Stopáž podcast

Dojet k vrcholu autem, cvaknout fotku na Instagram. Jak vzniká overturismus

5.8.2022
0:00
46:08
15 Sekunden vorwärts
15 Sekunden vorwärts

Co vlastně overturismus je? „Jde o jev, kdy turisté obsadí nějaké místo v takových obrovských počtech, že to začne způsobovat problémy. Děje se obvykle v historických jádrech měst, na mořských pobřežích, nebo ve vysokých horách nebo na skalních útvarech. Velké počty těch turistů v některých místech už dospěly do takového problematického stadia, že samosprávy a environmentalisté musí začít podnikat různá opatření a zejména řešit následky,“ vysvětluje environmentální geograf Jan Lenart z Ostravské univerzity.

🐙🐙🐙🐙🐙

  • Stopáž je podcast pro ty, které zajímá, kam se za uplynulý týden posunul svět, ale nemají čas neustále sledovat Twitter. Přehled těch nejzajímavějších zpráv připravuje Jan Kordovský (@korda). Vychází každý pátek v poledne. 
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu nebo ve vaší oblíbené podcastové aplikaci. 
  • Vaše názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu [email protected].  
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram 
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky. Vznikají v zázemí Seznam.cz.


Weitere Episoden von „Stopáž“