Redneck podcast

Redneck #54: Skončily dva soudy o „sebeobraně“ v USA

0:00
31:03
15 Sekunden vorwärts
15 Sekunden vorwärts
Kvůli čemu stál u soudu Kyle Rittenhouse? V čem spočívala jeho obhajoba? Proč rozsudek spoustu amerických médií nečekalo? Co případ pojilo s smrtí Ahmauda Arberyho? Proč bylo do obou soudních procesů vkládáno tolik přehnaných naději a proč jsou verdikty neuspokojující? To všechno je tématem dnešního Rednecku.

Weitere Episoden von „Redneck“

 • Redneck podcast

  Redneck #54: Skončily dva soudy o „sebeobraně“ v USA

  31:03

  Kvůli čemu stál u soudu Kyle Rittenhouse? V čem spočívala jeho obhajoba? Proč rozsudek spoustu amerických médií nečekalo? Co případ pojilo s smrtí Ahmauda Arberyho? Proč bylo do obou soudních procesů vkládáno tolik přehnaných naději a proč jsou verdikty neuspokojující? To všechno je tématem dnešního Rednecku.
 • Redneck podcast

  Redneck #53: Jak se proměnila americká zahraniční politika od nástupu Bidena?

  43:18

  Americký prezident Joe Biden je v úřadě už přes tři čtvrtě roku. Narozdíl od domácí politiky není úřad amerického prezidenta ve sféře zahraniční politiky až tak vázán vůlí Kongresu. Zatímco domácí agenda postupuje Kongresem jen pomalu, v zahraničí má Biden velmi volnou ruku. Jak se nový prezident staví k Evropě, Číně, nebo mezinárodní spolupráci na boji proti klimatické změně? A šlo kontroverzní stažení vojsk z Afghánistánu udělat lépe? O tom všem se dozvíte v aktuálním Rednecku, tentokrát z úst hosta, analytika Petra Boháčka.
 • Redneck podcast

  Verpasse keine Episode von Redneck und abonniere ihn in der kostenlosen GetPodcast App.

  iOS buttonAndroid button
 • Redneck podcast

  Redneck #52: Které sliby nesplnil (a už asi nesplní) Joe Biden?

  20:32

  Možná se to zdá jako chvilička, ale Joe Biden je v úřadě už déle než dvě stě dní. To je v rámci americké prezidentské politiky celá věčnost a nebude to trvat dlouho a v hlavách ve Washingtonu zaplní většinu prostoru úvahy nad blížícími se volbami do Kongresu, které budou příští rok. Bidenovi tak už nezbývá mnoho času na prosazení alespoň něčeho ze své původně poměrně ambiciózní agendy. U kterých slibů je už teď jasné, že je prezident nesplní? O tom je dnešní díl podcastu Redneck.
 • Redneck podcast

  Redneck #51: „Defund the police“ rok poté. Jaké změny přinesly americké protipolicejní protesty?

  30:57

  Z některých médií občas můžete mít pocit, že Spojené státy za poslední rok zachvátila bezmála anarchie. Faktem je, že počet nejzávažnějších zločinů ve Spojených státech stoupl. Mohou za tento nárůst skutečně loňské masivní protesty? Jak situaci ovlivnila pandemie koronaviru? A opravdu hrozí v některých „demokratických“ městech policejní abolice?
 • Redneck podcast

  Redneck #50: Republikán versus demokratka. Který senátor napsal lepší knihu o monopolech?

