takshakh | تکشاخ podcast

تک شاخ دوم - گفتگو با میلاد منشی پور بنیانگذار تپسی

0:00
47:35
15 Sekunden vorwärts
15 Sekunden vorwärts

قسمت دوم برنامه ویدیویی تک شاخ به گفت وگو با میلاد منشی پور هم‌بنیانگذار و مدیرعامل تپسی اختصاص دارد.

میلاد منشی پور در این برنامه در گفت و گو با شهرام شریف مجری تک شاخ از تجربه زندگی، تحصیل و کار در ایران و سپس در شرکتهای خارجی صحبت می‌کند و بعد زمینه‌ها و آشنایی با بنیانگذاران دیگر و راه‌اندازی تاکسی اینترنتی تپسی و چالشهای پیرامون رشد آن در ایران را توضیح می‌ٔهد

در بخشی از این مصاحبه او می‌گوید ابتدا تیم بنیانگذاران تپسی روی موضوع دیگری متمرکز شده بودند اما بعد تاکسی اینترنتی را انتخاب کردند و ادامه دادند. او همچنین در این گفت وگو به پرسشها درباره نحوه قیمت گذاری سفر و فاکتورهای آن پاسخ میدهد.

به گفته منشی پور قانونگذاری بر تاکسیهای اینترنتی مناسب است اما این کار باید توسط نهادی انجام گیرد که تغییر نگرش نسبت به این بحث داشته باشد.

برنامه تک شاخ

برنامه تک شاخ یک برنامه مستقل است که توسط آی تی ایران و آپارات تولید و هر دو هفته یکبار از طریق آی تی ایران و آپارات پخش می‌شود. هدف این برنامه گفت و گو با کارآفرینان، مدیران، هنرمندان و اشخاصی است که هرکدام با شرکت،‌محصول یا آثارشان چیزی را در اطراف ما تغییر داده‌اند.

برای دنبال کردن برنامه تک شاخ و آگاه شدن از گفت وگوهای جدید می‌توانید مستقلا شبکه‌های اجتماعی این برنامه را دنبال کنید. در توییتر، تلگرام و اینستاگرام تک شاخ حاشیه‌ها و جزییات بیشتری از برنامه‌ها و میهمانان آنها را می‌توانید دنبال کنید.

نخستین برنامه تک شاخ به گفت وگو با مجید قاسمی بنیانگذار فیدیبو اختصاص داشت.

