Rozhovory ZKH podcast

Analytik Hirman: Vysoké ceny energií sú zodpovednosťou firiem, nie vlády

0:00
35:59
Spol 15 sekunder tilbage
Spol 15 sekunder frem

"Španieli už teraz platia na domácnosti prudko zvýšené ceny energií. To, aké mechanizmy sa použijú v každej krajine, závisí od toho ako to má nastavené. U nás táto situácia nebude ani zďaleka taká dramatická ako v týchto krajinách vďaka systému regulácie. 

Nárast v Česku bude násobne väčší ako u nás. Takže tá pomoc nie je nutná plošne, ale čo sa týka sociálne slabých odberateľov, to má byť otázkou sociálnej politiky a toto musí každá zodpovedná vláda sledovať, ale tá pomoc musí byť cielená," hovorí analytik Karel Hirman o cenách energií a o tom, či by mala vláda pomôcť podnikateľom. 

"Plynová kríza už je. Síce nie je dramatická, ale je. V európskych zásobníkoch je menej plynu ako po minulé roky, ale ten objem je dostatočný. Európsky obchodníci si plyn naskladnili. Jedným z hlavných vinníkoch toho, že máme menej plynu, je Gazprom. Lebo ten svoje zásobníky v Európe nezapĺňa. A to je systémový problém, ktorý sa bude musieť na úrovni EÚ, ak ten plyn má byť dôveryhodný. 

Argument Rusov je neudržateľný. Situácia, ktorá je teraz, je zo strany Gazpromu a Ruska dosť jemne povedané nešťastná. A spôsobí to, že Gazprom môže mať najbližšie roky veľký problém s tým, či bude dôveryhodným partnerom," dodáva Hirman. 

Prečo je v Európe eneregtická kríza? Mala by vláda pomôcť podnikateľom alebo domácnostiam? A čaká nás plynová kríza? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s energetickým analytikom Karelom Hirmanom. 

 – 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected]

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Flere episoder fra "Rozhovory ZKH"

 • Rozhovory ZKH podcast

  Lekár Fatrsík: Niektorí sú v nemocnici agresívni aj keď zomiera ich blízky

  22:03

  "Ja som na agresiu zvyknutý odkedy robím na urgentnom príjme. Teraz je to z iných dôvodov. V minulosti vám vynadali piati, šiesti a útočili na vás. Teraz je to horšie, plus dovolím si tvrdiť, že aj medzi nami zdravotníkmi sú trenice, stresu je veľmi veľa. Sme vyčerpaní a unavení, aj medzi nami je stres a nervozita. Ale potom si podáme ruku a ideme ďalej. No to si nepodáte s pacientom, ktorý vás chce zbiť.  Našťastie my máme u nás aj SBSkára, ktorý nám v noci pomáha. Veľká postava veľkého chlapa pomôže. Agresia tu bola už predtým a vyeskalovala teraz s covidom. Posledný mini incident, ktorý som mal, bol, že osem ľudí sa hašterilo, zaočkovaní nezaočkovaní. Tak som do toho troška vstúpil, dvaja traja vystúpili proti mne, ale našťastie som mal za sebou osem ľudí, takže som sa nebál," hovorí zástupca primára urgentného príjmu v nemocnici v Galante Jozef Fatrsík.  "Odchod sestier vyeskaloval, praskla bublina. Sestier nie je dosť, nikdy ich nebolo dosť. Problém je, že sestry sa cítia nedocenené a ja si myslím, že nedocenené naozaj sú. Prvú agresiu schytá vždy sestra a už to nedávajú. Agresivita voči nim ide hore, tým aj pocit nedocenenosti, a bude ďalší odliv sestier," dodáva Fatrsík.  Ako to teraz vyzerá v nemocnici v Galante? Ľutujú pacienti na kyslíku, že sa nedali zaočkovať? Sú ľudia agresívni ešte aj keď sa prídu naposledy rozlúčiť s príbuzným? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Jozefom Fatrsíkom, zástupcom primára urgentného príjmu v nemocnici v Galante.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH.
 • Rozhovory ZKH podcast