  30:30

  Dva američtí senátoři – republikán Josh Hawley a demokratka Amy Klobuchar – vydali letos na jaře každý svou knihu o problému monopolů ve Spojených státech. Knihy jsou značně rozdílné, ale obě svou troškou přispívají k jakési antimonopolní renesanci, kterou USA aktuálně zažívají. Je možné, že najdou znesvářené strany ve věci monopolů společnou řeč? V čem jsou obě knihy dobré a kde jsou naopak jejich slabiny? O tom všem je aktuální Redneck.
 • Redneck podcast

  Redneck #49: Joe Biden je stále trochu „Schrödingerův“ prezident

  22:47

  Běžně se nejzásadnější kroky nového amerického prezidenta začínají hodnotit v okamžiku, kdy má za sebou sto dní v úřadu. Tato lhůta už uplynula, Washington ale jako by uvízl v bezčasí. Je to způsobeno specifickou situací v Kongresu. Jaký bude Biden prezident, to se dozvíme až v následujících měsících. Podaří se mu rozplést legislativní past? A co Spojené státy čeká, pokud to dokáže? Odpověď najdete v dnešním dílu Rednecku.
 • Redneck podcast

  Redneck #48: Kdo je obří populista z Pensylvánie John Fetterman?

  21:18

  Spoustu pozornosti si v průběhu posledních několika let vysloužila takzvaná The Squad – skupina zastupitelek (a od loňských voleb i zastupitelů) v dolní komoře amerického Kongresu, které jsou o poznání levicovější než většina demokratů v posledních několika dekádách. Jen těžko byste hledali někoho, kdo by to této skupiny zapadal (alespoň vizuálně) lépe než dvoumetrový, holohlavý a potetovaný John Fetterman. Jak se stalo, že je tento bývalý starosta dvoutisícového městečka v současnosti nejviditelnějším kandidátem do senátu za Pensylvánii? A proč má Fetterman na rukou vytetovaných deset různých dat? O tom všem je dnešní Redneck.
 • Redneck podcast

  Redneck #47: Jak se v USA (ne)chodí k volbám?

  55:23

  Volební právo ve Spojených státech má dlouho, komplikovanou a vcelku krvavou historii. Právě do ní se pouští aktuální díl podcastu Redneck. Dozvíte se v něm nejenom, jak vlastně probíhá proces volby ve Spojených státech, jak se volební právo jedni snažili a snaží omezovat a druzí zase garantovat, ale za asistence speciálního hosta, amerikanisty Jana Beneše, také spoustu o základním historickém vývoji volebních práv. V neposlední řadě se také dozvíte, jak je to s aktuálními kauzou ohledně omezování přístupu k volbám v Georgii, nebo chystanou legislativou ve federálním Kongresu, která by měla naopak volební práva pevnější zajistit.
 • Redneck podcast

  Redneck #46: Co je filibuster a zruší ho američtí demokraté?

  24:49

  Demokraté od ledna drží Bílý dům i většinu v obou komorách Kongresu. Republikáni ale můžou většinu jejich agendy stejně blokovat pomocí senátního nástroje s názvem filibuster. Co to vůbec je, jakou má historii a může se demokratům podařit ho zrušit? Šéf senátních republikánů Mitch McConnell vyhrožuje, že pokud to demokraté udělají, rozpoutá jeho strana peklo. Co se dá dále čekat vám vysvětli aktuální díl podcastu Redneck.
 • Redneck podcast

  Redneck #45: Blíží se konec „Trumpa demokratů“, guvernéra státu New York Andrewa Cuoma?

  27:31

  Andrew Cuomo vládne jako guvernér státu New York už od roku 2011 – navzdory svému poměrně sadistickému politickému stylu byl dvakrát znovuzvolen. Loni na jaře si pak se sílícím koronavirem získal mezi demokratickými politiky značnou oblibu a stal se jakýmsi protipólem nenáviděného Donalda Trumpa. Jeho řešení covidové krize je teď ale pod palbou, a aby toho nebylo málo, vyplavala na povrch i kauza sexuálního obtěžování, ze kterého guvernéra obviňuje hned šest žen. Blíží se Cuomův politický konec?

Hol dir die ganze Welt der Podcasts mit der kostenlosen GetPodcast App.

Abonniere alle deine Lieblingspodcasts, höre Episoden auch offline und erhalte passende Empfehlungen für Podcasts, die dich wirklich interessieren.

iOS buttonAndroid button
© radio.de GmbH 2022radio.net logo