Weitere Episoden von „takshakh | تکشاخ“

 • takshakh | تکشاخ podcast

  تک شاخ نهم - لنا وفایی، پیاده از نیویورک تا تهران

  45:58

  لنا وفایی زمانی که دانشگاه و تحصیلات فوق لیسانسش را در نیویورک رها کرد تا استارتاپش – پیاده – را در ایران به راه بیندازد به یک چیز می‌اندیشید : تغییر رابطه فعلی شهر و شهروند در ایران. او میدانست مردم شهرشان را دوست ندارند اما به دنبال نیمه پر لیوان بود و استارتاپی را به راه انداخت که مسیرهای جذاب دیدنی، خوردنی ونوشیدنی را به کاربران ارایه میداد. پیاده خیلی زود به یک اپلیکیشن محبوب کاربران تبدیل شد . در نهمین برنامه تک شاخ و در گفت و گو با شهرام شریف او از تجربه راه‌اندازی این استارتاپ و تغییر مسیر آن می‌گوید. لنا وفایی می‌گوید : ارتباط انسان با فضای پیرامونی‌اش برای من بسیار جذاب بود با پیش زمینه معماری و هنر به دنبال موضوعات جذاب در شهر گشتم. اینکه چه رویدادهایی در شهر برگزار می‌شود یا چه افرادی هستند که می‌توانم با آنها ارتباط بگیرم. بنیانگذار استارتاپ پیاده که آموختن معماری در نیویورک را نیمه کاره رها کرد و به ایران بازگشت می‌گوید.  :‌ از شانزده سالگی دوست داشتم معمار بشوم اما از آن طرف بسیار دوست داشتم تخصصی را که یاد می‌گیرم را بیایم در ایران و جامعه‌ای که به آن تعلق دارم بیاورم. اما بعد دیدم مادر ایران خیلی معمارهای درجه یکی داریم اما چیزی که نداریم ارتباط مردم با شهر بود و این چیزی بود که من یک فرصت برای خودم دیدم. به گفته وفایی ما اسممان پیاده است اما روی فقط پیاده روی در شهر تمرکز نداریم هدفمان تجربه‌های جذاب در شهر است و اسم «پیاده» را از روی یک بازیگوشی انتخاب کردیم. وفایی معتقد است که شهرها از درون ساخته می‌شوند یعنی شهروندان و تک تک افرادی که در کنار هم هستند. هویت آنها‌، طرزفکرشان و شهر فقط فیزیک آن نیست. مردم ماهیت خودشان و باورهایشان را وارد شهر می‌کنند. به گفته او در ساخت شهر از بالا و توسط نهادهای شهری نیازهای مردم دیده نمی‌شود و پس زده می‌شود. او می‌گوید : در شهر هوشمند تمام رفتارها و نیازهای شهروندان در نظر گرفته می‌شود و طراحی شهری بر این اساس به برنامه‌های توسعه شهری متناسب تبدیل می‌شود. برنامه تک شاخ برنامه تک شاخ یک برنامه مستقل است که توسط آی تی ایران و آپارات تولید و  هر دو هفته یکبار  از طریق آی تی ایران و آپارات پخش می‌شود. هدف این برنامه گفت و گو با کارآفرینان، مدیران، هنرمندان و اشخاصی است که هرکدام با شرکت،‌محصول یا آثارشان چیزی را در اطراف ما تغییر داده‌اند. برای دنبال کردن برنامه تک شاخ و آگاه شدن از گفت وگوهای جدید  می‌توانید مستقلا شبکه‌های اجتماعی این برنامه را دنبال کنید. در توییتر، تلگرام و اینستاگرام تک شاخ حاشیه‌ها و جزییات بیشتری از برنامه‌ها و میهمانان آنها را می‌توانید دنبال کنید.
 • takshakh | تکشاخ podcast

  تک شاخ هشتم - ابراهیم حقیقی ، زندگی در ویترین گرافیک، هنر و ادبیات ایران

  1:18:35

  ابراهیم حقیقی یکی از شناخته‌شده‌ترین گرافیستهای ایرانی  است که ده‌ها سال است در عرصه‌های مختلف هنری از عکاسی گرفته تا طراحی جلد کتاب، تیتراژ فیلم و نقاشی آثاری به یادماندنی خلق کرده و در زمره هنرمندان تاثیرگذار معاصر است. ابراهیم حقیقی در هشتمین برنامه تک شاخ در گفت و گو با شهرام شریف از آشنایی و همکاری با استاد فقید گرافیک ایران مرتضی ممیز و سپس همکاری با قله‌های ادبیات مانند احمد شاملو و مسیر رشد هنرهای بصری در ایران می‌گوید. ابراهیم حقیقی در بخشی از این گفت وگو درباره ممیز میگوید: او معلم تلاش و اخلاق حرفه‌ای بود و همه اینها را به صورت عملی پیش می‌برد از جمله راه‌اندازی رشته گرافیک در دانشگاه‌ و یا تاثیری که با تصویرسازی‌ها و یا ساخت انیمیشن بر دیگران گذاشت. حقیقی که در  ۱۳۶۴ مجموعه انیمیشنی مشهور علی کوچولو را ساخت میگوید که فقر بودجه باعث شد تا این مجموعه به صورت استاپ موشن ساخته شود. او تجربیات زیادی را در سینمای ایران انجام داده از جمله بخشی از طراحی صحنه و لباس سریال سربداران و همچنین طراحی صحنه سریال سلطان و شبان. حقیقی همچنین تجربیات وسیعی در ساخت تیزر دارد و تیزر یا عنوان بندی بسیاری از آثار مشهور سینمای ایران کار اوست از جمله فیلم ای ایران ساخته ناصر تقوایی. حقیقی در این گفت و گو از همکاری خود با احمد شاملو ، کیارستمی و … می‌گوید. به گفته حقیقی خانه ، مدرسه و کتاب عامل اصلی تربیت ذهنی او بوده و اینکه عکاس بودن پدرش باعث شده با حوزه تصویر تجربه‌هایی داشته باشد که دیگر او را رها نکند. به گفته حقیقی تجربه کردن نوعی بازی کردن است که هنرمندان  انجام میدهند. برنامه تک شاخ برنامه تک شاخ یک برنامه مستقل است که توسط آی تی ایران و آپارات تولید و  هر دو هفته یکبار  از طریق آی تی ایران و آپارات پخش می‌شود. هدف این برنامه گفت و گو با کارآفرینان، مدیران، هنرمندان و اشخاصی است که هرکدام با شرکت،‌محصول یا آثارشان چیزی را در اطراف ما تغییر داده‌اند. برای دنبال کردن برنامه تک شاخ و آگاه شدن از گفت وگوهای جدید  می‌توانید مستقلا شبکه‌های اجتماعی این برنامه را دنبال کنید. در توییتر، تلگرام و اینستاگرام تک شاخ حاشیه‌ها و جزییات بیشتری از برنامه‌ها و میهمانان آنها را می‌توانید دنبال کنید.
 • takshakh | تکشاخ podcast