  Cigániková zo SaS: Matovič rozvracia verejné financie, premiér by mal zakročiť

  35:21

  "Igor Matovič sa rozhodol ísť cestou rozvratu verejných financií. A vo veľkom ho pritom roztlieskava OĽANO, Sme rodina a zvyšok Za ľudí. Primárne prečo nám to vadí, okrem toho, že je to zlá motivácia, je, že rozvracia verejné financie a tie peniaze budú chýbať inde. Ja sa nemôžem pozerať na to, že v rozpočte zdravotníctva je 11 miliónov eur navyše pre sestry, čo je 30 eur pre jednu navyše mesačne. To je smiešne, prepáčte. Keď vieme, ako okolité krajiny zvyšujú odmeny.  Z týchto peňazí by sme každej sestre mohli dať 17 tisíc eur. To je neskutočný peniaz. 5 rokov by živnostníci nemuseli odvádzať žiadne odvody, aby vykryli, čo ide Igor Matovič teraz minúť. Musíme zdvihnúť radikálne a razantne platy najmä sestier, ale vôbec by nevadilo ani lekárom. A míňať peniaze takýmto spôsobom je obrovská chyba," hovorí predsedníčka zdravotníckeho výboru a poslankyňa za SaS Janka Bittó Cigániková o 500 eurových poukazoch ministra financií pre ľudí nad 60 rokov.  "Za SaS ešte nevieme, aký dáme nástroj na očkovanie. Myslím, že investor a podnikateľ, ktorý riskoval svoj majetok a buduje firmu a zamestnáva ľudí, má právo chrániť svoj majetok, a má právo vyžadovať očkovanie. O tomto viem diskutovať, toto by nebol plošný príkaz ako povinné očkovanie, ale motivačný, a s tým nemám problém," dodáva Bittó Cigániková, či by aspoň zamestnávatelia nemali mať možnosť vyžadovať od svojich zamestnancov očkovanie.  Ako dlho bude lockdown? Prečo namiesto pol miliardy koalícia nepresadí povinné očkovanie? A ako to vyzerá s reformou nemocníc ministra Lengvarského? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s poslankyňou za SaS Janou Bittó Cigánikovou.  –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH.
 • Rozhovory ZKH podcast

  Gå ikke glip af nogen episoder af Rozhovory ZKH - abonnér på podcasten med gratisapp GetPodcast.

  iOS buttonAndroid button
 • Rozhovory ZKH podcast

  I. Rattaj: Neočkovaný je mi ukradnutý, ale nech mi nechá voľné nemocnice na operáciu

  40:49

  "Ja som bol dva týždne v prvej vlne v nemocnici, mal som veľmi ťažký priebeh. Dal som sa zaočkovať, bojím sa toho. Dal som sa aj druhýkrát zaočkovať, dám si aj tretiu dávku. Napriek tomu sa stále troška vnímam ako antivaxer, ale skôr ako politický postoj. Očkovaný antivaxer je asi taký ako birmovaný komunista alebo pokrstený žid. Keď sa niekto nechce dať očkovať, nech sa nedá očkovať, je mi ukradnutý.  Nemám chuť ani náladu niekoho presviedčať. Keď sa niekto nechce dať zaočkovať, nech sa neočkuje, nech má svoju teóriu, ale nech mi nechá voľné lôžka v nemocnici, keď budem potrebovať normálnu operáciu.  Namiesto toho, aby vláda riešila sprostosti ako lotérie, mala riešiť čo bude o rok a o dva. Jednoducho, keď sa dáte zaočkovať, máte prednosť. Keď sa nedáte, jednoducho pôjdete do lazaretu," hovorí šéf Tatry Mountain Resorts Igor Rattaj.  "Sme na tom lepšie ako celoštátny priemer, priemerne máme 60 percent zaočkovaných zamestnancov. Čo tiež nie je nejaká výhra. Snažíme sa na tom robiť, motivovať tých ľudí, presviedčať. Ale viete, my umrieme na demokraciu. Proste keď poviete, že dáme očkovaným vianočnú odmenu, a druhí povedia, no ale ako prídu k tomu tí, čo nie sú očkovaní. A začnete to rozoberať na drobné, a keď to rozoberiete na drobné, tak zistíte, že nemôžete robiť vôbec nič.  A to je celý postoj aj k tomuto očkovaniu. Bohužiaľ, ja to nazývam vojnová medicína, tu musí niekto prísť, buchnúť po stole a povedať, že bude to takto. A viete, čo sa stane? Nikto sa mu za to nepoďakuje a skončí na smetisku dejín. Ale niekto to musí urobiť, a keď to nebude niekto rozumný, tak to urobí nejaký dezolát a budeme tu mať fašistický štát," dodáva Rattaj k situácii, keď štát urobil lockdown a lyžiarske strediská sú zatiaľ zatvorené.  Ako bude vyzerať tohtoročná zimná sezóna v Tatrách? Aké straty má TMR za minulú sezónu? A čo by potrebovali majitelia a prevádzkovatelia lyžiarskych stredísk od vlády? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so šéfom Tatry Mountain Resorts Igorom Rattajom.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH.
 • Rozhovory ZKH podcast

