Stopáž podcast

Hádka o podcast Kecy a politika je blamáž. Exodus autorů se ale nekoná

24.6.2022
0:00
30:24
15 Sekunden vorwärts
15 Sekunden vorwärts

S nástupem předplatitelských platforem typu Substack, Gazetisto nebo Patreon se nabízí otázka, nakolik novináři ještě potřebují zázemí, které jim poskytují velké redakce, když se mohou nechat platit přímo svými čtenáři či posluchači. Hostem Stopáže je Jakub Jetmar z Mediář.cz.

Že to není úplně přímočará situace, ukázal tento týden třeba odchod podcastu Kecy a politika Bohumila Pečinky a Petrose Michopula z platformy Gazetisto skupiny CMI, jejímž spolumajitelem je Daniel Křetínský, na jinou českou službu Pickey.

„Je to docela dramatické. Bohumil Pečinka už předtím oznámil, že po 25 letech opouští redakci Reflexu a zároveň z časopisu odchází i s podcastem, který pod značkou časopisu vznikal. Duo Kecy a politika chtělo pokračovat pouze na předplatitelské platformě Gazetisto, která má stejného majitele jako časopis Reflex (skupinu CMI – pozn.red.),“ říká Jakub Jetmar, redaktor serveru Mediář.cz.

„Majitelům se odchod z časopisu úplně nelíbil, protože mají pocit, že podcast patří jim, zatímco tvůrci mají pocit, že podcast patří zase jim. Takže jim zastavili platby přes Gazetisto a je z toho takové haló,“ dodává mediální expert. 


Proč je zastavení plateb autorům Kecy a politika kontroverzní? Budou si redakce své novinářské hvězdy lépe hlídat? A jsou podcasty a newslettery lékem na otrávenost ze zpravodajství?

Poslechněte si celý podcast v úvodu článku.


␆📰🦉📰🦉📰␕

  • Stopáž je podcast pro ty, které zajímá, kam se za uplynulý týden posunul svět, ale nemají čas neustále sledovat Twitter. Přehled těch nejzajímavějších zpráv připravuje Jan Kordovský (@korda). Vychází každý pátek v poledne. 
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu nebo ve vaší oblíbené podcastové aplikaci. 
  • Vaše názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu [email protected].  
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram 
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky. Vznikají v zázemí Seznam.cz.

Weitere Episoden von „Stopáž“