  Verpasse keine Episode von takshakh | تکشاخ und abonniere ihn in der kostenlosen GetPodcast App.

  iOS buttonAndroid button
 • takshakh | تکشاخ podcast

  تک شاخ هفتم - مریم زندی از انقلاب تا چهره‌ها: طولانی‌ترین پروژه عکاسی ایران

  1:04:42

  مریم زندی از شاخص‌ترین و شناخته‌شده‌ترین عکاسان ایرانی است که سالهاست در حوزه‌های مختلف عکاسی فعالیت حرفه‌ای داشته است. مریم زندی در هفتمین برنامه تک شاخ و در گفت و گو با شهرام شریف از تجربه خود در گذر از دوره‌های پر تلاطم تاریخی ایران و رابطه با جریانهای ادبی و هنری قبل و بعد از انقلاب می‌گوید. از نادر ابراهیمی  ( برادرش که از چهره‌های مشهور ادبیات ایران است ) که نخستین دوربین را برای او خرید تا عکاسی از شاخص‌ترین چهره‌های ادبیات، سینما، موسیقی و … زندی تنها زن عکاس ایرانی بود که از انقلاب ایران عکاسی کرد که برخی از مشهورترین پرتره‌های چهره‌های سیاسی ایران را از آن جمله است. عکسهای او طی سالهای اخیر در دو کتاب با نام‌های « انقلاب ۵۷ » و « حکومت ۵۸ » منتشر شده و شامل تصاویر کم نظیری از مهمترین روزهای اواخر دهه ۵۰ ایران است. کتاب انقلاب ۵۷ در زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد برای سالها اجازه انتشار پیدا نکرد و زندی نیز با حذف تعدادی از عکسهایش برای گرفتن اجازه انتشار موافقت نکرد. در این گفت و گو مریم زندی همچنین درباره زمینه‌های پروژه‌های مهم عکاسی خود از جمله انتشار کتاب چهره‌ها می‌گوید پروژه‌ای که عکاسی و انتشار آن حدود چهل سال به طول انجامید و به یکی از ماندگارترین سلسله کتابهای عکاسی در ایران تبدیل شد. آخرین کتاب چهره‌ها با عنوان « سیمای چهره‌های موسیقی ایران» در سال ۱۳۹۴ منتشر شد. در بخشی از این مصاحبه او می‌گوید : عکاسی چهره‌ها را دوست داشته‌ام اما بعد از این همه مدت می‌خواهم تجربه‌های دیگری داشته باشم و ادامه این مسیر را به جوانها بسپرم. ” برنامه تک شاخ برنامه تک شاخ یک برنامه مستقل است که توسط آی تی ایران و آپارات تولید و  هر دو هفته یکبار  از طریق آی تی ایران و آپارات پخش می‌شود. هدف این برنامه گفت و گو با کارآفرینان، مدیران، هنرمندان و اشخاصی است که هرکدام با شرکت،‌محصول یا آثارشان چیزی را در اطراف ما تغییر داده‌اند. برای دنبال کردن برنامه تک شاخ و آگاه شدن از گفت وگوهای جدید  می‌توانید مستقلا شبکه‌های اجتماعی این برنامه را دنبال کنید. در توییتر، تلگرام و اینستاگرام تک شاخ حاشیه‌ها و جزییات بیشتری از برنامه‌ها و میهمانان آنها را می‌توانید دنبال کنید.
 • takshakh | تکشاخ podcast