  R. Raši: Tento lockdown je mačkopes, môj tip je, že bude trvať do 10. januára

  37:19

  "Lockdown by mal byť tvrdší. Toto je mačkopes, hovoria to aj analytici. Tento lockdown je pololockdown. Najťažšie na týchto dvoch týždňoch budú jeho prvé dva mesiace. Hovorím to preto, lebo sme presvedčení, že lockdown mal prísť s nejakými parametrami, v čase keď je humanitárna katastrofa a sme na hranici kapacít v nemocniciach, a keď odborníci hovoria, že lockdown má byť o týždeň dlhší a majú sa zavrieť školy, tak sa to tak malo urobiť.  Skrátil sa o týždeň a urobili sa ďalšie výnimky, ktoré zjavne zvyšujú mobilitu. Výsledkom z môjho pohľadu bude, že lockdown nebude dva týždne ale do Vianoc, alebo až do 10. januára," hovorí bývalý minister zdravotníctva a poslanec za stranu Hlas Richard Raši.  "Náš predseda je normálny rozumný človek, ktorý očkovanie odporúča. Dať sa zaočkovať je akt každého človeka, my sme si úlohu splnili a naši voliči zaočkovaní sú. Ja odporúčam každému, aby sa dal zaočkovať. Peter Pellegrini vie, že ja podporujem očkovanie a keď sa o tom rozprávame vie, že budem rád, keď sa zaočkuje," hovorí lekár Raši o nezaočkovanom predsedovi Hlasu.  Aký má opozícia podiel na súčasnej situácii na Slovensku? Nie je to populizmus rozdávať peniaze dôchodcom, keď krachujú reštaurácie? A ako sa dá zastabilizovať situácia v zdravotníctve? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s poslancom Hlasu Richardom Rašim.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH.
 • Rozhovory ZKH podcast

  Poslankyňa Hatráková: Deti pri domácom násilí často hucká jeden z rodičov

  38:32

  "Moje pozorovanie, keďže som v kontakte so všetkými súdmi v rámci Bratislavy, hovorí, že je to pri viac ako polovici komplikovaných rozvodov. Deti sú totiž často účelovo huckané od jedného z rodičov, aby práva a povinnosti vo vzťahu k dieťaťu dopadli tak, ako si to predstavuje daný rodič," hovorí poslankyňa OĽANO Katarína Hatráková, ktorá kandiduje na detskú ombudsmanku.  "Bezpochyby má prednosť obeť. Avšak na Slovensku veľmi zlyhávame na psychologickej aj právnej úrovni v práci s násilníkmi. Najmä pri domácom násilí by sme s nimi mali pracovať, pretože je pravdepodobné, že k svojej obeti majú blízky vzťah a budú v ňom pokračovať aj po prípadnom treste. Veľa pracujeme s obeťami a je to dobré, no zabudli sme na druhú stranu," dodáva Hatráková. Čo má prednosť, obeť alebo prezumpcia neviny? Prečo sa zastávala exposlanca Heráka obvineného zo zneužívania detí? Mala by kandidovať na detskú ombudsmanku, keď je politička a poslankyňa? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s poslankyňou OĽANO a kandidátkou na detskú ombudsmanku Katarínou Hatrákovou.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH.
 • Rozhovory ZKH podcast

