenia Smeru, že obyčajní vyšetrovatelia si nemôžu dovoliť tak drahého advokáta.  Ako teraz fungujú vyšetrovatelia, ktorých súd prepustil? Vrátili sa do práce? A čo bude s ich previerkami a obvinením, ktoré stále trvá? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s advokátom vyšetrovateľov tímu Očistec Petrom Kubinom.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Få adgang til hele det store podcastunivers med gratisappen GetPodcast.

Abonnér på dine favoritpodcasts, lyt til episoder offline, og få spændende anbefalinger.

iOS buttonAndroid button
© radio.de GmbH 2021radio.net logo