  تک شاخ ششم - هم بنیان‌گذار ابر آروان/ از صحنه تئاتر تا سکوی تکنولوژی

  55:51

  پویا پیرحسینلو ناخدای اجرایی استارتاپ ابرآروان است شرکت نوپای فعال در حوزه کلاد ایران که حالا از شناخته شده‌ترین شرکتهای تکنولوژی ایرانی هم هست. آنچه ابرآروان را در حوزه استارتاپی ایران متمایز کرده تنها ویژگی‌های تکنولوژیک آن نیست بلکه نوع روایت و رفتاری است که این شرکت هم در داخل و هم در خارج از آن در پیش گرفته است. از فرهنگ سازمانی خاص تا اظهارنظرهای صریح در مورد وقایع روز و از تلفیق تئاتر و تکنولوژی که هویت ویژه‌ای را به آن بخشیده است. پیرحسینلو در ششمین برنامه تک شاخ در گفت و گو با شهرام شریف نحوه توزیع مدیریت در این شرکت را شرح می‌دهد. از مدل تصمیم‌گیری گرفته تا تاثیر تک تک اعضای تیم در آن. از سرمایه‌گذاری مجدد فناپ ، اعتقاد به شفافیت، غمگین از مهاجرت دوستان نزدیکش و ایده‌آل‌ها و رویاهایی که او و تیم‌اش را ( که آن امت واحده نام گذاشته)‌ بر فراز ابرها می‌‌نشاند. پیرحسینلو فارغ التحصیل رشته تئاتر است و بحث تکنولوژی به دور از دانشگاه آموخته و پیش برده است. او و دوستانش که بعدا بنیانگذاران ابرآروان شدند ابتدا تصمیم به ایجاد محصولی در حوزه امنیت داشتند اما به سمت یک شرکت فعال در حوزه کلاد تغییر مسیر دادند. او می‌گوید من عاشق خلق کردن هستم این می‌تواند یک تئاتر باشد یا یک محصول فناورانه و من میتوانم پشت صحنه هرکدام از آنها قرار داشته باشم. پویا در پاسخ به این پرسش که علائق هنری‌ و میزان تاثیرگذاری اش در ابرآروان چقدر است می‌گوید او و همکارانش هرکدام سهمی از ابرآروان امروز داشته‌اند و اینکه شخصیت امروز این شرکت به تفکیک ناشی از تاثیرگذاری از کدام یکی از تیم است به سادگی قابل تفکیک نیست. برنامه تک شاخ برنامه تک شاخ یک برنامه مستقل است که توسط آی تی ایران و آپارات تولید و  هر دو هفته یکبار  از طریق آی تی ایران و آپارات پخش می‌شود. هدف این برنامه گفت و گو با کارآفرینان، مدیران، هنرمندان و اشخاصی است که هرکدام با شرکت،‌محصول یا آثارشان چیزی را در اطراف ما تغییر داده‌اند. برای دنبال کردن برنامه تک شاخ و آگاه شدن از گفت وگوهای جدید  می‌توانید مستقلا شبکه‌های اجتماعی این برنامه را دنبال کنید. در توییتر، تلگرام و اینستاگرام تک شاخ حاشیه‌ها و جزییات بیشتری از برنامه‌ها و میهمانان آنها را می‌توانید دنبال کنید.
 • takshakh | تکشاخ podcast