  Vallo: V Bratislave sú tisíce odložených operácií a pacientov, ktorí sú v ohrození

  29:24

  "Už je to evidentné. Tie príbehy z nemocníc sú šialené. Sú ľudia, ktorí idú naozaj smerom k smrti a stále sú radi, že počúvli nejakého politika a nedali zarobiť farmafirmám. Čo je absurdné, lebo ten biznis je oveľa väčší, keď je človek chorý s covidom v nemocnici.  V Bratislave sú tisícky odložených operácií, tisíce odložených pacientov a ich rodín, ktoré sú v neistote a v ohrození. To je vec, ktorá je pre mňa nepochopiteľná," hovorí primátor Bratislavy Matúš Vallo o lockdowne a súčasnej situácii.  "To, čo preniklo do médií, potvrdzujem, to nie je tajomstvo. Ale chcem si to premyslieť. Na začiatku budúceho roka to predstavím. Ja mám v hlave s mojím tímom len jediné slovo, a to je Bratislava," hovorí primátor Vallo o svojej druhej kandidatúre na bratislavského primátora a o tom, či by chcel vstúpiť aj do vysokej politiky.  Ako sa pozerá na lockdown v dobre zaočkovanej Bratislave? Stihne sa postaviť električka do Petržalky? Kedy spustí parkovaciu politiku? A ako vyzerá jeho ďalšia kandidatúra na primátora? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH.
 • Rozhovory ZKH podcast

  Pavlovský z Gastra: Ak vláda nespustí opäť pomoc, prídu už aj ľudské tragédie

  21:18

  "Situácia je naozaj zlá. Rozhorčenie podnikateľov sa nedá už ani korigovať, mnohí nás prosia, aby sme organizovali protesty. Zatiaľ sa do toho nepúšťame, chceme veci riešiť konštruktívne. Momentálne bojujeme o to, aby sa čo najskôr spustili schémy pomoci z druhej vlny," hovorí Viliam Pavlovský z Aliancie slovenskej gastronómie.  "Mnohí podnikatelia sú zadĺžení, minuli za dva roky všetky rezervy, ktoré mali. Potrebujeme zachrániť sektor, nájsť riešenia, aby sme spustili schémy z druhej vlny.  Tento sektor prežil do tohto bodu len vďaka veľkej vytrvalosti majiteľov, veľkej trpezlivosti našich zamestnancov, a veľkej podpore zákazníkov. Ale už by sa konečne mohol pridať aj štát, aby sme tu po tretej vlne nejaký gastro sektor mali," dodáva Pavlovský. Čo treba okamžite spustiť ako pomoc reštauráciám? Ako sú na tom reštaurácie po dvoch rokoch pandémie? Koľké to neprežili? A môžu žiadať kompenzácie, keď nedodržiavajú ani základné pravidlá? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Viliamom Pavlovským z Aliancie slovenskej gastronómie.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Pneumológ Mucska: Alkohol spánok zhoršuje, nespavosť je častejší problém ako chrápanie

  30:03

  "Nespavosť sa vyskytuje častejšie ako chrápanie a poruchy dýchania. 30 percent populácie má problém s nespavosťou. Ak pacient vstane a má pocit neosviežujúceho spánku, už toto hodnotíme ako nespavosť, ak je to dlhodobo. A takisto keď pacient ťažko zaspáva, keď sa budí, alebo ráno skoro vstane a už nevie zaspať.  To sa lieči s psychológom. Väčšina týchto pacientov je v mladom veku a problémy bývajú s prepracovanosťou, zlým citovým rozpoložením, úmrtie v rodine a podobne," hovorí pneumológ Imrich Mucska zo spánkového laboratória Univerzitnej nemocnice v Bratislave.  "Alkohol vplýva veľmi negatívne na náš spánok. Je veľmi nevďačný, pri alkohole zaspíme rýchlo, ale sú tam momenty, ktoré nie sú dobré. Uvoľní napätie svalstva aj jazyka, ktorý zapadne a prerušovanie spánku je intenzívnejšie, len o tom dotyčný nevie. Mnoho ľudí ani nevie čo to je dobrý spánok," dodáva Imrich Mucska.  Aký to teda je zdravý spánok? Prečo niekedy človek spí 10 hodín, ale zobudí sa unavený? Ako dobre spať a čo pred spaním nerobiť? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s pneumológom zo spánkového laboratória Imrichom Mucskom.   –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Neurochirurg Šteňo: Ľudia majú po covide ťažké poruchy myslenia aj psychotické stavy

