Stopáž podcast

Týden, ze kterého mají giganti špatné spaní. Blíží se další bublina?

28.10.2022
0:00
32:14
15 Sekunden vorwärts
15 Sekunden vorwärts

Proč se kolem finančních výsledků technologických firem jako Apple nebo Facebook (Meta) dělá čtyřikrát do roka takové haló? A jsme uprostřed nové dot-com bubliny?

Na tyto otázky v aktuální díle podcastu Stopáž odpovídá ekonom a člen Národní ekonomické rady Dominik Stroukal.

Velké technologické firmy zažívají krušné období. Hodnota firem na burzách obecně klesá, ale speciálně technologičtí giganti typu Meta (Facebook), Microsoft nebo Google se potýkají se zpomalením růstu a horšími výsledky, než investoři očekávali. Poznat to bylo na čtvrtletních finančních výsledcích, které firmy prezentovaly tento týden.

Co všechno se do nich dá schovat? Je lepší špatné finanční výsledky oznámit na začátku, nebo na konci týdne? A jakou taktiku mohou volit drobní akcionáři, kteří nejsou spokojení s tím, kudy se firma ubírá?

🕊🕊🕊🕊🕊

  • Stopáž je podcast pro ty, které zajímá, kam se za uplynulý týden posunul svět, ale nemají čas neustále sledovat Twitter. Přehled těch nejzajímavějších zpráv připravuje Jan Kordovský (@korda). Vychází každý pátek v poledne. 
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu nebo ve vaší oblíbené podcastové aplikaci. 
  • Vaše názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu [email protected].  
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram 
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky. Vznikají v zázemí Seznam.cz.


Weitere Episoden von „Stopáž“