  تک شاخ پنجم- حسن کیائیان، بنیانگذار نشر چشمه/ میراثی که برای پسرانم به یادگار گذاشتم

  1:01:52

  حسن کیائیان مرد اول نشر چشمه است یکی از مشهورترین انتشارات و کتابفروشی‌های تهران که فضای دنج آن در محدوه پل کریمخان به خوبی برای بسیاری از اهل کتاب و به خصوص علاقه‌مندان ادبیات شناخته شده است. نشر چشمه فقط یک کتابفروشی نیست یک تلاقی فرهنگی است که بخش قابل توجهی از بضاعت ادبی و فرهنگی ایران به نوعی با آن در ارتباط بوده است. در پنجمین برنامه تک شاخ شهرام شریف در گفت و گو با حسن کیائیان از او درباره چگونگی پایه‌گذاری این انتشارات، مسیر پر پیچ خم نشر کتاب و مواجهه با مشکلاتی چون ممیزی روی متون شاهکار ادبی جهان و میراثی که برای پسرانش به جای گذاشته می‌پرسد. حسن کیائیان اهل بابل است و قبل از آمدن به تهران و راه‌اندازی نشر چشمه در یک کتابفروشی این شهر مشغول به کار بود. او به تهران آمد و کتابفروشی و انتشاراتی را به راه‌انداخت که تا به امروز نقش مهمی در فضای فرهنگی و ادبی ایران ایفا کرده است. محل کتابفروشی او برای چندین دهه محل رفت و آمد بزرگترین و مشهورترین نویسندگان و مترجمان ایرانی بوده است. در این گفت و گو حسن کیائیان هم به تاریخچه این انتشاراتی و نشر کتاب ایران در سالهای اوایل انقلاب اشاره می‌کند و هم تصویری از فضای انتشار کتاب در آن سالها ارایه می‌هد. او همچنین ماجرای لغو یا تعلیق موقت امتیاز نشر چشمه در اوایل دهه 90 را توضیح می‌دهد ماجرایی که شوک بزرگی به فضای فرهنگی آن دوران وارد کرد. نشر چشمه امروز شش فروشگاه دارد و کیائیان توضیح میدهد مدلی مشابه جعفری (‌بنیانگذار انتشارات امیر کبیر ) را مد نظر داشته است. به گفته کیائیان توسعه نشر چشمه ایده فرزندانش است. او می‌گوید کار کتاب کار بسیار سختی است و امروز برخی تیراژ کتابها به 200 و 300 نسخه رسیده است و بهره مادی نه برای ناشر و نه برای صاحب اثر به دست نمی‌آید و این با توجه به وقت و زمانی که مولف برای خلق آن صرف کرده عملا نفعی به دست نمی‌آید. نشر چشمه امروز به شکل خانوادگی اداره می‌شود و تمام خانواده اکنون درگیر کتاب هستند. برنامه تک شاخ برنامه تک شاخ یک برنامه مستقل است که توسط آی تی ایران و آپارات تولید و  هر دو هفته یکبار  از طریق آی تی ایران و آپارات پخش می‌شود. هدف این برنامه گفت و گو با کارآفرینان، مدیران، هنرمندان و اشخاصی است که هرکدام با شرکت،‌محصول یا آثارشان چیزی را در اطراف ما تغییر داده‌اند. برای دنبال کردن برنامه تک شاخ و آگاه شدن از گفت وگوهای جدید  می‌توانید مستقلا شبکه‌های اجتماعی این برنامه را دنبال کنید. در توییتر، تلگرام و اینستاگرام تک شاخ حاشیه‌ها و جزییات بیشتری از برنامه‌ها و میهمانان آنها را می‌توانید دنبال کنید.
 • takshakh | تکشاخ podcast