  36:47

  "Operácie sa neodkladajú iba na našom oddelení, ale v celej nemocnici. Odkladajú sa všetky neakútne stavy. Ak má pacient v úvodzovkách "len bolesti" a takisto nezhubné nádory.  Momentálne operujeme len onkologické ochorenia a biela medicína sa v najbližšom čase nebude robiť vôbec," hovorí neurochirurg Andrej Šteňo o aktuálnej situácii na jeho oddelení.  "Na Slovensku pandémia vpadla do zdravotníctva, ktoré bolo 30 rokov poddimenzované, podceňované. Obrovský nedostatok personálu, na západe najmä zdravotných sestier, na východe aj lekárov. Obrovské investičné dlhy budov.  V našej nemocnici bolo pred covidom zrušených 20 percent lôžok pre nedostatok personálu. V nemocnici Staré mesto až 40 percent lôžok. Tak sa nemôžeme čudovať, že tá situácia je veľmi veľmi nepriaznivá," dodáva Šteňo.  Aké spôsobuje covid neurologické zmeny u ľudí? Aký bude mať dopad na odvrátiteľné úmrtia situácia, keď všetky nemocnice na Slovensku odkladajú operácie? A ako sa pozerá na celoštátny lockdown? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s neurochirurgom Andrejom Šteňom.  –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 
 • Rozhovory ZKH podcast

  Pohybový terapeut: Ak sa chce človek zbaviť nadváhy, nemal by začínať behom

  22:08

  "Keď sa ľudia snažia urobiť niečo pre seba, rozhýbať sa, ísť niekam, zabehať si, podcenia, že 14 - 15 hodín trávili sedením a svaly zmenili svoju dĺžku, aktivitu a funkciu. Potom sa zvyčajne rozbehnú rovno na cvičenie alebo beh samotný. Tam sa môže stať veľa zlých vecí. Často sa zanedbá príprava, kde by sa mali navodiť zmeny, aby telo bolo dostatočne pripravené na záťaž," hovorí pohybový terapeut Peter Paták.  "Pevný stred tela dá predispozíciu pre to, aby ste sa držali lepšie a zvládli to, ale veľmi sa opomína fakt, že sed je určitá zručnosť. Treba sa to naučiť, pochopiť, ako správne sedieť. To vám dá najväčšie predpoklady, aby ste sedeli správne. Už v správnom sede zapájate svaly, ktoré majú pracovať. Nepotrebujete veľkú silnú aktivitu stredu tela, aby ste si udržali správny posed.  Dôležité je naučiť sa správne sedieť a dostávať sa do tej pozície čo najčastejšie. Ďalšia vec je, že správny sed alebo správne držanie tela sa nedá držať pri sedení a pri práci príliš dlho, to je výmysel. Treba často meniť pozície, prejsť sa, potom sa vrátiť, znovu si správne sadnúť a dávať si na to pozor. Ničím iným sa to nedá nahradiť. Človek sa to musí naučiť, sústrediť sa a dávať si na to pozor," dodáva tréner Paták.  Ako bezpečne športovať? Ako rozpoznať dobrého trénera od zlého? Ako najlepšie schudnúť a čo sú najčastejšie chyby ľudí, keď začínajú so športom? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s pohybovým terapeutom Petrom Patákom.     –  Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected] –  Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty  –  Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast  –  Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme  –  Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH.

Få adgang til hele det store podcastunivers med gratisappen GetPodcast.

Abonnér på dine favoritpodcasts, lyt til episoder offline, og få spændende anbefalinger.

iOS buttonAndroid button
© radio.de GmbH 2021radio.net logo