Host Reportéra podcast

Host Reportéra

Reportér Magazín

Rozhovory s lidmi, kteří mají co říci.

177 Episoden

 • Host Reportéra podcast

  24 minut s novým Reportérem

  23:51

  Robert Čásenský si každý měsíc zve do studia jednoho člena redakce, s nímž rozebírá nové vydání magazínu Reportér. Tentokrát hovořil s Jaroslavem Kmentou o jeho článku, kterým přispěl do nového lednového čísla.
 • Host Reportéra podcast

  Host Reportéra Tomáše Poláčka: Alžběta Jungrová a František Ludačka

  30:29

  Lednové vydání Reportéra přináší historky a portréty štamgastů legendárního pražského baru Bluelight, které nafotila Alžběta Jungrová, a právě s Alžbětou je následující podcast. K redakčnímu mikrofonu přišel taky otec zakladatel František Ludačka, který Bluelight v Josefské ulici na Malé Straně otevřel před více než šestadvaceti lety. Poslední pasáž rozhovoru je uzamčena pro nejvěrnější fanoušky podcastu, kteří nás podporují na stránce Patreon. Tvorbu tohoto podcastu můžete prostřednictvím odkazu podpořit i vy: https://www.patreon.com/hostreportera. Všem věrným posluchačům moc děkujeme!
 • Host Reportéra podcast

  Verpasse keine Episode von Host Reportéra und abonniere ihn in der kostenlosen GetPodcast App.

  iOS buttonAndroid button
 • Host Reportéra podcast

  Host Reportéra Tomáše Poláčka: Juliet Navrátilová

  59:30

  Nikdy dřív žádné psychotropní látky neužívala, ale roku 2012 se jí změnil život. Juliet Navrátilové tehdy bylo jedenatřicet let – od devatenácti žila tato rodačka z Hané v Londýně, kde se stala oblíbenou průvodkyní turistů. Už delší dobu měla potíže se zdravím, začalo to revmatoidní artritidou. „Šok ale přišel v těch jednatřiceti,“ vzpomíná v podcastu Host Reportéra, „kdy doktoři zjistili, že mám autoimunitní onemocnění lupus, jehož symptomem je mimo jiné nesmírná chronická únava.“ Lékaři upozornili na fakt, že zcela jistě dojde ke zhoršení kvality života, předepsali například kortikoidy, ale odjakživa velmi citlivá Juliet se rozhodla poslouchat své srdce, které velelo, ať prášky odmítne, odjede na delší dobu do Latinské Ameriky a zkusí se léčit tam. Poslední pasáž rozhovoru je uzamčena pro nejvěrnější fanoušky podcastu, kteří nás podporují na stránce Patreon. Tvorbu tohoto podcastu můžete prostřednictvím odkazu podpořit i vy: https://www.patreon.com/hostreportera. Všem věrným posluchačům moc děkujeme!
 • Host Reportéra podcast

  Host Reportéra Tomáše Poláčka: Bára Jánová

  49:34

  Pár hodin před odletem na tropický ostrov v Dominikánské republice se zastavila na hodinový podcast Host Reportéra dvaatřicetiletá herečka Bára Jánová. „Když mi na podzim zavolali,“ říká, „že bych se mohla zúčastnit soutěže Survivor, bez přemýšlení jsem vyhrkla, ano, ano, ano, chci! Až pak přišly pochybnosti, jestli trosečnický život zvládnu, ale přinejmenším psychicky jsem, myslím, docela silná.“ Poslední pasáž rozhovoru je uzamčena pro nejvěrnější fanoušky podcastu, kteří nás podporují na stránce Patreon. Tvorbu tohoto podcastu můžete prostřednictvím odkazu podpořit i vy: https://www.patreon.com/hostreportera. Všem věrným posluchačům moc děkujeme!
 • Host Reportéra podcast

  Host Reportéra Tomáše Poláčka: Martin Goffa

  1:00:08

  Je to bez přehánění vzácný, zároveň ale komplikovaný host. Do podcastu Host Reportéra přišel někdejší policista a v posledních osmi letech autor mnoha úspěšných knižních detektivek. Muž původem z jižní Moravy, kterému táhne na padesátku, a coby spisovatel se skrývá pod pseudonymem Martin Goffa. Poslední pasáž rozhovoru je uzamčena pro nejvěrnější fanoušky podcastu, kteří nás podporují na stránce Patreon. Tvorbu tohoto podcastu můžete prostřednictvím odkazu podpořit i vy: https://www.patreon.com/hostreportera. Všem věrným posluchačům moc děkujeme!
 • Host Reportéra podcast

  Host Reportéra Tomáše Poláčka: Žofie Dařbujánová

  46:55

  Když bylo zpěvačce Žofii Dařbujánové pětadvacet let, doufala, že se kapela Mydy stane světovou – všechno k tomu směřovalo. V zahraničí vystupovala se svými spoluhráči stále častěji a na větších pódiích, dokonce už společně plánovali stěhování do Berlína. To bylo před dvěma lety, a pak všechno změnila pandemie. „Úbytek koncertů mě dost natrápil,“ přiznává, „ale na druhou stranu jsem si našla pěknou práci u filmu.“ Poslední pasáž rozhovoru je uzamčena pro nejvěrnější fanoušky podcastu, kteří nás podporují na stránce Patreon. Tvorbu tohoto podcastu můžete prostřednictvím odkazu podpořit i vy: https://www.patreon.com/hostreportera. Všem věrným posluchačům moc děkujeme!
 • Host Reportéra podcast