  تک شاخ چهارم، مجید حسینی نژاد، بنیانگذار علی بابا، چرا دیگر مدیر نیستم؟

  48:25

  چهارمین چهره در برنامه تک شاخ، چهره شناخته شده استارتاپی مجید حسینی نژاد است او زمانی یک آژانس هواپیمایی تاسیس کرد که شکست خورد اما بعد استارتاپی به راه انداخت که حالا یکی از موفق‌ترین کسب و کارهای گردشگری آنلاین ایران است. در گفت و گو با شهرام شریف او توضیح می‌دهد چرا از پله های مدیریت در شرکتش پایین آمده و به دنبال تحول بستر فعالیت در این شرکت است. او تحول بستر و تحول اشخاص را مهمترین رویکرد برای موفقیت می‌داند. به گفته بنیانگذار علی بابا خلق ثروت از فرصت‌های بازار گردشگری ایران حتی به رغم مشکلات اقتصادی ممکن است و تغییر شرایط تاثیر چندانی در آن ندارد. او می‌گوید اقتصاد بازی با حاصل جمع مثبت است و بازار گردشگری ایران در حال بزرگ شدن است. به گفته حسینی نژاد امروزه کسی اگر در همین تهران تور پیاده‌روی رایگان بگذارد از انعامی که در می آورد پول کلانی می‌تواند در بیاورد. حسینی نژاد درباره آینده کسب و کاری که ایجاد کرده می‌گوید در هلدینگ توشا همیشه گردشگری هسته اصلی کسب و کار این شرکت باقی می‌ماند اما می‌خواهد تجربه مناسبی از سفر برای خانوارهای ایرانی فراهم کند. برنامه تک شاخ برنامه تک شاخ یک برنامه مستقل است که توسط آی تی ایران و آپارات تولید و  هر دو هفته یکبار  از طریق آی تی ایران و آپارات پخش می‌شود. هدف این برنامه گفت و گو با کارآفرینان، مدیران، هنرمندان و اشخاصی است که هرکدام با شرکت،‌محصول یا آثارشان چیزی را در اطراف ما تغییر داده‌اند. برای دنبال کردن برنامه تک شاخ و آگاه شدن از گفت وگوهای جدید  می‌توانید مستقلا شبکه‌های اجتماعی این برنامه را دنبال کنید. در توییتر، تلگرام و اینستاگرام تک شاخ حاشیه‌ها و جزییات بیشتری از برنامه‌ها و میهمانان آنها را می‌توانید دنبال کنید.
 • takshakh | تکشاخ podcast

  تک شاخ سوم - گفت و گو با محمود کلاری فیلمبردار شاخص سینمای ایران

  1:18:09

  سومین چهره‌ شاخصی که در برنامه تک شاخ روی صندلی میهمان قرار گرفته محمود کلاری از مدیران فیلمبرداری شناخته شده و بسیار باتجربه سینمای ایران است. در این گفت و گو با شهرام شریف، او روایت دست اولی از کار با کارگردانان صاحب نام سینمای ایران از جمله عباس کیارستمی و اصغرفرهادی ارایه می‌دهد. او قبل از ورود به سینمای ایران عکاس برگزیده مجله تایم شد و از اوایل دهه 60 در برخی از شاخص‌ترین آثای سینمای ایران به عنوان فیلمبردار یا مدیر فیلمبرداری حضور داشته است. کلاری یک فیلم اسکاری – جدایی نادر از سیمین – در کارنامه خود دارد و یک فیلم دیگرش – بچه‌های آسمان – نیز نامزد اسکار بود. کلاری همچنین فیلمبردار برگزیده کمپانی ARRI هم هست. برنامه تک شاخ برنامه تک شاخ یک برنامه مستقل است که توسط آی تی ایران و آپارات تولید و  هر دو هفته یکبار  از طریق آی تی ایران و آپارات پخش می‌شود. هدف این برنامه گفت و گو با کارآفرینان، مدیران، هنرمندان و اشخاصی است که هرکدام با شرکت،‌محصول یا آثارشان چیزی را در اطراف ما تغییر داده‌اند. برای دنبال کردن برنامه تک شاخ و آگاه شدن از گفت وگوهای جدید  می‌توانید مستقلا شبکه‌های اجتماعی این برنامه را دنبال کنید. در توییتر، تلگرام و اینستاگرام تک شاخ حاشیه‌ها و جزییات بیشتری از برنامه‌ها و میهمانان آنها را می‌توانید دنبال کنید.
 • takshakh | تکشاخ podcast

