Stopáž podcast

HBO šetří, Netflix nasadí reklamy a všichni čekají na další konkurenci

9.9.2022
0:00
30:15
15 Sekunden vorwärts
15 Sekunden vorwärts

Streamovací platformy bojují o diváky, kteří se se stoupající inflací a nejistým ekonomickým výhledem pečlivěji rozhodují, za jaký obsah platit. Proč ale HBO nechává zmizet celé seriály? A co nabídne divákům Netflix?

To v podcastu Stopáž vysvětluje Tomáš Vyskočil, zakladatel služeb Flixpatrol či Filmtoro.

HBO v březnu představila novou podobu své streamovací platformy HBO Max, ale teď to vypadá, že platformu čekají další změny – proč? 

Jedním z důvodů je komplikovaná vlastnická struktura HBO. Naposledy byl jejím jediným majitelem americký telekomunikační obr AT&T – protože se mu ale v mediálním segmentu nedaří, jak by si přál, rozhodl se celou svou mediální část Warner Media, kam spadá i HBO a HBO Max, vyčlenit do nové struktury, ve které drží 70 %. Zbylých 30 % drží skupina Discovery. Ta si vzala na starosti i celou strategii a management.

Discovery v hollywoodském ruchu stojí trochu stranou, ale v televizním a streamingovém světě je to velmi silný hráč. Kromě stejnojmenného televizního kanálu zaměřeného na dokumenty je také majitelem značky Eurosport, provozuje i řadu televizních stanic zaměřených na žánr reality show. S málem dokáže udělat hodně muziky.

Od transakce se spekuluje o tom, že se streamovací služby HBO Max a Discovery spojí v jednu, což před několika týdny vedení společnosti potvrdilo. Na americkém trhu k tomu dojde začátkem roku 2023. U nás by se mohla objevit o rok později – název zatím není jasný, takže bohužel musíme pořád komplikovaně mluvit o společné službě HBO Max a Discovery.

Pochytil jsem, že nový šéf konglomerátu Warner Bros Discovery David Zaslav dostal mimo jiné za úkol šetřit a být „nákladově efektivní“, jak se jen dá. Jak se to projevuje?


Zbytek přepisu rozhovoru najdete na Seznam Zprávách.

📀📀📀📀📀

  • Stopáž je podcast pro ty, které zajímá, kam se za uplynulý týden posunul svět, ale nemají čas neustále sledovat Twitter. Přehled těch nejzajímavějších zpráv připravuje Jan Kordovský (@korda). Vychází každý pátek v poledne. 
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu nebo ve vaší oblíbené podcastové aplikaci. 
  • Vaše názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu [email protected].  
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram 
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky. Vznikají v zázemí Seznam.cz.

Weitere Episoden von „Stopáž“