  Host Reportéra Tomáše Poláčka: Kateřina Sýsová a Pavel Palacký

  49:23

  Novodobým zámeckým a hradním pánům se věnuje další díl podcastu Host Reportéra, jehož hosty jsou fotografka Kateřina Sýsová a Pavel Palacký – majitel západočeského Horního hradu, známého též pod někdejším jménem Hauenštejn. Kateřina Sýsová má německou maminku, a nejspíš proto ji zajímají česká specifika – například skutečnost, že si po převratu desítky zdejších romantiků a nadšenců nakoupily pro vlastní bydlení zámky, hrady nebo tvrze, a to obvykle v dezolátním stavu. Do redakce přišel i jeden z nich: „Národní buditel František byl můj prapraprastrýc,“ utrousí Pavel Palacký, který si roku 2000 pořídil hrad přímo nad řekou Ohří, načež tam vychoval tři syny. Fotografka Kateřina Sýsová a píšící redaktorka Anna Novotná vydaly v listopadu obsáhlou knihu jménem Aby po nás něco zůstalo, ve které se věnují patnácti podobným příběhům: „Některé rysy má patnáctka našich zámeckých pánů společné,“ říká Kateřina Sýsová: „Zaujala mě obrovská míra jejich idealismu, protože jde o iracionální investici. Zámek nebo hrad kupujete s tím, že vás čeká práce na celý život a že do toho peníze budete spíš dávat, než aby se vám vracely.“ Pavel Palacký si ovšem jako otrok svého hradu nikdy nepřipadal: „To víte,“ uznává, „že jsem občas cítil potřebu zvolnit, aspoň na chvíli vypadnout jinam. Zažil jsem i krizi, když nám hned zpočátku spadla část věže, ale vydržel jsem a asi už i vydržím, protože pozitiva převažují.“ Poslední pasáž rozhovoru je uzamčena pro nejvěrnější fanoušky podcastu, kteří nás podporují na stránce Patreon: https://www.patreon.com/hostreportera. Všem podporovatelům moc děkujeme!
 • Host Reportéra podcast

  Host Reportéra Tomáše Poláčka: Petra Ernyeiová

  46:49

  Jazzová zpěvačka Petra Ernyeiová se v dětství osobně potkala se slavnou americkou kolegyní Barbrou Streisand, ke které se teď obloukem vrací – na novou desku nazpívala hit Papa Can You Hear Me?. V hodinovém podcastu zpěvačka vypráví i o tom, jak jí změnila život covidová pandemie: „Hlavně loni v říjnu se mě silně dotklo, že nemůžeme veřejně zpívat,“ říká. „Tehdy jsem se chvíli až hroutila, ale pak mi došlo, že musím jít aspoň trochu příkladem svým dětem, a nechala jsem se na tři čtvrtě roku zaměstnat v pekárně. Až na brzké ranní vstávání to bylo fajn, ale u mě opravdu platí, že se nejvíc ze všeho chci a potřebuju věnovat zpěvu. Na koncerty se sice spoléhat pořád nedá, ale poslední dobou jsem začala zpěv učit, což je asi nejlepší řešení.“ Poslední pasáž rozhovoru je uzamčena pro nejvěrnější fanoušky podcastu, kteří nás podporují na stránce Patreon: https://www.patreon.com/hostreportera. Všem podporovatelům moc děkujeme!
 • Host Reportéra podcast

  21 minut s novým Reportérem

  22:04

  Robert Čásenský si každý měsíc zve do studia jednoho člena redakce, s kterým rozebírá nové vydání magazínu Reportér. Tentokrát hovořil s Tomášem Poláčkem o jeho článcích, kterými přispěl do nového prosincového čísla.
 • Host Reportéra podcast

  Host Reportéra Tomáše Poláčka: Martin Vopěnka

  58:43

  Jeho nejnovější, drsný román ze současnosti jménem Poslední stanice Hamburk stojí za pozornost. „Sebevědomě si myslím,“ říká osmapadesátiletý Martin Vopěnka v dalším podcastu Host Reportéra, „že moje dílo bude dříve nebo později objeveno i doceněno o něco víc.“ Poslední pasáž rozhovoru je uzamčena pro nejvěrnější fanoušky podcastu, kteří nás podporují na stránce Patreon: https://www.patreon.com/hostreportera. Všem podporovatelům moc děkujeme!

Hol dir die ganze Welt der Podcasts mit der kostenlosen GetPodcast App.

Abonniere alle deine Lieblingspodcasts, höre Episoden auch offline und erhalte passende Empfehlungen für Podcasts, die dich wirklich interessieren.

iOS buttonAndroid button
© radio.de GmbH 2022radio.net logo