  تک شاخ دوم - گفتگو با میلاد منشی پور بنیانگذار تپسی

  47:35

  قسمت دوم برنامه ویدیویی تک شاخ به گفت وگو با میلاد منشی پور هم‌بنیانگذار و مدیرعامل تپسی اختصاص دارد. میلاد منشی پور در این برنامه در گفت و گو با شهرام شریف مجری تک شاخ از تجربه زندگی، تحصیل و کار در ایران و سپس در شرکتهای خارجی صحبت می‌کند و بعد زمینه‌ها و آشنایی با بنیانگذاران دیگر و راه‌اندازی تاکسی اینترنتی تپسی و چالشهای پیرامون رشد آن در ایران را توضیح می‌ٔهد در بخشی از این مصاحبه او می‌گوید ابتدا تیم بنیانگذاران تپسی روی موضوع دیگری متمرکز شده بودند اما بعد تاکسی اینترنتی را انتخاب کردند و ادامه دادند. او همچنین در این گفت وگو به پرسشها درباره نحوه قیمت گذاری سفر و فاکتورهای آن پاسخ میدهد. به گفته منشی پور قانونگذاری بر تاکسیهای اینترنتی مناسب است اما این کار باید توسط نهادی انجام گیرد که تغییر نگرش نسبت به این بحث داشته باشد. برنامه تک شاخ برنامه تک شاخ یک برنامه مستقل است که توسط آی تی ایران و آپارات تولید و  هر دو هفته یکبار  از طریق آی تی ایران و آپارات پخش می‌شود. هدف این برنامه گفت و گو با کارآفرینان، مدیران، هنرمندان و اشخاصی است که هرکدام با شرکت،‌محصول یا آثارشان چیزی را در اطراف ما تغییر داده‌اند. برای دنبال کردن برنامه تک شاخ و آگاه شدن از گفت وگوهای جدید  می‌توانید مستقلا شبکه‌های اجتماعی این برنامه را دنبال کنید. در توییتر، تلگرام و اینستاگرام تک شاخ حاشیه‌ها و جزییات بیشتری از برنامه‌ها و میهمانان آنها را می‌توانید دنبال کنید. نخستین برنامه تک شاخ به گفت وگو با مجید قاسمی بنیانگذار فیدیبو اختصاص داشت.
 • takshakh | تکشاخ podcast

  تک شاخ اول : مجید قاسمی بنیانگذار فیدیبو ، استارتاپ کتاب الکترونیکی ایران

  1:00:42

  نخستین برنامه تک شاخ گفت و گو با مجید قاسمی بنیانگذار فیدیبو استارتاپ موفق حوزه کتاب الکترونیکی است که به همراه چند استارتاپ مشابه دیگر در طی چند سال از مسیری تکنولوژیک تولید، فروش و خواندن کتاب را برای ایرانیان متحول کرده‌اند. مجید قاسمی در این برنامه از نخستین ایده‌های خود برای راه‌اندازی فیدبو می‌گوید و بعد درباره سرمایه‌گذاری و توسعه آن توضیح می‌دهد. بنیانگذار فیدیبو همچنین درباره فیدیبوک ( نخستین کتابخوان الکترونیکی فارسی ) توضیح میدهد. تک شاخ نام برنامه جدید ویدیویی است که با اجرای شهرام شریف و با همکاری آی تی ایران و آپارات تولید می‌شود. تک شاخ برنامه‌ای گفت و گو محور  است که روی کنکاش در داستان زندگی کارآفرینان، هنرمندان، مدیران استارتاپها و شرکتهای بزرگی و افراد شاخصی است که از ذهن و عملشان چیزی به زندگی امروز ما افزوده‌ شده است.

Hol dir die ganze Welt der Podcasts mit der kostenlosen GetPodcast App.

Abonniere alle deine Lieblingspodcasts, höre Episoden auch offline und erhalte passende Empfehlungen für Podcasts, die dich wirklich interessieren.

iOS buttonAndroid button
© radio.de GmbH 2022radio.net logo